Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírtátok az első heteket,...

Hogy bírtátok az első heteket, a gyermekágyas időszakot?

Figyelt kérdés

Holnap lesz két hetes a babám és olyan krónikus fáradtságban szenvedek, amiről nem is gondoltam, hogy létezik.

Nagyon nehéz ez az időszak, a baba kis súllyal született, besárgult, ezért nagyon aluszékony, alig tudom felkelteni etetéskor. Nem is sikerül mindig, így a 3 órás etetéseket sem tudjuk tartani. Ebből kifolyólag nem eszik annyit amennyit kéne, eleve kisebb étkűnek látom.

Tejem alig van, kibéreltem egy mellszívót, kipróbáltam a szoptanítot, tápszondát, de minden nap tápszeres pótlás kell, mert egyszerűen nincs annyi tejem, hogy elég legyen.

Szopizni próbálkozik, de folyton bealszik, másfél órákat van mellen, a maradék másfél órában alig tudok pihenni, mert enni kell, fürödni, fejni...stb.

Hogy bírtátok, akik hasonló nehéz helyzetben voltatok? Nem tudom mit csinálhatnék okosabban.

Imádnivaló a kicsi, minden fáradtságot megér, de rettenetesen bánt, hogy nem tudom megadni neki a normál mennyiségű anyatejet. El vagyok keseredve.


febr. 8. 18:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

Tápszeres baba anyukájaként mondom neked, hogy én mindent megpróbáltam, hogy tudjak szoptatni, végül a saját lelki békém miatt elengedtem. Ma már ez a baba 4 éves, egészséges, kötődik, köszi jól van. Senki sem kérdezi, mit kapott enni baba korában. Sok harcon, síráson vagyok túl, elfogadtam. Te is próbáld ezt, ha már végképp nem működik semmi.

Az ősanyák mindenhol károgni fognak, engem is lepontoznak, de nem kell foglalkozni velük.

febr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, 1-es. Még most is pityergek, miközben neked írok. Nagyon nehéz elengednem a kérdést, nagyon szeretnék szoptatni, viszont lelkileg teljesen tönkretesz a kérdés. Szoptatási tanácsadóval is beszéltem, ő bíztat, hogy menni fog, de teljesen kimerültem és kételkedem magamban.
febr. 8. 19:03
 3/20 anonim ***** válasza:
87%
Biztos vagyok benne, hogy lesznek olyankok akik leszavaznak, de leírom. Én 3 hónapig kínlódtam és utólag visszagondolva hülyeség volt. Nem attól leszel jó anya ha szoptatsz és nem vagy rossz, ha tápszert adsz. Nekem a kórházba sem volt tejem 4 napig voltunk benn. Utána a legyen egész nap mellen elvet követve 2 hétig rajtam volt, de tejem nem lett több. Fogyott a baba. Szoptatasi tanácsadókhoz mentem volt aki kijött. Próbáltam teát, sört, több vizet, gyümölcslevet több zöldség stb nem lett több tejem, hanem kevesebb. A doki elején tápszerpótlast írt és egyre többször kellett adni, mert nekem, mint a sivatag olyan volt a mellem. De eröltettem, mert velem is éreztették nem vagyok jó anya, ha nem szoptatok, és egy ponton elengedtem. Nem lesz baja a babának ha tápszert kap. Persze nem azt mondom add fel. Neked kell tudnod, csak azt mondom ha úgy érzed nem akarod nem baj ha tápszert kap. Ha pedig a szoptatást akarod még akkor tanácsadó hátha segít. Jobb lesz majd csak kell idő, míg összeszoktok. Én 2 hónap után éreztem jobbnak kicsit a helyzetet.
febr. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Bár én szoptatáspárti vagyok, de én is azt mondom, hogy engedd el. Egy boldog, kiegyensúlyozott anyát nem lehet pótolni, az anyatejet viszont igen.
febr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Van egy tea ami nekem segített.Tényleg több lett a tej.Nekem 3 gyerekem van,abbol egy anyatejes csak,aki most 11 hónapos.Majdnem feladtam,mert nekem meg úgy ki sebesedett a mellem,hogy azt hittem meghalok,úgy fájt.De van egy kenőcs és az segített.Összehasonlítva a kettőt,nyilván jobb azoptatni.Nem beszélve az áráról.Viszont szerintem teljesen mindegy ,hogy mit eszik.A tápszerben is van sok vitamin.
febr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam szájpadhasadékkal született. Elvileg tudott volna szopizni, de nem volt hajlandó. Fejtem, de alig jött valami tej. A kórházban is fejtem.

Én úgy döntöttem, hogy elengedem a szoptatás, fejés körforgást. A kolosztrumot megkapta,én boldogabbak lettem mikor teljesen tápszeres lett. Gyorsan benyomta az adagját, aztán kajakóma és én is tudtam pihenni.

