Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba ültetése most hogyan?

Baba ültetése most hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Első gyermekes anyuka vagyok, 0 tapasztalattal a mozgásfejlődés terén (is). Általában azon családtagom női tagjaitól szoktam tanácsot kérni akik már neveltek fel gyereket, hogy ők hogy csinálták stb.

Adott a helyzet, hogy van egy 6 hónapos kisfiam aki még nem fordul. Se hátról hasra, se hasról hátra, viszont az utóbbi egy hétben, ha oldalt fekszik úgy csinál mint aki fel akarna ülni. Vagy ha a hordozóban van is próbálkozik már lendületet venni az üléshez, de még mindig nem sikerül úgy. Plusz az én meglátásom szerint a fejecskéjét se tudja még nagyon hosszan stabilan tartani.


Nos, mikor a párom - a gyermek apja - meglátta, hogy kezdene ülni, ő azóta ülteti, hogy tanulja meg magát tartani.

A családom női tagjai ezen ki vannak akadva, hogy nem szabad a hátát erőltetni, hagyni kell erősíteni még mert momentán ha beülteti az apja, a feje lóg lefele és elég érdekes C alakban ül.


Szeretnélek Titeket anyukákat kérdezni, hogy most akkor melyik lenne a helyes? Az interneten én is olvastam, hogy erőltetni nem szabad semmit, de a férjem nem hisz az internetnek.

Én meg mint írtam, teljesen tapasztalatlan vagyok és nem tudom melyik a helyes most. Férjemnek van már két nagyobb gyereke, s azzal magyarázta, hogy őket is így kezelték és bevált.


Plusz nekem azt mondták, hogy a mozgásfejlődésnek az alapja a forgás, kúszás, mászás és majd ülhet.


Köszönöm előre is a tanácsokat!



febr. 19. 18:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Sehogy. Az kifejezetten karos, hogy hasizombol akar felulni, nem szabad neki hagyni. Majd ha negykezlabra all, onnan fug kiulni. Vagy vannak olyan babak, akik elobb felallnak es ugy ulnek le, az se baj, de ertelemszeruen akkor mar eleg erosek hozza es maguktol csinaljak.

Addig hagyjatok beken!

Viszont mivel 6 hos es a fejet se tartja szepen, nem is forog, ideje neurologushoz vinni, aztan pedig megfelelo terapiara.

febr. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad ültetni, sőt kifejezetten káros. Hülyeséget beszél a férjed. Te pedig, mint első gyermekes anyuka, nyugodtan kérdezz a gyermekorvostól vagy védőnőtől. Nem várja senki, hogy a kisujjadból szopj ki infókat, de ne legyél ennyire tohonya se.

Ahogy előttem is írták, szakemberhez kéne fordulni, amiatt hogy nem tartja rendesen a fejét és hogy még át sem fordult. Ez legyen apuka prioritása, ne az hogy 6 hónapos babát ültessen.

febr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad ültetni!

Viszont azzal foglalkoznibkene hogy nem forog semerre!

febr. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen igaza van az elsőnek, nemhogy ültetni nem szabad, de azt sem szabad hagyni neki, hogy ülésbe húzza magát, mert nagyon megterheli a gerincét (ami évek múlva fog kijönni, nyilván nem egyből, tehát várhatóan a férjed gyerekei is fognak még szenvedni emiatt). A másik ok, amiért nem ajánlott ütetni, mikor még nem mászik, sőt, nem is kúszik/forog, az az, hogy sokkal jobban látja ülésből a környezetét, ami eléggé leköti, így kevésbé lesz motivált a nagymozgások terén, tehát csak méginkább le fog maradni.

Viszont tényleg nem ártana megnézetni egy fejlődésneurológussal, furcsállom, hogy még nem küldtek titeket, mert nálunk már 5 hós korában írja a beutalót a gyerekorvos, ha még nem fordul...

(Ami mondjuk csak részsiker lenne, mert gondolom a férjed se a dokinak, se a gyógytornásznak nem hinné el továbbra sem, hogy tilos ültetni.)

febr. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A ferjed egy barom!!!

Nem szabad ültetni! Nem kell tanítani, majd ül, ha megérett rá az izomzata. Viszont mivel nem forog, és a fejét se tartja, ideje szakemberhez vinned.

febr. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor elgondolkozok. A védőnő státuszon nincs meglepődve,hogy nem tartja a fejét stb.? Vagy a gyerekorvos.
febr. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat nagyon!


Nem tudom mennyit befolyásol, hogy külföldön élünk, tegnap lett 6 hónapos a törpe, s múlthét elején voltam vele dokinál aki megnézte őt, mondtam neki, hogy sokat van hason, de sajnos nem forog magától semerre. Erre azt mondta, hogy ne aggódjak, majd eljön az ideje ennek is.

Ha hason van vagy a kezemben fent, akkor tartja a fejét, csak nekem viszonylag kevés ideig mert pár perc után le/rám teszi a fejét. Az apja meg akkor is ülteti mikor láthatóan elfárad a feje tartásában.:|

febr. 19. 20:33
 8/13 anonim ***** válasza:
36%
Szia Kérdező!:) én is külföldön élek, Svájcban, nekünk azt mondta a doki, hogy általában 6 hónaposan már meg tudnak fordulni a gyerekek, de nem mind. Ismerős kisfiú is 8 hónaposan fordult meg, és semmi baja. Az én babám 4 hónapos, és most tartunk ott hogy párszor már sikerült az oldalára gördülnie. A tényleges átfordulás még elég messze van. Szóval ha a doki azt mondja hogy rendben van, akkor biztos úgy is van :) a férjednek meg ne engedd hogy olyat csináljon a babával, amit te nem akarsz, én is azt hallottam, hogy nem szabad ültetni amíg magától nem tud.
febr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

6 honapos korban ha nem tudja tartani a fejet, az oriasi gond!!!

Ilyenkor mar konkretan a babak fel napokat toltenek hason es semmi problemajuk a fejtartassal!

Ok, hogy kulfold, de tessek utana menni, ne hagyd annyiban. Nyilvan a forgasra aztan varhattok, ha a fejet se tartja :(

Ez baj, tessek mar komolyan venni.

febr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad segíteni neki, magától kell megtanulnia
febr. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!