Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós babátoknak mi az ami...

Hasfájós babátoknak mi az ami bevált?

Figyelt kérdés
A biogaia cseppek beválhatnak? Ki az akinek bevált?
febr. 13. 13:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az idő. Adhattam én neki bármilyen csodaszert semmi nem segített. A hordozás vált be egyedül meg az hogy betöltötte a 3 hónapot
febr. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Uha rendben köszönöm :(
febr. 13. 13:59
 3/15 A kérdező kommentje:
Vitamin D-t váltottunk, jobb lett de nem az igazi.
febr. 13. 14:00
 4/15 A kérdező kommentje:
Mikor kezdődött és hogyan aludt a babád?
febr. 13. 14:00
 5/15 anonim ***** válasza:
3 hetes kora körül kezdődött és nagyon rossz alvó volt. De ez attól független mert majdnem 2 éves koráig nem aludt át éjszakát
febr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az első babám 3 hetes korától 3 hónapos koráig volt hasfájós, a kakilás is nehezen ment neki. Pocak melegítés, masszázs, tornáztatás picit segített, illetve a szélcsövezés amikor kőkemény volt a hasa és semmi sem segített (tudom ezt ma már nem ajánlják).


A másodiknál a csendes reflux volt a hasfájás oka, a szoptatás az rá is ment mert ordított a cici látványától is. :( A sokadik méregdrága tápszer vált be, már nem emlékszem melyik fajta Beba. 2 éves koráig 3-4 alkalommal kelt éjjel.


Érdemes azért végigpróbálni a BioGaia, Espumisan, Infacol, Gastotuss és hasonló szereket, hátha. Nálunk a Gripe Water volt amire azt mondom használt is, de ha jól tudom az már nem kapható.


Kitartást, tényleg az idő fogja megoldani de azért érdemes utánajárni, hogy van-e valami speciális oka a sírásnak. (Hozzázeszem volt viszonyítási alapom így éreztem a második gyereknél, hogy ez nem sima hasfájás mert sokszor szó szerint 2-3 órát végig ordított a kezemben megfeszülve a baba és mivel nem vagyok egy mindenen pánikoló, komolyan vett az orvos.)

febr. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%

Nekünk,mikor babák voltunk,mindig volt büfiztetés evés után


Meg nekem úgy rémlik, ha fájt a hasunk, akkor hasra feküdtünk, és simogatták a hátunkat. Ezt nemtom,babaként is volt-e.

febr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Puki torna valamennyit segített elalvás előtt (semmiképp ne evés után).

Amúgy csak az idő segít. Nyugodtan próbáld végig a cseppeket, hiába csak ámítás, viszont arra jó hogy ne add fel a reményt és kitarts amíg elmúlik.

Espumisan, infacol, biogaia, laktáz enzimet próbáltuk, de nem segített semmi. Hullámzóan néha jobb volt akkor azt hittük meg van a csodaszer, de aztán visszesett újra és újra...

Sokaktól hallottam ezt a 3 hónapos kort mint határt, na nekünk jóval tovább tartott, de túléltük.

febr. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszaitokat 🙏 Akkor nem maradt más mint a biogaia meg a remény meg az időtelés.
febr. 13. 15:56
 10/15 anonim ***** válasza:
Lányomnál az Infacol teljesen bevált.
febr. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!