Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor utaztatok először a...

Mikor utaztatok először a babával?

Figyelt kérdés

1 hónapos a kislányom, férjem nagymamája nagyjából 40 percre lakik autóval. Császáros voltam, úgyhogy még csak nem rég kezdtünk el úgy igazán mozogni a kis Manóval, de nem tudom ez nem korai e még. Igazából pár óra alatt megfordulnánk, de ilyen hosszú programunk még nem volt vele és nem akarok át esni a ló túloldalára.


Ki mikor indult jobban útnak? 6 hetet érdemes megvárni?


Köszi!


márc. 3. 13:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

40 perc nem utazás szerintem. A szüleim 200 km-re laknak, 6 hetes volt a gyerekem, mikor családi eseményre mentünk, és ott voltunk egész hétvégén. Anyósom a szomszéd kerületben lakik, 20 percre (ha ez is utazás), nála voltunk korábban is, délelőtt mentünk és ebéd után jöttünk el.

Milyen szempontból gondolod korainak?

márc. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen megértelek, én is túlparáztam ezt az utazást, mi 2 hónaposan mentünk először. Pozitív csalódás volt, a babának csak annyi kellett, hogy én vele legyek, és tudott aludni idegen helyen és kocsiban is. Hazafelé volt egy kis sírás-rívás, így egy autópálya pihenőn a hátsóülésen szoptatást is kipróbáltuk, nem volt gond. :)
márc. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az én fiam koraszülött volt, 2 kilóval jöttünk haza a kórházból. 1 hét után már menni kellett az első ellenőrzésre, ami kb 1 órás autóutat jelentett oda és még 1-et vissza. Sima ügy volt, végig aludt. Most 1 évesen már jobban félnék tőle, mint akkor 😂😂 menjetek bátran.
márc. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hosszútávon jobb lesz ha minél hamarabb elkezditek szoktatni az utazáshoz :)
márc. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az első gyerek covid közepén született, szóval ő már 5 hónapos volt, amikor először mentünk vele a nagymamához (fél óra/irány, alig kevesebb, mint nálatok) karácsonyozni, az is délelőtt mentünk-délután jöttünk alapon. Aztán meg 7 hónapos volt, amikor leugrottunk vele egy hétvégére a Balatonra, mert barátokkal így tudtunk értelmesen találkozni, a 8 órás "takarodó" nem volt összeegyeztethető a gyerekek alvása utáni felszabadult beszélgetős módival :D

A kicsi novemberi, 6 hetes volt pont karácsonykor, de már előtte is mentünk vele a nagymamához, mert miért ne, most nem volt covid. Szerintem nem kell ezt agyonizgulni, a császáros sebekhez nem értek, de a gyerekek ilyen pici korban még teljesen jól elvannak bárhol, ahol az anyjuk ott van, az autóban meg bajuk nem lesz akkor sem, ha éppen végig sírnak (első gyerek nálunk 2 perctől 8 óráig terjedő intervallumban bármennyit képes volt végig sikítva sírni, akármit is csináltam, olyan 1,5 éves koráig, a második meg nulladik perctől kezdve békésen elvan a kocsiban, vagy alszik vagy csak nézelődik, szóval ez lutri, hogy melyik éppen hogy bírja).

márc. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Két hetesen vittük 25 km-re nagyszülőkhöz, de vittük volna 40-re is, ha annyira laknak. Az apai nagypapa csak így láthatta először az unokát.
márc. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
4 hónapos volt, mikor 4,5 órás útra mentünk. 40 perc semmi. Esélyesen alszik majd. Az is mindegy, hol vagytok, te legyél vele, akkor neki jó
márc. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne ess abba a hiba a,higy azt hiszed minél kisebb annál nehezebb elindulni vele..tudod mikor lesz majd nehéz? Mikor már kúszik,mászik,totyog,majd jár. Nem bír megmaradni egy percig sem. Persze gyereke válogatja,van,aki elvan van aki kevésbé. Az enyém ráadásul aludni se tud soha kocsiban,így garantált az esti hiszti,ha nappal.emiat tnem sikerül aludnia és túlporog ( írd és mondd,volt emiatt már pavir nocturnus is...)

Szerintem ha menni akartok menjetek,ha nem akkor ne. Végső soron a gyereknek előbb utóbb alkalmazkodnia kell az eletviteletekhez, előbb utóbb osszecsiszolodtok,se lehet több vagy kevesebb kellemetlen velejáró addig is.

márc. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt hittem tizenx órás útra mennétek, erre 40 perc. :D ez nem utazás...Simán elvihetitek.
márc. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Tőlünk a kórház ennyire van, haza kellett jutni...


Amúgy szept. elején született, karácsonykor mentünk rokonokhoz

márc. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!