Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem megy az alkartámasz...

Miért nem megy az alkartámasz a babámnak, hogyan segíthetnék neki?

Figyelt kérdés
3,5 hónapos, voltunk már konduktornál is, aki szerint minden rendben van vele, nincs izomtónus problémája sem. Akkor viszont nem értem, miért csinálja azt, hogy ha hasra fordítom, csak maga mellé csapja a karjait és úgy vergődik, vagy kiterül, mint egy béka. Ha segítek neki alkartámaszba tenni a karjait, akkor egy darabig úgy marad és tartja (de nem sokáig, kb. 10 mp-ig), majd újból kicsúsztatja onnan és maga mellé rakja. Ha csak hagyom kínlódni, hogy magától jöjjön rá, akkor sem történik semmi, csak ez a vergődés megy. És ez hetek óta, kicsit aggódom. A konduktornál és a gyerekorvosnál akárhányszor hasra tették, ott tartotta magát jobban, lehet az új ingerek érdekelték, tehát nekik annyira reprodukálni sem tudtuk a problémát, kicsit olyan, mintha tudná, ha akarná, de amúgy itthon mégsem csinálja soha, csak segítséggel. Már az összes csörgőt, játékot, vizes hasalómatracot meg minden szirsz@rt kipróbáltam már, hogy azzal motiváljam, én is hasalok elé, mellé, de egyszerűen nem megy mégse. Mit csinálhatnék, hogy segítsek neki? Mert alkartámasz nélkül félek, hogy nem fog tudni tovább fejlődni, ez lenne majd később a kúszás alapfeltétele is és jó lenne ha hason el tudna játszani, de így nem tudom, hogy ez hogy fog menni...
márc. 2. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

“csak maga mellé csapja a karjait és úgy vergődik, vagy kiterül, mint egy béka.”


Ez így rendben is van.

Ne sürgesd. Tartja a fejecskéjét, ez fontos.

Meg az, hogy az orvosnál produkál.

Te azt hiszed, hogy egyszer föltámogatod könyékre, és úgy marad? Neki az hatalmas teljesítmény. Elfárad.

Ott még nem tart, hogy magától fölkönyököljön.

Hova szaladsz?!

Első gyerek, ugye?

márc. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

“jó lenne ha hason el tudna játszani,”


3,5 hónaposan?!

Ne viccelj már!

márc. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, első gyerek, tudom, hogy sokszor túlzásba viszem az aggódást, amin a védőnői státusz kérdések sem segítenek. A 4 hósban az van, hogy 10-15 percig önállóan eljátszik hason, emiatt merült csak fel bennem, hogy mi ennek még a közelében sem vagyunk, amúgy eszembe se jutott volna.
márc. 2. 08:06
 4/7 47. ***** válasza:
79%
És minden emberke egyforma szerinted? Ha a tiéd majd 16 percet játszik, akkor zseni, ha csak 9-et akkor retaldált? Ugyan már, könyököl majd, ha neki úgy tetszik.
márc. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Az már jó, ha kicsit úgy tartja a karját. Ezt az időt próbáljátok majd kitolni. Nekem azt mondta a konduktor, hogy napi 2x15 percet legyen a habtapin, ebben az időben 2x-3x fordítsam hasra és úgy legyen 2-3 percig.
márc. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
17%

Én pont második gyerekkel izgultam így. Elsővel ugyanígy próbálták elaltatni a figyelmemet, hogy ráér, behozza, semmi baja. Eredmény: 8 éve tartó gyógytorna és soha nem lesz átlagos.

Másodikkal ezért rápörögtem. Nem nem normális, ha még ennyi idősen nincs alkartámasz, ideális esetben 3 hónapos korra már kialakul.

márc. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
Ez nem feltétlen van így, utolsó. Az én kisfiam se tudott még 3,5 hónaposan alkartámaszozni, ugyanúgy csinált mint a kérdező babája. 4 hónaposan ott tartott h éppen csak oldalra gördült egy picit. Most meg 4,5 hónapos es már megfordul, sőt hason is sokkal jobban elvan es tud támaszkodni is már, ennyit jelent pár nap egy kisbaba életében.
márc. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!