Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A túlzott A vagy C vitamin...

A túlzott A vagy C vitamin fogyasztásától ellehet vetélni? Mi a megengedett mennyiség? Sok helyről hallottam, hogy emiatt vetélhettek el és nem szeretném, hogy a babámnak baja essen.

Figyelt kérdés

jan. 25. 14:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
A sok A káros, a C nem.
jan. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Az A vitamint nem jó nem terhesen sem túl szedni, mert zsírban oldódik, de a C vitamint tudtommal, ha nagyon durván túladagolod is csak megterheli a veséd. Én a folsavról olvastam tudományos cikkekben, hogy növeli a vetélés esélyét. De ezekhez nagyon túl kell adagolni. Nem lesz semmi baj, ha pl. szedsz vas+folsavat a terhes vitaminod mellé. Csak ne nyelj le vacsi helyett egy dobozzal.
jan. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

"Az A-vitamin túlzott bevitele előnytelen a magzatra nézve. A májpástétomok, májkrémek esetében kisebb a kockázat, ezeket havonta 2-3 alkalommal, legfeljebb 30 gramm mennyiségben szabad fogyasztani, de az étrendből el is hagyhatók. Csukamájolaj vagy A-vitamint nagy dózisban (700 mikrogramm) tartalmazó étrendkiegészítő nem szedhető.

A legtöbb várandósvitamin az A-vitamin elővitaminját, karotinoidokat tartalmaz, ezért ezek biztonsággal használhatók." Dietetikusom által adott "mit ne egyen a kismama" összefoglalóból másolva.

jan. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

az első mondat lemaradt


Nagy mennyiségben tartalmaz A-vitamint minden állat mája, ezért ennek fogyasztása kerülendő, mivel

jan. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 babyboom567 ***** válasza:
90%
Elárulom,nem tudsz annyi májat megenni, hogy baj legyen.A c vitamint kipisiled,nem raktározza a szervezeted.
jan. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
21%

Arról már én is hallottam, hogy az első pár hétben a magas C vitamin bevitel vetélést okoz, de csak egy bizonyos vegyületű kapszula, és óránként kell beszedni.

Egy blogon olvastam pár éve, egy nőnek bejött.

Hogy amúgyis megszakadt volna a terhesség, azt nem tudni. Egészséges volt a nő.

jan. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha ez ennyire egyszerű lenne, akkor nem járnának az emberek abortuszra. Valaki szedett sok A vitamint, elvetélt. De van olyan, aki nem szedett, az is elvetélt. Nem tudom, mennyire biztosak az okok.
jan. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
5-ös: nyilván, igen, ő is úgy adta, hogy nem kell ezeket grammolgatni, de most ha valaki mittudomén, májfanatikus és mindennap májat enne, arra az esetre, legyen leírva. :) Májat én így magában amúgy sem szoktam, nem igazán szeretem, nem szoktam főzni. Húsleves főzött anyu néhányszor mióta terhes vagyok, abba ő főz szívet, májat is, abból egy-egy darabot ettem, illetve 2-3 hetente szoktam venni májkrémet vagy bontok májkrémkonzervet/májpástétomot, mert abban a formában szeretem, és azt megeszem 2-3 nap alatt, de nem számolgatom valóban, hogy ez most hány gramm volt. :)
jan. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat? És mennyi A vitamin lenne a megengedett? Mennyin felül nagy az esélye a vetélésnek? Lehet hogy vitamint sem kéne szednem.
jan. 25. 15:52
 10/16 anonim ***** válasza:

#9! Ne told túl. Terhesvitamint nyugodtan szedhetsz, sőt, ajánlott. Mellé A vitamint ne szedj nyilván. Attól, hogy néha megeszel egy májkrémes kenyeret, semmi bajod nem lesz. A húslevesből se kell kidobálni a főtt répát, csak ne ezeken élj.

#1

jan. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!