Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baja lehet? Tapasztalatok?

Baja lehet? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kislányom 3,5 hónapos(15 hetes), voltunk védőnőhöz, mert kijött a gyerekorvos is, megnézte a gyereket és mondta hogy a comjain a redők nem szimmetrikusak, valamint hasra fordította és mondta hogy tornáztassam (szerintem rövidebbnek látta az egyik lábát, de elég öreg már a dokinő) . Csípőultrahangon nem voltunk mert az orvos nem adott beutalot mondván hogy ne küldjük felesleges vizsgálatokra, és a védőnő ne okoskodjon. Most akkor így kire hallgassak? Állítólag ha csípő tornáztatom, és rosszul akkor többet ártok mint használok. Valami tapasztalat valakinek ezzel kapcsolatban? Az uh beutalóhoz és időponthoz kötött, és hónapok mire kapok időpontot.

febr. 2. 10:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy kötelező a csípőszűrés 6 hetes korban. Én a helyedben elvinném megnézetni, ha másnem magánba.
febr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hosszú idő mire időpontot kapunk, de attól még kaptunk beutalót, 10 hetes korára időpontot. Nekem azt mondta a védőnő és a gyerekorvos is, hogyha bármit látnának akkor szólnának és soron kívül fogadnának, de mivel nálunk úgy tűnik minden rendben, szimmetrikusan a redői is így elér 10 hetesen menni amikorra kaptuk.


15 hetesen már rég túl kellene hogy legyetek a vizsgálaton, ha gond van akkor még főleg kellene adjon beutalót a gyerekorvos. A helyedben tuti kérném a hisztit vagy elbinném magánba.

febr. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

6 hetesen van csípőszűrés, általában 6-10 hetes koruk közt megcsinálják, de ha 11-12 hetesen sem gond. Csak legyen meg. Pláne ha eltérés van, az asszimetrikus redő nagy eséllyel utal csípőficamra, amit korán elkell kezdeni kezelni, hogy elkerülje a nagyobb beavatkozásokat.

Én pl magánba vittem, mert nehezen kapni időpontot államiba, akkor meg "hamár ott voltunk" teljes csomagot kértünk, csípő, has és koponya uh-t. Azt az eredményt is elfogadja a háziorvos (meg orvos csinálta azt is, nem volt eltérés így többet nem kellett menni)

febr. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Csipöszűrés kötelezö igen. Nekem külön szólt a doki is, hogy mikor kaptam idöpontot rá. Elég fura doki. Kérdezz rá ad beutalót? Ha nem vidd el magánba
febr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező a csípőszűrés, és viheted magánba is
febr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező és így van magánba is lehet menni,ha ennyire okostojások vesznek körül.:/ Nem is értem. Nekem is mesélte egy ismerősöm,most szült nemrég, hogy náluk is azt mondták,hogy nem kell. Ahol én élek megyeszékhely meg kötelező,ami nem is baj mert csak így vették észre problémát,amit se a gyerekorvos,se a védőnő,se én nem és így tudtuk orvosolni. Vicc ami egy két helyen megy komolyan.... főleg hogy eltérés is van ezek szerint. A háziorvos nem ortopédus vagy sebész.
febr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nálunk a háziorvos oltotta a gyereket be meg neki kellett volna adni beutalót is, de erre ezt a választ kaptam. Hát akkor így hétfőn megyek és megprobalom újra, ha ez nem megy akkor megyek messzebb egy gyerekorvoshoz. Esetleg ortopédiára kell beutalót vagy csak időpont szükséges? Magánba mennyi be kerül kb. egy ilyen akció?
febr. 2. 15:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Hol laksz, hogy nincs gyerekorvos?
febr. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Hármas vagyok, vidéki városban 25.000 volt a 3 régió együtt (koponya, hasi, csípő). Egyesével olyan 10.000 lett volna, de hamár ott voltunk megcsináltattuk egyben az összeset.
febr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
8# faluban élünk, legközelebb 25km-re van gyerekorvos, néha kijár a helyi védőnőhöz, de állítólag már nem fog kijönni se.
febr. 2. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!