Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónaposan csak gurul a...

7 hónaposan csak gurul a babám, egyelőre a kúszást még nem próbálja, meddig nincs késő? Miért ilyen lusti? Közel 9 kiló. Naggyal is született, emiatt?

Figyelt kérdés
2010. okt. 25. 06:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden baba másként fejlödik.

Nekem a lányom is és a fiam is mászik 7 hónaposan.A fiam is több mint 8 kg.Az nem sok.Hány cm???

Ül már??Esetleg "hintázik"?Támaszkodik??Egyik napról a másikra elkezdenek mászni.Hidd el nálatok is úgy lesz.Ha aggódsz kérdezz meg gyerekorvost,esetleg gyógytorna´szt.

2010. okt. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nagyon jó kis videó, és ha rákattintasz, az összes ilyen mozgásfejlődéses videót megtalálod a jobb oldalon. http://www.youtube.com/watch?v=R9rQkpT94DE&feature=related
2010. okt. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is a héten lesz 7 hónapos a Kislányom.

Ő is csak forgolódik, hason nagyon szeret lenni (akár egy órán keresztül is elvan) forgolódik a tengelye kerül, így viszonylag halad is, de nekem sem kúszik még.

Ő is elég duci baba, ő is 9 kiló körül van. A kezével már nem csak támaszkodik, hanem időnként kinyomja magát.

Felülni hasizomból próbál, természetesen sikertelenül, mert a kezével még nem tudja mit csináljon. Ellenben ha van kapaszkodó, mint a pihenőszék játszóhídja, vagy a kezem, akkor pikk-pakk ül. Tudom, hogy nem szabad, és nem is szoktam gyakran, de néha-néha olyan egy percig üldögél. Stabilan megül már.

Én egy picit sem vagyok megijedve, hisz látom rajta, hogy minden érdekli, mindene szépen mozog, csak kicsit lustibb, amit én is a súlyfeleslegnek tudok be.

Majd szépen lassan fejlődik a maga tempójában.

Én is hüledezek, amikor itt olvasom, hogy xy babája már hét hónaposan felállni próbál.

Hát van különbség baba és baba között és ez nem azt jelenti, hogy az ő babája gyorsabb, vagy az enyém lassabb, hanem egyszerűen csak mások.

szerintem bőven időben vagyunk még.

2010. okt. 25. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az én lányom 7,5 hónapos és még nem mászik. Már négykézlábra tud állni, hintáztatja magát, vagy 2 hete, de nem indult el. Azaz hátrafelé tolja magát. Kezét kitolja, hasa földön van és úgy tolja magát hátrafelé, az egész szobát bejárja, ha kell fordul is. Félek is, hogy ha igy is tud haladni akkor nem fog mászni, mert minek?

De nemrég olvastam egy ciket, 10 hónapos korig "illik" megtanulni mászni, vagy járással próbálkozni, mert van akinél kimarad a mászás-ami nem jó- A lényeg, hogy próbálkozzon a helyzet változtatással.

2010. okt. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az én lányom 8 hónapos és épp nemrég kérdeztem rá erre én is:),mert az én kislányom is pörögve közlekedik,nem mászik és nem tud egyedül felülni.
2010. okt. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!