Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tanul meg babátok...

Mikor tanul meg babátok egyedül inni/enni cumisüvegből? Mikor volt hogy egyedül fogta, és nem kellett neki tartanod?

Figyelt kérdés
Kislányom 10 hónapos, olykor már mikor látja az asztalon a cumisüvegét megfogja, és tudja hogy a szájához kell tenni, de még ugye nem tudja hogy meg kell emelni, csakúgy jön belőle, így legtöbbször rágja.Viszont mikor itatom, vagy etetem este/reggel a tápszert, vagy épp napközben innivalót, esze ágában sincs megmozdulni, hogy akár megérintse a cumisüveget, ivó pohártól(3 napja kapta) egyenlőre zokog:)Most anyósomtól olyan cumisüveget kaptunk aminek van 2 füle, de még cumis végű, tehát nem csőrös itatópohár, de ezt is csak nézegeti egyenlőre, többet mondjuk nem is "erőltetek" vele, nem akarom, hogy attól is féljen.Mikortól kéne jobban ráállni arra, hogy tanulja meg tartani a cumisüveget ha éhes vagy szomjas?Nálatok mikor volt?
2011. szept. 26. 15:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nálunk 7 hónapos korától iszik egyedül cumisüvegből,pohárból még most egy évesen is a nyakába borítja.
2011. szept. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igaz, nálunk tápszer nem volt, így cumisüveg se kellett, de annyi tapasztalatom van, hogy egyik gyerekem pl. a csőrös poharakkal sem tudott semmit kezdeni. VIszont üveg pohárkából nagyon ügyesen ivott, egy éves korára már egyedül tartotta és használta, ha a kezébe adtam. Pár hónappal később már az asztalról is fel tudta venni. Lehet, hogy a Te gyereked is ilyen. Ha tápszeres, akkor azt persze add cumisüvegből, de étkezéseknél nyugodtan használhatsz pohárkát. Többi gyerekemnél már automatikusan így csináltam, nem kellett a csőrös cucc, egyből pohár.
2011. szept. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 krisztivan ***** válasza:
Kisfiam kb.6 hósan dobta el a cumisüveget.Nem volt hajlandó inni belőle.Ezért én vettem neki csőrös itatót és onnantól egyedül is iszik.De már a cumisüvegét is egyedül fogta(ebben szerintem nekem nem volt részem)tetszett neki és csinálta.Az elején a csőrössel persze volthogy felborult mert meg kellett döntenie de hamar belejött.
2011. szept. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálunk kb.10 hónaposan jött rá,hogy meg kell emelni az üveget hogy tudjon inni belőle.9hós korától fogta és itta a tápszerét,teáját fekve.Próbáld meg lefektetni és úgy oda adni neki az üveget,hogy először úgy tanulja meg fogni.Viszont barátnőm lánya 5hós és a babakocsiban fekve már tartja az üveget.:)
2011. szept. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jajj, akkor az én babum le van maradva ebbe picit:(Azért köszönöm!!
2011. szept. 26. 15:24
 6/13 anonim ***** válasza:

7 hónapos a lányom. Inni iszik egyedül, de kb. 1 perc után már el kell tőle venni, mert játszik vele. Dobálja, rágcsálja, forgatja. :D

De pl. az esti tápszeres üveget esze ágában nincs megfogni.

2011. szept. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. A csőrös itatót a lányom nem használja, azzal sok a meló. :)

De pár napja megpróbáltam pohárból itatni, és tetszik neki. Azt már szeretné egyedül fogni, de persze még nem engedem. De ha kiitta, akkor kicsit gyakorolhat vele. :)

2011. szept. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az én kislányom lassan 9 honapos, de nem nagyon akarja magának tartani az uveget. Elveszi, de csak játszik vele vagy az én számba akarja belenyomni. Nem hagyja, hogy megmutassam neki, hogyha megemeli az uveget vagy a csoros poharat,akkor jon belole a folyadék. Ha fel akarom emelni, akkor inkább eldobja. Nem eroltetem, majd ha akarja.
2011. szept. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
15.26-os, teljesen ugyanezt csinálja a fiam is, 6 és fél hónapos. Annyi, hogy a csőrös itatóból ha épp rájön, hogyan kell inni belőle, akkor belelendül, de a negyedik harapásra nyitva felejti a szelepet, és ömlik ki a kaja belőle a szájába, onnan meg a nyakába :D
2011. szept. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
fiam 15 hónapos koráig nem volt hajlandó megfogni a cumisüveget.hiába volt 2 füle,nem volt hajlandó megfogni.sajnos ezért éjjel is sokat voltam fenn,mert itatni kellett.fiam is tudta h meg kell fogni,de egyszerűen az kényelmesebb volt,hogy én fogtam,aztán egyszer ebéd közben megfogta.
2011. szept. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!