Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell elkezdeni? 4...

Hogyan kell elkezdeni? 4 hónapos a babám. Csak szopizik. Mikortól adjak neki teát? És milyen teát? 2 étkezés között? Cumisüvegből? Ivópoharat hány hónaposan tudják megfogni, és önállóan inni, ha szomjasak?

Figyelt kérdés
Bocs ha tudatlannak tűnök, írjon, akinek van tapasztalata, köszi.
2010. okt. 24. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én 9 hós kisfiam még nem ivott teát. Ahogy elkezdtük a hozzátáplálást 4 hósan, akkor kezdtem baba vizet adni neki, a mai napig azt issza. Kaptunk mintába instant teát, próbából megcsináltam neki, de nem itta, így maradunk a víznél.
2010. okt. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Miből issza a vizet? És mikor? Mennyit naponta?
2010. okt. 24. 20:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha igény szerint szoptok akkor nem kell neki tea, amig szopi van csak. Majd ha elkezd enni akkor ráérsz adni. Az én lányom 5 és fél hónapos koráig csak szopizott. Akkor kezdem kostoltatni, de csak gyümölcslével. Igy még akkor sem adtam neki teát. Mikor már főzelékeket kapott, akkor adtam inni, hol teát, hol gyümölcslét. Én rendes filteres babateát veszek, nem granulátumot, azok nekem olyan műnek tünnek.

Általában pohárból itatom. Kicsorduló szélű, vastagabb pohár (kávés pohár) ügyesen tudnak inni belőle) És én nem is vettem neki cumisüveget, hanem rögtön tanuló üveget. 6 hónapos múlt. Rögtön tudta, hogy kell inni belőle. 1-2 nap alatt megtanulta, hogy kell fogni. Ezt leginkább akkor használom, ha elmegyünk itthonról!

2010. okt. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

miért akarsz neki teát adni????? a szoptatás fedezi a folyadékszükségletét is, alapesetben nincs szüksége további egyéb folyadékra!

az én lányom sokáig szopizott, soha nem is kapott semmiféle pótlást, így amikor elkezdtük a babavízzel ismertetni, akkor rögtön pohárból tanítottuk (régi retro vastag üvegpohárkából) - így ő soha nem használt se cumisüveget, se csőrös poharat, csak poharat... és szerintem ha lehet, akkor most a második babámmal is így teszem majd! sok sikert és szerintem felejtsd el a teát!!!!!!!!

2010. okt. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha elég tejed van, akkor felesleges a plusz folyadék, az anyatej kielégít minden igényt. Én igény szerint szoptattam, 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, 8 hónaposan már jött a nyári hőség és akkor már sok mindent evett, akkor próbáltam először itatni. Mivel a cumisüveget nem ismerte, nem tudott belőle inni én először a cumisüveg (avent) kupakjából adtam neki vizet. Pohárból hipp-hopp megtanult inni. Először csak néhány kortyot étkezések után. Eleinte csak egy-két kortyot fogadott el, majd szépen lassan egyre többet. Kb. 2 hét múlva már 1 dl-t megivott. Vettem egy Nuby üveget, amihez itatócsőr van, ez bevált, mert ebből rendesen folyik a víz, ezt a mai napig szereti. 1 éves elmúlt mikor először teát kapott, granulátumot, amit még mintában kaptam. Nem igazán ízlett neki. Most 2 éves, nemrég kezdett el teázni, már filtereset főzök neki, a pickwick csipkebogyót, abban nincs koffein. Önállóan kb. 1 éves korában tanult meg inni, de történtek még balesetek. :) Én a fürdőkádban adtam neki egy műanyag poharat, azzal gyakorolt (fogmosáshoz tanítottam az öblögetést). Ott nem volt gond, ha leönti magát. :D
2010. okt. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok, nálunk cumisüvegből iszik, hogy mikor adok neki másból inni, még nem tudom. Evés közben és utána iszik. Meg amikor játszik, akkor is megkínálom. Nyáron séta közben többször is. Hát fogni nem nagyon akarja, pedig amikor kisebb volt akkor többször fogta, így biztos kényelmesebb neki.
2010. okt. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igény szerint szoptatott babának egyáltalán nincs szüksége vízre, teára meg pláne nem.


Amikor kezdjük a kóstoltatást - jó esteben betöltött 6. hónp után -, akkor érdemes megkínálni a babát a pépek, főzelékek közben/után is folyadékkal. Ez továbbra is lehet tej, vagy víz. Teára szintén semmi szükség.


7 hós igény szerint szoptatott babám még nem kóstolt teát. Kóstoltatásnál kanállal kínálom neki a vizet, de tud inni babaetető pohárból is.

2010. okt. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!