Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba ültetése most hogyan?

Baba ültetése most hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Első gyermekes anyuka vagyok, 0 tapasztalattal a mozgásfejlődés terén (is). Általában azon családtagom női tagjaitól szoktam tanácsot kérni akik már neveltek fel gyereket, hogy ők hogy csinálták stb.

Adott a helyzet, hogy van egy 6 hónapos kisfiam aki még nem fordul. Se hátról hasra, se hasról hátra, viszont az utóbbi egy hétben, ha oldalt fekszik úgy csinál mint aki fel akarna ülni. Vagy ha a hordozóban van is próbálkozik már lendületet venni az üléshez, de még mindig nem sikerül úgy. Plusz az én meglátásom szerint a fejecskéjét se tudja még nagyon hosszan stabilan tartani.


Nos, mikor a párom - a gyermek apja - meglátta, hogy kezdene ülni, ő azóta ülteti, hogy tanulja meg magát tartani.

A családom női tagjai ezen ki vannak akadva, hogy nem szabad a hátát erőltetni, hagyni kell erősíteni még mert momentán ha beülteti az apja, a feje lóg lefele és elég érdekes C alakban ül.


Szeretnélek Titeket anyukákat kérdezni, hogy most akkor melyik lenne a helyes? Az interneten én is olvastam, hogy erőltetni nem szabad semmit, de a férjem nem hisz az internetnek.

Én meg mint írtam, teljesen tapasztalatlan vagyok és nem tudom melyik a helyes most. Férjemnek van már két nagyobb gyereke, s azzal magyarázta, hogy őket is így kezelték és bevált.


Plusz nekem azt mondták, hogy a mozgásfejlődésnek az alapja a forgás, kúszás, mászás és majd ülhet.


Köszönöm előre is a tanácsokat!



febr. 19. 18:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
86%
9es, a kérdező nem azt írta hogy egyáltalán nem tartja a fejét a kicsi. A fejtartást külföldön is ugyanúgy nézik a dokik minden statuszon mint otthon. Ha ott valami gáz lenne akkor a doki biztos észrevette volna.
febr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
82%

Rosszul fogalmaztam, ugy ertettem, hogy nem tartja stabilan es hosszan a fejet, hiszen a kerdezo maga irta.

Azert egy 6 honaposnal nem kene, hogy ebbol problema legyen, ez semmikeppen se normalis. En ertem, hogy voltak orvosnal, de akkor menjenek el egy masikhoz es kerjenek masodvelemenyt.

febr. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
10%
Kislányom folyamatosan felhúzza magát az etetőszékben... Hiába van döntve elkapja a tálcát és felül... Lekötözni nem kötözhetem le. Egyébként 6 hónapos és ha leültetem.. Teljesen stabilan egyenes háttal ül... Előre hajol a játékért, majd vissza ül teljesen egyenes háttal... Viszont nem ültetem, csak ha már tényleg minden kötél szakad, és már nincs el sehogyan sem 5 percre, de ez sem mindennapos. Semmiképpen ne erőltessétek ezt az ülés témát pláne ha görbe a háta és a fejét sem tartja stabilan. A forgás miatt érdemes volna felkeresni egy szakembert.
febr. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!