Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy 2 hós...

Mit csináljak, hogy 2 hós kisbabám megszokja a cumit?

Figyelt kérdés
Állandóan kiköpi, pedig megnyugtatásra szeretném használni, mert így csak a cicimen nyugszik meg, illetve alszik el, és félek, hogy ez utóbbihoz hozzászokik. Az ujját sem találja, de még a pelenkasarkot sem, holott sok kisgyerekesnél hallom, hogy az nyugtatja meg a babájukat, ha azt csócsálják. Vagy lehet, hogy később kialakul valami? Vettem egy pici plüssállatot is, de mivel még nem tud fogni, ez is reménytelennek tűnik.
2010. okt. 24. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, hozzászokik a cicihez, de valahogy azt mindenki elfelejti, hogy a babák 3-4 hónaposan elkezdenek érdeklődni a világ iránt és jó, ha 10 percet szopiznak akkor már.


Egyébként ami beválhat, ha ragaszkodsz a cumihoz: támaszd ki egy textilpelenkával vagy tartsd a szájában, hogy ne tudja kiköpni. Ezt ismételgesd, ha mégis kiköpi. 2-3 nap és megszokja. DE: a cumit ne arra használd, hogy ha sír, belenyomod a szájába, mintegy elhalgattatva ezzel a babát. Első és legfonotsabb, hogy a szükségleteit kielégítsd, nem pedig hogy elnyomd. Jó babázást.

2010. okt. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor jól értem, hogy ne parázzak, ha most a cicin nyugszik meg, mert pár hónap múlva, ahogy felfedezi a világot, úgyis leszakad róla?
2010. okt. 24. 09:37
 3/9 anonim ***** válasza:
igen! :)
2010. okt. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Szia! Nekem 6 és fél hónapos a kisfiam, a cumit csak játszani, rágcsálni használja és csak a cicin nyugszik meg. Úgyhogy kitartás...:)
2010. okt. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Vagy leszokik róla, vagy nem. Teljesen gyerekfüggő, de amelyik a cicit használja megnyugtatásra, az nem fogja ezt másként tenni hónapok múlva se, ha kinyílt számára a világ, ha nem. Ez az én véleményem legalábbis, tapasztalat, láttam már épp elég ilyet a családban. (másfél-két éves gyerek is még az anyja mellén lógott "megnyugatásként" - na szerintem ez már sok)

Viszont próbálhatnál másik fajta cumit, lehet az épp nem jön be neki, amit használtok. Az én fiam is csak egy fajtát hajlandó cumizni, pedig próbálkoztunk mi is már többel.

2010. okt. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem cumizott a kisfiam (bár nem akartam), mégis 17hónapos korában erőszakkal kellet tőle elvenni a cicit, mert amint leöltem felhúzta apólom és cicizett, naponta akár 10-15x.Volt hogy inkább nem evet-nem ivott csak hogy adjak neki cicit.

Szóval szerintem nem cumi függő hogy menyire ragaszkodik a cicihez.

Én nem erőltetném.

2010. okt. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már 2 fajta cumit próbáltam, az Aventest, meg egy olyat, amit a DM-ben vettem, de egyik sem kell neki. Egyszerűen nem értem, a babák 90%-a miért tud cumizni, az enyém meg miért nem?!?!
2010. okt. 24. 13:59
 8/9 anonim ***** válasza:
én sem értem, hogy miért erőlteted.
2010. okt. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha minden képpen cumiztatni szeretnéd, próbáld meg a cseresznye alakut.Ezeket a lapitottakat nem nagyon szeretik.Általában a dmben van!
2010. okt. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!