Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet egy 7 hónapos...

Fulib kérdése:

Hogyan lehet egy 7 hónapos ingerigényes babát lekötni?

Figyelt kérdés

A kisfiam 7.5 hónapos és az elmúlt időszakban minden nap egy szenvedés. Sosem volt el magában, de legalább ha mellette ültünk, akkor bizonyos játékokkal eljátszogatott pár percet mielőtt megunta őket. 1 hónapja tud kúszni, de csak az elmúlt 1 hétben lett ilyen érdektelen a játékokkal. Ha egy másodpercre otthagyom egyedül, azonnal iszonyú keserves (és hangos) üvöltésbe kezd. Mindemellett iszonyúan túlmozgásos, ha ébren van jár mindene de tényleg megállás nélkül. Szóval ha felvesszük megnyugtatni, akkor rögtön ki szeretne szabadulni. Babakocsiban ha ébren van, akkor sírni kezd, emiatt kimozdulni sem egyszerű vele. Igazából semmi nem jó az elmúlt időszakban.


Tud valaki valami bíztatót vagy jó tippet mondani?


febr. 13. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az idő mindent megold 😉 ugyanilyen volt a lányom és csak az idő segített
febr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Leírtál egy teljesen normális gyereket.

Szeparációs szorongás.

febr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1-es: mikor lett picit jobb?

2-es: akkor is üvölt ha mellette vagyunk, máshonnan nem hallunk ilyenről. Tényleg normális ez?

febr. 13. 14:15
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
1-és vagyok: én 1,5 évesen kezdtem könnyebbnek érezni. Aztán szignifikáns változást hozott, hogy 2 évesen bölcsibe ment.
febr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is teljesen normális, amit leírtál. Ahogy a kettes írja, valószínűleg ezerrel berobbant a szepa, ráadásul ott a fogzás, mozgásfejlődés, minden is.

Olyan értelemben könnyebb, hogy otthagyod és eljátszogat, nagyon soká lesz újra, már ha erre gondoltál. Nyilván van pár gyerek, aki szuperül elvan magában, de a többség ennél jóval "melósabb".

febr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam sosem volt el hason, se fekve egy percnél tovább, játékok se nagyon kötötték le pár percnél tovább, ha egyáltalán... Mióta megszületett magamra kötve lebegett gyakorlatilag. Szerintem normális, csak néhány baba ennél kevésbé igényli a közelséget.

Én sem erre számítottam, de ez van, ezt kell megoldani.

A hordozást ajánlom.

febr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az enyémnél a szeparaciós szorongás "csak" 2 hétig tartott.


Illetve nagyon szeretett akadálypályázni. Hetente egyszer építettem neki valami akadálypályát.

Volt, hogy a habtapikból csináltam egy folyosót és azon kúszott át.


Később amikor már ügyesebb lett, letettem a földre kisebb párnákat egymástól távolabb, s azokra vastag paplant terítettem. Így egy hepe-hupás terepen kúszott-mászott át.


De azt is szerette ha egy takaróval letakartam az asztalt és azalatt mászhatott, fetrenghetett.


Később a nappali különböző pontjain tornyokat építettem kockákból, műanyagpoharakból stb és oda odarongyolt mindegyik toronyhoz és lerombolta. Elképesztően sokáig elvolt ezzel a játékkal.


Lufizni is szeretett. Oda kúszott, rámarkolt, kipattant a kezéből, újra érte mászott.

febr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon nehéz időszak.

Egyrészt a szeparációs szorongás.

Másrészt mozgásfejlődés ügyben izgalmas időszak jön, mászás, ülés, állás. Az ezt megelőző pár hét ugyanilyen szenvedős volt mindhárom babámnál. Elaltatni nagyon nehéz lett őket, ébren pedig lefoglalni őket. Úgyhogy nincs tanácsom, tarts ki, elmúlik!

febr. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is ennyi idős csak ő felkapaszkodik a bútorokba úgy áll. Egy pillanatra nem bambulhatok el mert eltaknyol..úgy latszik mindenki sziv valahogy..
febr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja babakocsiban is sírt ha ebren volt, utal egy helyben lenni. Az idő segitwtt, meg ha nyűglődött egy forgalmas útnál néztük a buszokat, autókat..ez lekötötte.
febr. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!