Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adtatok tejpépet "vacsorára"...

Adtatok tejpépet "vacsorára" 4-5 hónapos babátoknak azért, hogy átaludja az éjszakát? Bevált?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4.5 hónapos, anyatejes. Éjszaka 1x-2x ébred. Arra gondoltam, hogy a tejpép eltelítené annyira, hogy éjszaka kibírná evés nélkül.
2012. máj. 3. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
4 hónapos korában kapott először tejpépet a kisfiam, át is aludta az éjszakát. Amíg "lehetett" azt kapott vacsira, egyszer sem ébredt fel éjjel. Most már 14,5 hónapos, természetesen már nem tejpépet kap vacsira, de továbbra is átalussza az éjszakákat.
2012. máj. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kb. 5 hónapos volt, amikor adtam neki, de nem telítette el, illetve utólag kiderült, annyira nem is szereti. Azóta alszik jobban (kopp-kopp-kopp), mióta este húsos főzeléket kap, majd alvás előtt tápszert kap.

Már 8 hónapos, sajnos egyre kevesebb a tejem.

De próbáld ki, nem veszítesz vele!

2012. máj. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
4 hónapos korában adtam neki én is alvás miatt. Nem vállt be. Ugyan annyiszor kelt szopizni. Viszont imádja. Most már 8 hónapos és de. adom neki.
2012. máj. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A védőnőm azért nem nagyon javasolja, mert túl sok benne a cukor. Ez tart vissza csak...
2012. máj. 3. 11:46
 5/11 anonim ***** válasza:
Milupa HA vaníliás pépet adtam neki, be is húz belőle egy istenes adagot, éjfélkor már kel is enni....nem jött be..
2012. máj. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk nem jött be, sőt szerintem volt, hogy még rosszabbul is aludt, mert annyira teleette magát:(
2012. máj. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
41%
Én nem javaslom. Ha anyatejes, ne rontsd el vackokkal, amelyek tápszer, azaz tehénfehérje alapúak. 1-2 ébredés teljesen normális ebben a korban. És ahogy a többiek írják nem is válik be feltétlenül. Igen, az anyatej hamarabb emésztődik, előbb éhezik meg újra a baba, de pont ettől jó, ez való a pocakjába most még. Szerintem várj 6 hós korig a hozzátáplálással, bár én akkor sem adnék tejpépet, hanem zöldség-gyümölcsöt, gabonafélékkel dúsítva (rizypehely, zabpehely, rizs stb) cukormentesen.
2012. máj. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam kicsit idősebb volt,talán 7-8 hónapos,de nem vált be,lassan 2 éves,és még mindig felébred egyszer kétszer (persze már nem adok neki:-) ) szerintem gyerekfüggő,de a helyedben én sem adnék neki,ha fel akar ébredni,úgyis megteszi.
2012. máj. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 xStefix ***** válasza:
24%

A 7. válaszolóval értek egyet. Akár azért, mert még mindig kel éjjel, akár azért, mert újra kel, nem valószínű, hogy az éhség ébreszti fel. Vagy ha mégis (mert pl. napközben annyit nézelődik, hogy "elfelejt" eleget enni), arra se a tejpép a legjobb választás, hanem az anyatej. Szüksége van rá a babádnak, hogy szopizzon, nem rossz szokásból van így.

Ha csak anyatejesek vagytok, nagyon nem éri meg ilyen korán bevezetni a tehéntejet, még ilyen módosított formában sem.

2012. máj. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én korán kezdtem a hozzátáplálást, 4 hónaposan, de csak most fogok neki adni 7 hónaposan.


Szerintem ha felkel, eszik és visszaalszik, az teljesen normális ennyi idősen. Kitartás! :-)))

2012. máj. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!