Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babának mennyi...

3 hónapos babának mennyi ideig kell tudnia hason feküdni?

Figyelt kérdés
Alkar támaszban még nem tudja tartani magát csak 1-2 percig. Párnát szoktam tenni a hóna alá, úgy bírja kb 5 percig a hasalást. Ez nagyon kevés?
jan. 27. 15:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire számít ez elmaradásnak, de az én babám 8 hetes és ennél már valamivel többet bír.
jan. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyaltalan nem is kell hasaltatni a babat, nezz utana a szabad mozgasnak kerlek.
jan. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ügyesek vagytok, első :) az én Babócám a fejecskéjét még éppen csakhogy emelgette 8 hetesen, szóval nekünk már ez is előrelépés 😊
jan. 27. 17:47
 4/8 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, erről eléggé megoszlanak a vélemények. Szerintem jó, ha azért időnként van hason. Lehet hogyha egyáltalán nem hasaltattam volna a babám, akkor most ennyit sem tudna. Igaz, ha sír, akkor felveszem mindig, csak annyit kell hasalnia amennyit jólesik, de szerintem igenis kell lennie hason. Védőnő, doki ugyanezt mondta.
jan. 27. 17:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém hónapokig (fél éves koráig nem tudott hason lenni) annyira levolt tapadva minden izma mindenhol. A forgások megvoltak a kúszás is sőt a mászás is megvan. Szóval egészségesen fejlődik ne agódj ne erőltesd nagyon.
jan. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Bocsánat az offért, de ezt a szabad mozgás elméletét már máshol is olvastam. Ez valami új dolog?

Csak mert anno az első gyerekmnél anyukámék teljesen ki voltak akadva, hogy minek kell hasaltatni.

Aztán most a másodiknak szintén sokat kell hason lenni (neki nem csak simán, más oka is van). Minden helyen ahol voltunk (fejlődésneurológia, stb) azt mondtàk minél többet legyen hason. Sőt volt ahol azt mondtàk egész ébrenléti idejében.. na az szerintem is tulzás.. de gondolom nem véletlen mondják.

Bár az is igaz, hogy anno én is megtanultam járni, pedig 3 hónapos koromig pólyában voltam, utána meg kimaradt a kúszás/mászás is, mert járókába voltunk egész nap.

Szóval nem tudom én már ezt..

jan. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..


Ezt a kérdést is én tettem fel, itt írnak a szabad mozgásról.

jan. 28. 12:35
 8/8 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem a lényege az arany középút. Hasaltatni kell a babát lefoglalni hogy erősödjön stb... de ha nagyon sír nem szabad erőltetni mert csak megutálja.

Az meg hogy x hónaposan/hetesen mit csinál a baba felesleges hasonlítani bárkihez mert minden gyerek máshogy fejlődik nem szabad semmit erőltetni vagy siettetni.

Az én babám 10 hónaposan még mászik a barátnőmé már sétál. Az én fiam összetetten gügyög egész nap be se áll a szája az övé meg csak párszótagos dolgokat gagyog párszor. Innen is látszik milyen eltérően fejlődnek. Mind a kettő egészséges amúgy.

jan. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!