Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülötteknél lehet naptejet...

Újszülötteknél lehet naptejet használni? Vagy pár hóbapos kortól? A másik, hogy mit csináltok ha anyukátok mindenbe bele szól???

Figyelt kérdés

Terveztem neki rendelni mire megszületik, de anyám lebaszott a telefonba, hogy én minek akarok minden szart majd rákenni a gyerekre.

Mondtam neki nem értem mi baja van azzal, szerintem nem lenne jó ha kint leszunk a napon mondjuk 6 honapos vagy valami és ha épp nem àrnyékon van mondjuk 5 percet akkor leégjen a kis lába.... 1 az hogy nem az ő gyereke, már többször megkértem ne szóljon bele a dolgokba.


Es mondtam neki, ha egyből nem is lehet de majd a későbbiekben jó lesz, legalább meglesz rendelve most mikor olcso nem 1 év vagy fél év után mikor már kitudja mennyi lesz az ára.


Vagy rosszzul gondolom az egészet? Nem lenne szabad naptejet használni rájuk? Majd kövi héten megyek védőnőhöz majd őt is megkérdem. De ez direkt babának és nagyon érzékeny bőrre van.


Első gyerekem lesz, lehet én beszélek hülyeséget és tényleg nem kell csak nagyon felidegesitett... évekig szenvedtünk a gyerekért a pàrommal és anyám mindig bele pofázik még abba is hogy én evés után ittam egy pohár vizet és nem szabad...na mert miert ne lenne szabad eddig is csinaltam es semmi bajom nem volt tőle..

Meg eddig le voltunk szarva.... mindig mi voltunk a rosszak csak hogy jön a gyerek már érdeklem már időpontot is ő akar nekem ide oda foglalni mikor mondtam neki, hogy nem vagyok már 13 éves. 18 éves korom óta nem élek vele mert neki fontosabb volt más, a páromat 5 év után se képes elfogadni mert szerinte nem hozzám illik külsőre...

Csak hogy nem ő van vele, lehet ő jobban örülne annak ha engem is vernének meg nem tisztelnének?



febr. 12. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Egy hat hónapos már nem újszülött....

Másik, hogy nem kell mindent anyádnak elmondani.

Fogod, veszel naptejet és kész.

Hallgasd meg a tanácsait, ha nem tetszik ne fogadd meg, ha idegesít, hogy mindenbe beleszól beszélj vele, hogy ne csinálja.

febr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Vannak kifejezetten gyerekeknek készített napkrémek, naptejek, de szerintem jobb, ha egy újszülöttet egyáltalán nem viszel tűző napra, főleg nyáron. Korán reggel, és napnyugta előtt kb. 2 órával már nem erős a sugárzás, akkor óvatosan lehet napoztatni krémek nélkül is. Ha majd meleg lesz, és nem tudod elkerülni a napfényt, laza ruhával, és sapkával tudod védeni a bőrét.
febr. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Fizikai fényvédők közül vannak, amiket 6 hónapos kor felett ajánlanak.

Kisebb babám nekem volt nyáron, babakocsira napernyőt raktunk. Legnagyobb melegben max orvoshoz vittem, ha épp akkor volt időpont oltásra. Volt mikor a napernyőt bárhogy forgattam sütötte a lábát a nap, akkor textílpelust terítettem rá. De nekem áprilisi a babám, tényleg nagyon picike volt még nyáron. Patikában is kérdeztem tényleg nem-e lehet valami, de nekem egyáltalán nem ajánlottak semmilyen fényvédőt 2-3 hónaposnál. Ha a tiéd nagyobb lesz nyárra, akkor jobb helyzetben vagy.


Édesanyáddal akkor jársz a legjobban, ha nem mész bele a vitába. Nincs értelme mert ha nem nála laktok, akkor max beleszólni tud, nem tehet semmit. Egyik füleden be, a másikon ki. Illetve jobb, ha minél kevesebbet beszéltek ilyen témákról. Lehet ez rosszul hangzik, de én a saját anyámmal szintén keveset beszélek hasonló okok miatt, nem akarok vele összeveszni minden második nap. Nálunk is első baba.

febr. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Amit anyukád mond, egyik füledenbe,másikon ki. Fel van villanykzva, ő akar lenni a középpontban, és valahogy nem bízik benned, hogy tudsz bánni a saját gyerekeddel, aggódik.


Bízz magadban, majd utánaolvasol és rákened vagy sem, el fogod tudni dönteni.


Személy szerint, ha már kérdezted, inkább árnyékolást ajánlok :-) Textilpelus+ruhacsipesz, és így is a lehető legkevesebb időt tölteni tűző napon.

febr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Tűző napra én magam sem megyek, nemhogy a gyereket kivigyem olyankor.

2. Fényvédelem mindig fontos, nem csak nyáron, kánikulában.

3. Anyukával nem kell megbeszélni mindent. Gondolom, felnőtt vagy, önálló. Megrendeled, amit szeretnél és elkezded használni. Nem kell megbeszélni senkivel.

febr. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos kor előtt nem ajánlott a naptej. Addig vékony ruhával tudod védeni a bőrét a naptól, és tűző napra ne vidd ki.
febr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Simán be lehet kenni a csecsemőt,aki már rég nem újszülött😉Mondjuk én nem kentem őket sosem,hiszem ártalmasabb az a naptej,mint gondolnád.Nem kell hagyni,hogy leégjen,de napfényre mindenképp szüksége van.
febr. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hasznald nyugodtan a kicsire a naptejet , anyadra meg nem kell hallgatni nem valami ertelmes no lehet a szerencsetlen.
ápr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!