Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10-11hós babának hogy adjátok...

10-11hós babának hogy adjátok a tésztát?

Figyelt kérdés

Én pl.a spagettit még aprítóval át szoktam kicsit dolgozni és úgy kapja meg... túlzás?

Nyilván a kisebb tésztát meg kapja..


febr. 1. 09:50
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Illetve a rizst hogy adjátok? Úgy ahogy van?
febr. 1. 09:50
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Spagettit nem szoktam neki adni hanem pennét meg fussilit.

Rizst meg úgy ahogy van.

febr. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És azokat úgy ahogy van elé teszed? Vagy te eteted?
febr. 1. 10:07
 4/12 anonim ***** válasza:
43%

Megmondom oszinten, hogy en elegge felek meg, igy en csak rigatoni tesztat adok neki, azt vagy o megfogja (9 hos) es ugy harapja, vagy ha nincs kedve, mert elofordul az is, en babavillara szurom es tartom neki, ugy harapja.

Mindenfele feltettel kapja, szoval mindenhez ezt fozom neki 😅

Rizst kanallal kapja, egy fokkal puhabbra fozom, mint ahogy en ennem alap esetben, igy szepen megeszi. De elofordult mar egyebkent egyszer oklendezes a rizstol, viszont szepen lerendezte, kikopte.

Lehet en is tulgondolom kicsit, de csak igy merem ezeket.

febr. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
10-11 hósnak a tésztát elé raktam. Had ismerkedjen a keze mukodésével. Főzeléket, rakott dolgokat adtam neki de a tésztát csak elé raktam. 1 éves kora körül adtam neki villát de nem vártam el, hogy használja.
febr. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A spagettit én picit megvágtam neki, és elé raktam, had turkáljon, dobáljon. Simán kicsipegette a 2-3 centis darabokat.


A rizst meg igen, simán kapja, bár neki picit jobban megszoktam főzni, nem pépesre, de ha picit rányomok, akkor szétmegy.

Azt én kanalazom neki.

febr. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mindent csak úgy eléteszek. Spagettit is, bár azt előtte feldaraboltam rövidebb darabokra, mert bár így is minden csupa szósz lett, azért talán egy fokkal kevésbé volt nehéz neki enni :D Azért inkább penne meg masnitészta meg ilyenek kerülnek elé, amit könnyebben meg tud fogni.

Rizst is csak úgy elérakom. Kanállal nem hagyja, hogy etessem, magának akarja, de úgy meg csak hadonászik vele, szóval inkább kerülöm a használatát, mert elvonja a figyelmét. Szóval eszi a rizst kézzel. Szemenként. Nagyon szokta élvezni. Én is, főleg a takarítást utána :D :D :D

febr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

4-es vagyok. Azt hogy eritek el, hogy a baba egyedul egyen is?

Csak mert nalunk abszolut kedvfuggo. Neha belemarkol az etelbe es eszik szepen, de inkabb tobbszor nekem kell etetni, egyaltalan nem hajlando hozzaerni, viszont egy ido utan mar sir, mert elveszti a turelmet es ehes.

Szoval az oke, hogy ele teszitek, de mi van akkor, ha a gyerek nem eszik?

Nagyon sokszor latom ezt leirva, csak nem tudom, hogy ez gyakorlatban hogy van. :D

febr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
10 hónapos a babám, 3 hónapja eszik tésztát, már nem aprítom le. A spagetti tésztát imádja beszippantani (elnegyedelem), rizst simán kiskanállal kap, fusili tésztát műanyag villára szúromy penne têszta egyben még nagy neki. Már semmit nem aprítok neki, igaz 7 foga van és szeret nyammogni.
febr. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
febr. 1. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!