Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lett a gyermeketek/gyermeke...

Mi lett a gyermeketek/gyermekeitek neve? Nem bántátok meg, hogy ezt adtátok neki/nekik? Hogy tudtatok megegyezni, hogy Apukának, Anyukának is tetszen, megfeleljen az elvárásaitoknak?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy még van elég időm a gyerekvállalásig, illetve a gyerek nevének a kiválasztásáig, de nagyon foglalkoztat ez a dolog, mert elég sűrűn változik a véleményem a fiú-, illetve lányneveket illetően.

Ha megengeditek, lenne pár kérdésem hozzátok, tapasztalt Szülőkhöz!


- Hányadik héten/hónapban kezdtetek el gondolkozni azon, hogy milyen nevek tetszenek nektek?

- Mikorra volt meg 100%-ra a név?

- Hogy tudtatok közös nevezőre jutni a párotokkal?

- Mik voltak a feltételeitek, elvárásaitok a nevet illetően?

- Hány nevet kapott a Baba, és ha szabad kérdeznem:

- Mi lett a neve?


Nagyon szépen köszönöm annak, aki elolvassa a kérdésemet, és válaszol is rá! Nem tolakodásnak szánom, mindenki annyit ír le, amennyit jónak lát! :-)


További szép napot kívánok Nektek! :-)


2011. júl. 10. 15:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekünk a teherbe eséskor megvolt a 2 nevünk,Zsombor és Lili.A férjem szerint csak kisfiunk lehet,igy a 18. uh-ig Zsombikáztuk a pocakomban a babát.Akkor derült ki hogy kislány lesz,igy maradt a Lili.Na akkor a férjem elkezdte hogy tucatnév stb,igy ő találta ki a Zorka nevet,mivel nekem is tetszett az lett a lánykánk.kb 20 hetesen megvolt a neve.2 nevet kapott igy Zorka Lia lett.A második név utólag nem illik hozzá,de a Zorka az nagyon:-)
2011. júl. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

a terhességem 4.hónapjától kezdtem el keresgetni a neveket.(és már akkor döntöttem is)

elég sok szempontot vettem figyelembe pl: a szülinapja és a névnapja között legalább 3hét legyen.

Felnőttként se legyen neki ciki használni,

ne olyan legyen ami már van a családban,

ne legyen tömegnév,és idegen hangzású sem.

és jól passzoljon a vezetéknévhez.

Azt már viszont nem érdekelt,hogy ki mit szól a választásunkhoz,mert mindenki mást mondott volna,csak a férjem véleménye érdekelt.

Így lett a Neve: Johanna. (Hannának,Hanninak szoktuk becézni.

2011. júl. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kb. a 20. héten kezdtem elgondolkozni rajta, amikor tutira mondták hogy fiú. Rögtön megtetszett egy név, nem is tudom miért? Mondtam otthon a férjemnek, semmilyen ellenvetést nem tanúsított :) így hát ez is lett a neve :) Feltétel, elvárás nem volt annyira, de azért odafigyeltem, hogy ne abban hónapban legyen a szülinapja meg a névnapja is.

2011. júl. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk már megvoltak a nevek, amikor még csak próbálkoztunk. Nekem volt egy kikötésem, hogy a családból senkiről nem nevezünk el gyereket, a Férjem viszont ragaszkodott a Nagymamája nevéhez (Borbála), mert nagyon nagyon közel állt hozzá a Nagyi. Én viszont a Milánhoz ragaszkodtam, mert 10 éves korom óta AC Milan rajongó vagyok, így már akkor elhatároztam, ha fiam lesz, csakis Milán lehet (sajnos azóta tucatnév lett, tudom, de ez nem változtatott az elhatározáson). A Férjem viszont azt mondta, hogy focicsapatról nem nevezünk el gyereket:o) Így meglett a kompromisszum még a terhességem legelején, mikor lutri volt a baba neme. Én is engedtem, ő is engedett. Végül egy gyönyörű Borbálánk lett. Nagyon szeretem ezt a nevet, rengeteg becézése van és igazi Borcsi a lányunk:o)))). Viszont ha a következő fiú lesz, biztos Milán lesz. Ha lány lesz, akkor leszünk bajban:o) De ezen még ráérünk gondolkozni!

Ja és egy nevet adunk a babának. A kettő felesleges szerintünk, úgysem használja a másodikat.

