Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermekeitek hogy szólítják a...

Gyermekeitek hogy szólítják a nagyszülőket?

Figyelt kérdés
Nagyi, nagymama/nagypapa, mama/papa vagy másképp?
2010. okt. 24. 21:48
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
mama. Én anya vagyok, apjára pedig apát mond.
2010. okt. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Mama és papa vagy esetleg még mami. De ő még nem beszél, csak mi így mondjuk neki, hogy ki kicsoda.

Én anya vagyok, apa pedig apa.


Nálatok ez hogy van?

2010. okt. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az össze nagymama nagypapa messze lakik, mondják a település nevét, és hozzá hogy mama, papa.
2010. okt. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
mama/papa,pedig nekem a nagyi megnevezés jobban tetszik, de valahogy nem jött a számra.
2010. okt. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

mama és papa

Nekem is jobban tetszik a nagyi, de nem passzol anyámra :D

2010. okt. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk anyu a mami, vagy becézve mamita. (mamika, csak pösze). Anyu majd elolvad tőle. Ayósom pedig mama. Nem tanítottuk neki, magától tesz különbséget. Nekem is oda kell figyelnem, hogy mamát vagy mamit mondok, mert akkor megkeveredik. Nagypapa sajnos már csak egy van, ő papi.
2010. okt. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Mama és Papa. Mi anya és apa vagyunk. Én néha nyanya :)) (ha nagyon akar valamit) 2 éves.
2010. okt. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok szülő, 17 éves vagyok, de mindig a kersztnevükön szólítottam őket, sosem úgy, hogy "mama" vagy "papa" így simán :D
2010. okt. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Nekem még szoknom kell a helyzetet. :)

Én világ életemben nagyinak/nagymamának/nagypapának szólítottam a nagyszüleimet, anyámat pedig anyunak vagy maminak.

Az ikreink 16 hónaposak, csak most kezdik megérteni, hogy ki kicsoda, anyósom pedig ragaszkodik hozzá, hogy őt mamának vagy maminak szólítsák majd. A mama megnevezésbe már beletörődtem, de a mami-t valahogy nem tudom elfogadni. Megsérteni viszont nem akarom, mert így se rózsás a kapcsolatunk.

Ezért is tettem fel a kérdést, hogy másoknál ez hogy van, de ezek szerint anyósom "elnevezései" nem ritkák nagyszülői körben. Köszönöm!

2010. okt. 24. 22:03
 10/31 anonim ***** válasza:
Nálunk én(az anyukája) vagyok a Mama, az apukája a Papa. Nagyszülők: Nagymami és Nagypapi és a másik nagymama meg Nagyi
2010. okt. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!