Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeparációs szorongás 8...

Szeparációs szorongás 8 hónaposan?

Figyelt kérdés

Kisfiam egyik napról a másikra elkezdett "rajtam lógni".

Akárki veszi ölbe, akárki játszik vele nem jó neki. Vagy azonnal vagy egy kis idő elteltével elkezd sírni és csak nálam vagy az apjánál nyugszik meg. Ha egy kis időre nem lát már sír.

Mama kérte had vigye sétálni a jó időben kicsit. Volt már vele pár órát néha néha, de most nem tudom merjem e oda adni. Nagyon sajnálom a gyereket. A védőnő szerint ez lecseng pár hét alatt majd másfél évesen újra előjohet. Addig meg legyek minél többet vele, ne hagyjam hogy azt gondolja nem bízhat bennem.

Másnál is előfordult?


febr. 27. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ebben a korban ez előfordul.
febr. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi is épp itt tartunk. De ahogy a testvérénél elmúlt, úgy remélhetőleg nála is el fog.
febr. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ebben a korban volt mással a kisgyerek úgy hogy nem voltál ott? Ha igen az hogy sikerült?
febr. 27. 22:44
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk annyiból könnyebb a helyzet, hogy odavan a bátyjáért. Ha sikerül vele elterelni a figyelmét, már fél siker ;). Bátyóka egy tornádó és szeret a szülei, nagyszülei közelében pörögni. Szóval baba apa kezébe és amikor a bátyjára figyel, megpróbálok felszívódni. A legénykénél annyiban volt más a helyzet, hogy kicsivel korábban kezdődött ez az időszak és ha szórakoztatták, akkor jó esetben mással is elvolt egy darabig. Nála osonni sem kellett, simán el lehetett köszönni tőle, ami - valljuk be - korrektebb viselkedés.
febr. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én első babás vagyok úgyhogy lovesem se volt ehhez. Most kezdtem utána olvasni, miután egy ajtó mögötti sarkot se tudtam kiporszivozni krokodil könnyek nélkül.. :/
febr. 27. 23:10
 6/9 A kérdező kommentje:
4-es köszi szépen
febr. 27. 23:10
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ó, még 2 évesen is volt egy szepa korszaka...nemhogy 8 hónaposan..
febr. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ebben a korban ez normális, a babád épp most tanulta meg, hogy amit épp nem lát, az még attól létezik, csak eltűnt... És most elementáris erejű félelem fogja el, ha te is eltunsz akár egy pillanatra, mert nem tudja, vissza-e fogsz jönni.... Valóban egy honap-pár

hét, és jobb lesz a helyzet.

Nekünk 18 hónaposan visszatért (7 hónapos terhesen nem volt könnyű, hogy csakis engem akart megint), most 2 hónappal később már el is felejtettem, mikor ért véget, szóval nem tartott sokáig....

Kitartást!

Én mikor 8 hónapos volt, akkor is vittem mindenhova magammal, hogy lásson, beultettem a pihenőszekebe/etetőszékébe, és jött velem a wcre is, meg mindenhova, vagy ugye mászott utánam. Jobb volt, mint a wcről azt hallgatni, hogyan szakad meg a szíve a félelemtől, mert a kiságyban hagytam 1 percre.

febr. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Wc-re már enis viszem magammal, mert én se bírom ha sír. Szerintem marad most velem inkább, nem bízom senkire amíg nem lesz jobb.. Ez se nekem se neki nem jó.
febr. 27. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!