Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet majd vörös hajú babám...

Lehet majd vörös hajú babám ha én kiskoromban szökés vörös voltam de már bebarnultam? A nagypapám vörös volt.

Figyelt kérdés

2023. jún. 25. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet
2023. jún. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Benne van a pakliban.
2023. jún. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. De ez azért függ a másik szülő génjeitől is. Nekem barnásvörös hajam van (inkább a vöröshöz van közelebb), úgy hogy anyám semleges barna hajú volt (mindkét szülője is), apám fekete hajú (az ő anyjának volt rézvörös haja). A férjemnek szintén egy neutrális sötétebb barna a haja, és úgy néz ki, hogy a lányunk az ő hajszínét örökölte. Matematikailag is erre volt a legnagyobb esély.
2023. jún. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, de én szőke voltam gyerekként (most sötétszőke), a férjem tűzvörös volt (most szőkésvörös) és sötétesszőke hajúak a gyerekeink.
2023. jún. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet.

Van a szomszédban egy édes kislány, igaz, még csak 1 éves, de erős vörös a haja, egyáltalán nem a szőkés verzió, anyuka egész sötét hajú, apuka világosabb barna (ő sem szőkés, csak nem olyan sötét, mint az anyukáé).

Kérdeztük, hogy honnan jöhetett a kislány hajszíne, azt mondták, hogy apuka családjában fordul elő, többen születnek így.

A kislány is változhat még persze, ilyen vörös volt a születési haja is, ami nem hullott ki, de annyira piros, hogy nem tudom elképzelni, hogy bármikorra teljesen bebarnuljon :)

2023. jún. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kell a vörös hajat kialakító gén mindkét oldalról. Tehát mindkét családban kell hogy legyen példa vörös hajra.
2023. jún. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én barna vagyok

Apja szőke


Lànyom vörös

2023. jún. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én eddig csak olyan vörösökkel találkoztam, akiknek a családjában nem volt soha, legalábbis ameddig vissza tudtak emlékezni. De a postásuk se volt vörös :)
2023. jún. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!