Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1.5 éves babát leszoktatni a...

1.5 éves babát leszoktatni a harapásról?

Figyelt kérdés
Amikor az ölembe veszem és a fejét a vállamra hajtja, nagyon ritkán belém harap. Néha pedig kiszámíthatlan, van amikor a kezembe dörgöli a fejét és nem harap, de máskor pedig igen. Általában egy héten egyszer megharap, ami nem sok szerintem, de mégis...
febr. 14. 10:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Jaj igen azt nem mondtam ha nem egyértelmű, hogy fájdalmasan teljes erejéből harap. Nem érti még hogy ez fáj a másiknak.
febr. 14. 10:56
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Fiam is csinálta, de ő a labujjaktol fogva a hasunkig, mindent harapott

Sokszor kellett raszolni, erélyesen míg végül elhagyta.

febr. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%

Harapd vissza. Én nagyon harapós gyerek voltam. Az egyik nagynénémet többszőr megharaptam (1,5 vagy 2 éveslehettem), pedig kérték szépen, kérték csúnyán, még a számra is "vertek" de semmi nem használt.

Aztán a kismilliómodik harapásom után a nagynéném fogta magát és jól megharapta az ujjamat. Azóta nem harapok :D

febr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Ne reagálj rá hevesen. Ha harap, akkor told el magadtól és mondd, hogy ez fáj neked. Valószínűleg erős érzelmeket él át és nem tudja máshogy kifejezni, úgyhogy adj neki alternatívát. Például mondd neki, hogy öleljen meg teljes erejéből ilyenkor.
febr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem életkori sajátosság, szóval így állj hozzá. Nem kell kiabálni, se visszaharapni (hisz akkor olyat vársz el tőle, hogy ne csináljon, amiért magad is eszközként nyulsz), de erélyesen rá kell szólni, hogy ezt nem szabad. Nekem 13honaposan kezdte, ütni is, harapni is, most másfél éves és már nagyon ritkán csinál ilyet. Nekem amúgy az alt be, hogy mikor már látom, hogy harapni fog, akkor gyorsan mondom hogy puszit kérek, és akkor harapás helyett puszit ad. Egyébként is azt olvastam, hogy ha a gyerekeknek azt mondjuk, mit ne csináljanak, abból még nekik egyértelműen nem következik, hogy mit csináljanak helyette, szóval jobb eleve azt mondani, hogy mit csináljon (szóval a ne harapj helyett a puszit kérek, vagy a ne hangoskodj helyett légy csöndben, ne izegj-mozogj helyett játszunk olyat, hogy sóbálvánnyá változtál - nyilván életkortól függőben, de szóval nekem ez valt be).
febr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor harap a lányom, amikor éppen a foga kínozza, szóval ilyen esetben a "visszaharapok" még rosszabb is lenne, mint egyébként. Amúgy én is azt szoktam csinálni, hogy ha megharap, akkor lerakom, arréb húzódok, valami, és mondom, hogy ez fáj, inkább simogasson vagy puszit adjon. Egyébként egyetértek, ez életkori dolog, ha megpróbálsz minél kisebb feneket keríteni neki, akkor hamarabb elmúlik. A nagyobb lányom nem volt ugyan harapós, ő ütögetett mindent és mindenkit, nála is ez vált be, hogy lefogtam (ha láttam, hogy mire készül), illetve utólag eltávolodtam kicsit, mondtam, hogy ez fáj, és inkább simogasson. Nem azonnal, de azért belátható időn belül elmaradt ez a viselkedés. A kicsinél meg ugye a fogzásnak megfelelően hullámokban jön elő, de már sokkal ritkábban, mint mondjuk fél éve.
febr. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor rászóltunk, mondtam, hogy ez fáj, igaz eleinte azt se érti de ha csak picit is beütötte valamijét akkor rögtön mondtam, hogy tudom ez fájt és valahogy csak összerakta idővel, hogy mit jelent ez a szó. De hónapokig tartott, hogy így kiszámíthatatlanul harapott mindenkit.
febr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is csinálja az egy éves ritkán.Jól rá veszekszek és lassan leszokik rola.Hidd el érti.
febr. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!