Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Édesítőszer fogyasztása...

Édesítőszer fogyasztása megengedett a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 26. 21:20
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
Az édesítőszerek amúgyis egészségtelenek... szerintem a terhesség idejére próbáld elkerülni. Ha nem akarsz fehércukrot használni akkor használj inkább barnát, de NE édesítőszert!
2011. ápr. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
SZia! Az a baj, hogy a barna cukor is ugyan úgy hízlal, rajtam pedig már van sajnos felesleg, nem akartam a terhességem alatt még jócskán ráhízni. KÉnytelen leszek akkor mellőzni az édes ízt, minden formájában. :-((((
2011. ápr. 26. 21:46
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rá pénzed vegyél nyírfacukrot. Az ugyanolyan jó mint a rendes cukor, de nem emeli a vércukorszintet és nem hizlal. Itt olvashatsz róla: [link]

Nagyon szuper, a legnagyobb hátránya az ára, fél kiló 1600-2000 Ft. Viszont ha nem ezzel sütsz sokáig elég és megéri.

2011. ápr. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nem kell mellőznöd az édes ízt!! Én cukorbeteg lettem terhesen, úgyhogy eléggé otthon vagyok a témában:) a diabetológián azt mondták, hogy édesítőszerből az aszpartámot ajánlják leginkább. Persze egyik édesítőszerről se bizonyították, hogy káros lenne a magzatra, inkább csak elővigyázatosságból mondják, hogy kerüld. Én se igazán ettem édesítőszert, viszont ott a nyírfacukor (a másik neve xilit). A kalóriatartalma jóval kevesebb, mint a cukoré, és a glikémiás indexe is, én emiatt használtam. Az tény, hogy nagyon drága, de teljesen természetes, egészséges, néha néha sütsz vele egy sütit azzal ki tudod elégíteni az édességvágyat:) És egy jó tanács: kevesebbet használj belőle, mint a rendes cukorból, egy idő után a kevésbé édeset is elég édesnek fogod érezni.
2011. ápr. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
SZiasztok! Köszönöm Nektek is! Éppen most böngésztem a neten, és rátaláltam a nyírfacukorra, amit írtatok. Holnap megyek, és beszerzem, sokáig elég lesz a fél kiló is, inkább csak a koffeinmentes kávémba kellene, teába esetleg.
2011. ápr. 26. 22:08
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Rajtam is bőven van felesleg, és nem nagy mennyiségben, de használok édesítőszert babásan is.
2011. ápr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is használok édesítőszert. egyszer erre a kérdésemre valaki leírta, hogy mitől káros, és azt a mennyiséget nem tudod bevinni a szervezetedbe akkor sem ha kávézol, meg teázol is.

Én reggel teszek a kávéba, meg a teába, 2 literbe 6ot.

Szerintem Rubint Réka is evett, mivel minden termékük azzal készül. Mindegyik gyereknek megvan mindene, nem betegek.

2011. ápr. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Több mint 10 éve édesítőt hazsnálok, ebbe beletartozik 2 terhesség, 2 szoptatás.

ja és másodiknál cukorbeteg voltam, ott nem is maradt már, mivel a gyüm. cukorból is max 30 grammot lehet fogyasztani a cukorbetegeknek.

Inkább használok édesítőt, mint cukorbeteg legyek idős koromra (mint az apám, nagyanyám),a szövődméynekről nem is beszélve.

2011. ápr. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is cukorbeteg vagyok, így terhesség alatt sem ehettem cukrot, maradt az édesítőszer. De nem csak kávéba, teába, hanem szorbitummal sütöttem magamnak a sütiket is. A túlzott bevitelre ügyelni kell, mert hasmenést okoz. De ehhez elég nagy mennyiség kell, szinte lehetetlen elérni.
2011. ápr. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan használhatsz édesítőszert, semmi bajotok nem lesz tőle, és abban semmi kalória nincs! Én is kb. 15 éve használom, ebben benne van 4,5 terhesség (az ötödik fele még hátra van) és kb. 4 évnyi szoptatás! Én egyedül az első trimeszterben kerültem mindig, de aztán nyugodt szívvel visszatértem rá! Viszont érdekes, én pont úgy tudom, hogy aszpartámot nem szabad (az a legrosszabb), inkább szacharint...
2011. ápr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!