Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl gyors mozgásfejlődés?

Túl gyors mozgásfejlődés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mozgásfejlődéssel kapcsolatban kérdeznék. Kislányom március 8-án született.

2 hónapos korától kezdve fordul az oldalára mindkét irányba.

Ma rengetegszer átfordult hátról hasra, és kétszer vissza is. Tudtommal hátról hasra 5-6 hónaposan kéne csak...ez nem gond?

Illetve az alkartámasz még nem nagyon megy. Ha odateszem alá a kezét, akkor megtartja magát és nézelődik sokáig. De ha csak simán hasra teszem, akkor nem tudja kitolni magát. Mit tudok tenni érte? Nem repülőzik vagy ilyesmi, csak nem tolja fel magát.



2021. jún. 19. 18:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%

A repülőzés egyébként nem feltétlenül kóros, csak ha kitámasztás helyett kínjában csinálja.

Amit leírsz nem túl gyors, sőt az hogy az alkartámasz nem megy, nem jó.

Ennyi idősen már tudnia kellene.

2021. jún. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
De forog mindkét irányba.
2021. jún. 19. 18:31
 3/24 A kérdező kommentje:

Egyébként megy az alkartámasz is, csak olyan furcsán. Így tartja meg magát:

[link]


Viszont egyedül nem akarja kinyomni magát, forogni akar.

De kösz az abszolút nem segítő, rosszindulatú kommentet.

2021. jún. 19. 18:34
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Miénk 3 hónaposan kezdett forogni.4 hónaposan kúszott,5 hónaposan mászott,6 hónaposan ült+felállt.9 hónapos múlt mikor járt.Erre azt mondják, hogy gyors mozgásfejlődés.

Viszont arra mit mondott a dokitok, hogy 2 hónaposan már oldalra fordult? Vagy ,hogy nem támasztja magát?Mert az alkartámasz az valóban az első olyan dolog amit már tudni kellene.Nem e lehet esetleg valami izmokat érintő probléma.(de laikus vagyok)

Én inkább a gyerekorvost kérdezném, mert lehet nem ártana egy vizsgálat.

2021. jún. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nincsen semmi, volt dévényesnél is. Nincsen letapadt izma.

Nem akarja felnyomni magát, ő inkább előre húzná magát. Sokszor megkapaszkodik a játszószőnyeg szélében és előre akarja húzni magát, nem felfele.


Azt mondták, hogy 4 hónapos korig kell alkartámaszt csinálnia. Az oldalra fordulás meg teljesen rendben.

2021. jún. 19. 18:38
 6/24 A kérdező kommentje:
Ő is 3 hónapos és forog.
2021. jún. 19. 18:39
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
De gondolom van mikor mindkét kezével szimetrikusan feltámasztja magát, meg hasalás közben csak úgy simán feltámaszt és tudja magát tartani hosszan.Mert akkor baj nem lehet.Az meg hogy kísérletezik egy előre haladással, az alapvetően nem baj, mert majd egyszer csak nekiáll kúszni.:D
2021. jún. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Küldtem képet korábban milyen, ha aláteszem a kezét.

Ilyen, amikor teljesen egyedül próbálkozik: [link]

2021. jún. 19. 18:53
 9/24 anonim ***** válasza:
55%

Az én kisfiam is pont idén március 8-án született! :)

Ő 2 hónaposan forgott hasról hátra, mielőtt a 3 hónapot töltötte, 2x megfordult hátról oldalra, utána sokáig semmi, a napokban kezdte újra, egyszer majdnem hasra tudott fordulni. Illetve úgy forog, mint a propeller, saját maga körül, a kezével forgatja magát, nem tudom jobban megfogalmazni. Az alkartámasz régóta megy.

Ha a szakember nem mondott semmit, akkor szerintem nincs semmi baja, nincs kedve, nem szereti, stb. Majd csinálja, ha épp úgy tartja kedve (szerintem). :D

2021. jún. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
69%

Amúgy nagyon édes kis hurkicái vannak, mintha a kisfiam kezei lennének! :D

#9

2021. jún. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!