2011. júl. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Snapette ***** válasza:
100%
Hát velem nem volt könnyű, mert én nagyon kevés nevet szeretek, kevés fiú, és még kevesebb lánynevet. De a babónak volt neve mielőtt még megfogant volna. Lánynak tetszett volna az Éva vagy a Hanna, fiúnak az András, és mikor kiderült, hogy babás vagyok, akkor pár napra rá a Boglárka mellett döntöttünk lánynak, nem is tudom már, hogy hogyan... Az is lett. :-). Nem bántam meg, a helyzet az, hogy mikor először mondod neki a nevét, akkor már összekapcsolódik a babáddal, és így tetszeni fog neked is mindig.
2011. júl. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Még a babatervezés időszakában,eldőlt a lehetséges nevük,volt 1 fiú,és 1 lány nevünk.Egy hullámhosszon voltunk a férjemmel,tetszett az ötletem,azonnal elfogadta,nem kellett "harcokat"vívnunk.Nem volt semmilyen feltétel vagy elvárás a neveket illetően,nálunk annyi volt csak a koncepció,hogy "szerelem-név"legyen számunkra.Bár a kistestvér névnél már hasonszőrűt :) akartunk,az elsőnél nem volt tudatos az eredet sem,és a divatosság sem.Egy név pártiak vagyunk.A neveik(bár kissé félve írom,támadott nevek) :) Zétény(3 éves) és Zimány(8hónapos) Ha lányok lettek volna Hanga és Zolna lettek volna. A Zimány név külön történet mert csak tavaly nyár óta anyakönyvezhető,de szerelmes lettem a névbe teljesen.Mivel nagyon nagyon lánykát szerettünk volna,kitaláltam magamnak,hogy ha mégsem akkor "fájdalom-díjul" kérvényezem.Amikor kiderült hogy ő is fiú,elkezdtem intézni,és képzeljétek el az MTA berakta az új nevek(mármint anyakönyvezhető)listájába,szóval a sors elrendezte a kisfiúnk nevét.Pontos adatokat nem tudok,de Heves-megyében ő az első :)
2011. júl. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A teherbeesesem elott 6 evvel tudtam, ha lanyom lesz Boglarka lesz.

Fiu nevnel a Levente vagy a Merse tetszett.

Ferjem csaladjaban az a szokas, hogy mindenki a szulei nevet kapja.

Meg szerencse, hogy jo messze elunk toluk, igy meg tudtam gyozni a ferjem, hogy a lanyunk tuti nem kapja meg az en nevemet...

na akkor jott a csodas otlet, hogy akkor a nagymamaket...

Anyosom Erzsebet Katalin anyukam Margit.....

KIZART, hogy barmelyik nevet is megkapja ezek kozul.Akkor jott, hogy legyen Greta Zsoka , mert a Grta a Margit becezese is lehet a Zsoka meg az Erzsebete.

Ez nem tetszett a ferjemnek.

Aztan eszembe jutott, hogy a ferjem is Boglarka lett volna ha kislanynak szuletik, igy ezzel az indokkal vissza is tertunk az eredeti otlethez.Mivel nem volt jobb otlete igy marad Boglarka.

Nalunk szokas, hogy mindenki 2 nevet kap es mivel igy az en csaladom hagyomanyait tovabb visszuk akkor a ferjem csaladjaet is kell,igy megkapta az en 2. nevem becezett formajat Dorka (Dora a masodik nevem).

Boglarka Dorka mar 16 honapos mult :)

Abbol az egy szempntobol banom, hogy nem Rebeka Jazmin vagy Szofia lett (ez a 3 volt meg listas),hogy azok Angliaban is ismert nevek.A Boglarkat senki nem tudta meg kimondani.

Masreszt a Bogi bcezes sem tul jo, mert hosszu O val mondva fikat jelent (szeleng).

Mi mindig Bogusnak Mazsinak vagy Bibinek hivjuk.

Nehez volt az ismerosoket leszoktatni a Bogizasrol, de szerencsere gyorsan atalltak.

Mar 6 hetesen meg volt a 2 fix nev, mivel mar regota beszelgettunk a gyermekvalalasrol.

18 hetesen megtudtuk, hogy kislany, onnatol Bogusnak hivtuk :)

2011. júl. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi kb a 12.héttől kezdtünk nézelődni.

Kiegyeztünk a Boglárkában, mint kompromisszum név.Mindkettőnknek tetszett de egyikőnknek sem ez volt a szerelme.Akkor még azt sem tudtuk, hogy mi lesz a bébi, de azt mindenképpen eldöntöttük, hogy ha fiú, akkor Gábor (apa után)így csak a lánynéven kellett gondolkodni :)

Aztán a 26.héten kiderült, hogy 100%-ra kislány és a következő 3 napban mindenki Bogizta, így mi meg megutáltuk a nevét:)

Akkor a párom aztmondta legyen Fruzsina és, hogy ő meg sem nézi a többi utónevet, mert úgysincs más ami tetszene neki.

Kicsit nehezen de belenyugodtam, mert nekem nem tetszett, de kikötöttem, hogy csak akkor mondom a Fruzsinát a szülőszobán a szülésznőnek, ha másodiknak megkapja az Izabellát, mert nekem meg az volt a szerelmem.Viszont a párom utálta :P

Szóval végül Fruzsina Izabella lett a lányunk,és már egyáltalán nem bánom, hogy Fruzsi, már nekem is tetszik:)

Csak az a bajom a hosszú nevével, hogy mennyire fog majd bennünket utálni, amikor alá kell írnia valamit:)

Amúgy 6 hónapos

2011. júl. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
a 18. héten derült ki,hogy fiú lesz.én összegyűjtöttem a nekem tetsző neveket jelentéssel együtt,tíz név volt.egy hét alatt eldőlt,nem volt nehéz megegyezni.a végére két név maradt,nem tudtunk dönteni a férjem Nagymamája döntött,neki titkos vágya volt,hogy Szabolcs legyen.így is lett.Ez az egy neve van,nekünk nem tetszik a több név.nem bántuk meg azóta sem,illik rá.ja és annyi elvárás volt,hogy magyar név legyen és ne tucatnév,de ne nagyon különleges
2011. júl. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Hanna Linetta lett, de ha most kéne döntenem, akkor Szofi lenne. Ez illik rá :) és így is hívjuk :)
2011. júl. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!