Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes (anyatejes) babának...

7 hetes (anyatejes) babának mennyit kellene ennie?

Figyelt kérdés
Àltalában 100g körül eszik viszont utána màr türelmetlenül szívja a mellem. Szopizás után ki tudok fejni mèg 50-100ml tejet de ez változò tehát tejem van. Ha mondjuk evel a tejjel cumisüvegből megkínálom simán megeszi. Mièrt van ez? Egyèbkent szèpen gyarapszik, 3760g-al született ès most 5300g ☺️☺️

febr. 27. 07:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért kínlódsz a fejéssel, ahelyett, hogy hagyod szopni? Így egyrészt ügyesedik, másrészt beáll a kereset-kínálat.

Ő jobban ki tudja szívni, mint te mellszívóval. Ráadásul ha cumiból adod, cumizavaros lehet, hisz érzékeli, hogy abból erőfeszítés nélkül jön a tej.

Hagyd annyit mellen, amennyit rajta akar lenni, és ne adj neki külön is üvegből.

Nincs olyan, hogy mennyit kell ennie. Minden baba más, az anyatej meg direkt neki készül.

febr. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyit kell ennie, amennyit igényel. Minek méred? Felesleges. Bőven elég hetente-havonta mérni.
febr. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Minek mersz?mindek fejed?

Igény szerint szoptass és tuti nem fog éhezni.

febr. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Elég neki annyi, amit ő kicicizik. Az előző generációkból ránk maradt tévhit, hogy tömni kell a gyereket. Nem kell. Akkor érdemes aggódni, ha pl. 1 hét alatt veszít a súlyából. De az megtörténhez azért is mert beteg, szóval még az sem vészes. Akkor fejd le a tejet, ha már neked kellemetlen. Olvass utána az igény szerinti szoptatásnak, ha mégis félsz.
febr. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kezdodo cumizavar az uveg miatt, ezert szivja turelmetlenul es ugyetlenul a melled. Mert ha te meg szoptatas utan kozvetlenul ennyit le tudsz fejni, az soknak szamit, tehat nem szivta ki, ami neki kene.

Tedd el ez uveget szerintem, ha szoptatni szeretnel.

febr. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat !! 😊
febr. 27. 10:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha van elég tejed, és beállt a kereslet-kínálat (ennek érdekében tényleg jobb, ha nem fejsz), utána már nincs ilyen szabály, mint a tápszeres babáknál, hogy meg kell ennie a 150 ml/testsúly kg-ot. A lényeg, hogy kerüljön mellre mindig, amikor igényli, és ő pontosan tudni fogja, mennyit egyen. A mérlegelést pedig saját tapasztalatból tudom, hogy milyen nehéz abbahagyni, ritkítani, de tényleg elég havonta. Az én babámnál volt olyan hét, amikor semmit nem gyarapodott szinte, én meg már teljesen ki voltam borulva, hogy 150 g-ot kellett volna híznia, majd a következő héten bőven behozta, szóval felesleges volt izgulni. :)
febr. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!