Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rendszer bevezetése? Ötletek?...

Rendszer bevezetése? Ötletek? Ez így jó lehet? Napi rutin, praktikákat osszunk meg egymással.

Figyelt kérdés

Próbálok rendszert vinni az életünkbe több kevesebb sikerrel.

Apuka 3 műszakos, ez kicsit megnehezíti a helyzetet.


-Reggel felkelünk kicsit ébredezünk az ágyban.


-Felöltöztetem, én is felöltözök.


-Összerakjuk a szobát-szobákat.


-Reggelizünk, mikor mit, változó.

(Főtt tojás, rántotta, krumpli, répa, vajas kenyér, paprika, paradicsom, avokádó,stb)


-Játszunk.


-Eszik egy kis gyümölcsöt.


-Alszik kb 8-10 óra környékén.


-Ebédel. Általában azt amit mi is.


-Játszunk.


-12-15-ig bezárólag alszik valamikor még egyet.


-Játszunk.


-Fürdéshez összekészülünk. Szobát összerakjuk, vizet csinálunk. Ha itthon van apa akkor ő csinálja ezeket ha nincs akkor együtt.

Ha kész a víz , utána fogat mos, bele ül, utána jön a D-vitamin, törölközés, öltözés és a vacsora.

Utána pedig alvás.


Na a kinti séta az még igen változó. De vajon hová lenne praktikusabb beilleszteni? Délelőttre vagy délutánra?

Amikor főzni is kell, akkor hogyan csináljátok? Olyankor azért mosogatni is kell meg előkészíteni a dolgokat. Eddig vagy felcsatoltam. Vagy részletekbe csináltam. Vagy közben láb alatt volt. De hátha valakinek van bevált praktikája.:)



febr. 6. 19:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves?
febr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Most jutott eszembe hogy ez lemaradt.:') 1 éves.
febr. 6. 19:51
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Én viszem délelőtt is sétálni, meg gyakran délután is. Az alvásidőre időzítem, mert szeret nagyokat aludni babakocsiban, pláne a hidegben.

Ha a lakásban alszik, akkor le sem tudom tenni, mert cicin alszik el, ha lerakom, felkel.

febr. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%

"Ha kész a víz , utána fogat mos, bele ül, utána jön a D-vitamin, törölközés, öltözés és a vacsora"


D-vitamint csakis reggel szabad adni! Felélénkíti. Volt itt anyuka, akinek több mint egy évig nem aludt el rendesen a babája, mire a hozzászólásokból rájött, hogy nem szabadott volna este adnia.

febr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nekünk hordozó van, nincs babakocsi. De ő is szeret benne aludni, csak szerintem jobb azért ha fekve alszik. Egyébként ő is cicin alszik, de ilyenkor mellé fekszem és az ágyon hagyom.


Próbáltuk reggel, nekem jobban bevált este. Egyáltalán nem élénkebb tőle.

febr. 6. 20:03
 6/17 anonim ***** válasza:
45%
Hogy értve vált be este? Miért, reggel mi nem vált be? 🤔
febr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

1 evesemmel

5-6 kozott ebredes, 120 ml tapszer

7-fel 8 reggeli

jatek, en addig elmosogatok, meg elokeszulok az ebedhez, ha kell

fel 9-9 korul elindulunk a jatszoterre

10-fel 11 hazajovunk, tizorai

12 elott 120 ml tapszer, 12tol alszik fel 2-2ig addig fozok

2kor ebed, majd osszekeszulunk es kimegyunk megint jatszoterre/setalni/boltba mikor mi kell

kint vagyunk 4-5-ig, ilyenkor kint uzsonnazik

hazaerunk, jatek, elokeszulunk egyutt a vacsorahoz

6 vacsora, furdes, 200 ml tapszer es alvas 7-8 kozott

febr. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Mit csináltok a játszótéren?

Nálunk nincs el egyedül, olyan mint egy kis pincsikutya. Amerre megyek arra jön.

Kérdés még hogy mit csináltok kint annyi időt?

Egy-másfél órát szoktam levinni de az is nehezen van meg. Főleg hogy még nem tud járni.😅

febr. 6. 20:33
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
leul homokozni, szorja a homokot, kavicsokat szedeget es odaadja nekem, o mar kezd jarni, de 7 honapos kora ota jatszoterezunk, szoval a “nem jar” nem kifogas. maszik a gyerekek utan, lecsusztatom a csuszdan, hintazik, probal maszokazni, mindent megnez, megfogdos, tanulmanyoz. viszunk labdat, egyutt labdazunk, vagy csak elguritja es megy utana. az en gyerekem sincs el egyedul, de egyutt csinalunk mindent. a jatszoter van 1 ora siman, akkor kb. 1 orat setalunk meg, plusz mire bevasarolunk, vagy veszek egy pogacsat es leulunk egy padra megeszegetjuk, kiulunk egy teraszra, en megiszok egy kavet, o meg majszol valamit, vagy iszik frissen facsart gyumolcslevet. jarunk piacra, konyvesboltba, konyvtarba, ezekre heti szinten, neha-neha jatszohazba, furdobe, csaladilag etterembe vagy reggelizni, vagy a parkba piknikezni, ha epp jo ido van. vegtelen lehetosegek
febr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekem pár nap múlva lesz 1 éves.

Reggel 6/7/8-kor ébredés, néha hajnalban érkezik a kaki :D


Ébredés után öltözünk, vetközünk, szellőztetünk, fogat, arcot mosunk. Majd ébredés után 1 órával reggeli. Bármi amit én eszem.


Reggeli után, én elpakolok, mosogatok, porszivózom, ő addig szöszöl a könyveivel, játékaival. Aztán játszom vele, majd 9/10 környékén mese olvasás, aztán cicin elaszik 2-3 órát.


Ébredés után 1 órával ebédelünk, majd ebéd után elmegyünk egy 3-4 órás sétára.

Vagy viszek itthonról gyümölcsöt, pufit, kölesgolyót és egy csendes helyen meguzsonnázunk. De van, hogy veszek valamit a pékségben és azt esszük meg.


Játszóterezünk is. Imád hintázni, a kismotorokon ücsörögni. Még nem jár, így négykézláb mászkál fel és alá.


Haza érve játszunk, képeskönyvet nézünk vagy csak ő szöszöl egymagában, vagy az apukájával játszik.


7-kor vacsorázunk, fél 8-kor fürdés, 8 után picivel cicivel alvás.

febr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!