Az anyatej sem csodaszer.

Persze egészséges, természetes, de a szoptatott gyerek sem lesz kevesebbet beteg közösségbe kerüléskor mint a tápszeres.

febr. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elengedned a szoptatást, ha nem akarod, pótolj hozzá tápszert és akkor oké. Akkor kap anyatejet is.
febr. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipőben jártam, ráadásul a hormonok is totál behülyítettek, szerintem az első 8 hetet kb. konkrétan végig bőgtem. Szoptatási tanácsadóval 7-8 hetes korára jutottunk el oda óriási küzdelemmel, hogy elhagyhattam a pótlást. Illetve kapott, de saját tejből tudtam pótolni, mert reggel alig evett, este meg kétszeres mennyiségeket igényelt volna. Aztán jött a következő növekedési ugrás és megint megborultunk. Nekem ott sikerült elengedni és azt mondani, hogy akkor pótlunk, kész, nem érdekel. 7 hónapos korában, ahogy a hozzátáplálás is ment már gyakorlatilag 2 hét alatt teljesen leépítette a cicit a kislányom én meg napokig azon agyaltam, hogy érdemes volt ezen ezért ennyire pörögnöm!? Mai fejjel azt mondom már sokkal előbb el kellett volna engednem, sokkal nyugodtabb lett utána az életünk. A másodiknál már igyekszem nem lelkiismereti kérdést csinálni ebből, alakul ahogy alakul.

Nyugalom. Mantrázd, hogy minden rendben lesz és változni fog, jobb lesz, könnyebb lesz! :)

febr. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Kedves Kerdezo! Eloszor is fel a fejjel es kitartast, az eleje brutalisan nehez tud lenni de minden egyenesbe jon es mas lesz! 3 honapig szoptattam a kisfiamat. Volt tejem, az elso perctol ugyesen szopott, viszont 3 honapot vegiguvoltott, nem viccelek, reggeltol estig. A sulya viszont 1,5 kg-ot nott minden honapban, tehat evett rendesen. De en szo szerint bele voltam mar betegedve az egesz napos uvoltesbe, igy egyik naprol a masikra tapszert adtam neki enni, es az uvoltest elvagtak, el se hittem, hogy ilyen van. Minden sokkal-sokkal jobb lett, vegre en is embernek ereztem magam. A kisfiam kotodik, nem a szoptatason mult. Imadjuk egymast. Ha ennyire nehez, engedd el a szoptatast, ne betegedj bele. Tokeletes anyukaja vagy a kisbabadnak anyatej ide vagy oda.
febr. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Egyetértek a többiekkel. Nálunk korábban jött picivel és kis súllyal. Besárgult,rezgett a léc az egy hét kórház alatt,végül nem kellett fénybe tenni,de mondták ébresztgessem. Feladta a leckét,konkrétan szerintem sírni se hallottam,fel se kelt volna fél napig se azzal,hogy éhes. Pedig előzetes tapasztalattal indultam,de még így is kemény volt. Tejem nem lövellt be,sokat fogyott bent,így mérni kellett. 6. Naptól 10 ml anyatejet evett,de már rég nem ennyi volt az adagja. Pohárból kapott pótlást bent,de azt is alig bírtuk,felkelteni is hozzá. Plusz orrán száján köpte ki. Közbe bent is fejtem már,0 mlk jöttek le. Pedig szoptattam fejtem szoptattam fejtem. Utolsó nap lejött kb két ml,úgy örültem. Sajnos itthon se lett jobb a helyzet,ő már éberebb volt végül,de az anyatej így sem volt sajnos elég. Végül fél évig kínlódtam,volt hogy aludt,nem kellett már kelteni,de felkeltem fejni hajnalba,mert akkor ha fejtem reggelre több lett picivel. Iszonyat kimerült voltam,plusz 6 hét után rendszeresen megjött,akkor még kevesebb volt,üvöltött a mellemen. Abba az egy hétbe még nehezebb volt. Végül az utolsó menstruációnál fél évesen nem volt hajlandó többet elfogadni,de a tejem se tért vissza az a minimális sem,sajnos. Fejni se kellett miután abbahagytuk,mintha soha nem lett volna egy ml se. Soha nem volt feszülés,semmi. Amit megtanultam,másodiknál ezt nem fogom. Attól kezdve aludtam,kipihent anyukája lett és kiegyensúlyozott. Ha hajnalba kelt is evett és aludtunk tovább,sokkal könnyebb és egyszerűbb lett minden. Fél évet elvettem magunktól,stresszbe voltam,az összes teát kipróbáltam,malátás kakaótól kezdve mindent is,béreltem erős gépi szívót,két szoptatási tanácsadó jött,stb. Mind hiába volt. Kérdező,ha úgy érzed nem megy, nincs akkor sem baj,mindent jól csinálsz.
febr. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!