Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikorra időzítsük a költözést...

Mikorra időzítsük a költözést a babával?

Figyelt kérdés
Februárban fogok szülni és szeretnénk majd egy nagyobb lakásba költözni, ahol a babának is lehetne külön szobája és ami közelebb lenne a bölcsihez, gyerekorvoshoz, stb. Leghamarabb akkor tudnánk költözni, amikor 2 hónapos lesz. Szerintetek mikorra jobb időzíteni? Addig, amíg még nincs kialakult napi rutin, így őt nem borítaná meg annyira, vagy érdemesebb lenne mondjuk fél évet várni? Tudom, ez egyénenként eltérő, de tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy milyen korban mennyire viseli meg a babákat a költözés.

jan. 19. 21:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire nem viseli meg.

Észre sem veszi,hogy költöztök.

jan. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem sem viseli meg. Neki ilyen korban még mindegy lesz, hogy hol van, csak ti legyetek vele, neki az ad majd biztonságot 🙂
jan. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Őt nem fogja zavarni, nektek lesz durva, így arra tervezz, hogy nektek hogyan lenne jó.

3 hónapos volt a kislányunk, amikor éreztünk magunkban erőt a háznézéshez újra, majdnem 5 hónapos volt, amikor aláírtuk a szerződést (ezt a házat már a születése előtt is megnéztük, így gyorsan ment minden) és egy hónappal később költöztünk. Vagyis fél éves volt. Hát... visszatekintve sem irigylem magunkat. Mi csináltuk a tisztasági festést is mielőtt beköltöztünk, néha emberfeletti teljesítménynek éreztem, minden hétköznap este variáltunk, hogy ki megy, mit csinál, stb. Hétvégén jöttek a szülők is vidékről segíteni, amikor éppen napközben akadt szabad időm, akkor bepakoltam, miután beköltöztünk, ki. Kemény volt. Amit én javasolni tudok, hogy szerezzetek minél több segítséget és azelőtt ejtsétek meg, hogy a baba mászni és pakolni kezdene. Addig viszonylag könnyű dobozolni mellettük, amíg nem pakolják ki a felét mire fordulsz egyet. :)

jan. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen mindegy. Nekem a lányom 9 hónapos volt, mikor költöztünk.

Biztos feltűnt neki, hogy máshol van mint addig, de míg megvoltak a teli dobozok, addig kellett a legkevesebbet szórakoztatni, lekötötte magát, éjszaka is úgy aludt, mint máskor. Semmit nem vettünk észre rajta negatív értelemben, hogy megviselte volna.


2 hónapos még lehet azt se veszi észre, ha máshol van.

jan. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

Akár a világvegere is mehetsz, csak legyel mellette. :)

Neki ennyi fog számítani, sem több sem kevesebb 😁

jan. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%

3 eves koraig otszor koltoztunk.


A gyereket semennyire nem viseli meg, a szulok szoktak ezen hisztizni - teljesen feleslegesen.

jan. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugtatlak, ennyi idősen még semmi komolyabb rutinotok nem lesz, leszámítva azt, hogy tudni fogod, hogy naponta hányszor fog aludni, dehogy ez mennyi lesz és emiatt mikor… nyugodtan költözzetek akkor, amikor nektek kényelmes.
jan. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
2hónaposan semennyire. Ekkora babának legyen tele a hasa, tiszta a pelusa, legyen ott az anyja-apja aki babusgatja és más nem érdekli. A napirend sem 🙂. Nekik még kb az a "napirend", hogy te nagyjából tudod, mikor kel fel enni, már ha tudod. Mert náluk még semmi sem fix, lehet egy hétig azt hiszed kiismerted, aztán a semmitől is felborul az egész 🤷🏼‍♀️. Az már más, hogy TE hogyan viseled a kisbabával költözést, hogy fáradt vagy, épphogy vége a gyermekágynak stb
jan. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elso 3 honapban en azt se tudtam, hogy merre vagyok arccal, a hasfajos, allandoan siro, nem alvo kisfiam mellett.


Szoval ha nekem akkor koltoznom kellett volna, egy egesz hazat osszepakolni, szerintem inkabb kiugrottam volna az ablakon :D Nyilvan ha muszaj, megcsinalja az ember, de ha lehet valasztani, akkor en szemely szerint picit kesobbre tolnam. De nyilvan babafuggo is, nem mindenkinek ennyire nehez az elso idoszak.

jan. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!