Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fejkörfogat méret gond lenne?

Fejkörfogat méret gond lenne?

Figyelt kérdés

3050 gramm, 51 cm 32 cm fejkörfogat mérettel született.


1 hetesen védőnőnél: 3030 gramm, 51 cm, 32 cm fejkörfogat.


1 hónaposan védőnőnél: 3950 gramm, 51 cm, 37 cm fejkörfogat.


2 hónaposan védőnőnél: 5220 gramm, 59 cm, 39 cm fejkörfogat.


A 2. hónapos státusz tegnap volt. Dr nő megjegyezte a súlya picit sokat nőtt. A fejkörfogat aggaszt, itthon láttam, hogy a WHO szerint nagy. De nem mondtak semmit, hogy gond lenne, gondolom szóltak volna... vagy el is mérhették?



márc. 7. 05:12
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ha elmérték, akkor szülés után mérték el… amúgy otthon te is le tudod mérni. Nem atomfizika
márc. 7. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Mondjuk az sem tűnik valósnak hohy 1 hónap alatt 8cm nő.

De egyébként vannak nagyobb fejű emberek és ha megnézed akkor 2 cm nö ami teljesen ok.

Első 1 honapban valószínű alakult a fejformája azért lett nagy a változás.

Ha anyatejes akkor ne foglalkozz a súllyal mert úgy is ő tufdj mikor mennyit kell enni.

márc. 7. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekemnek 2 hónaposan 40 cm volt a feje, most 3 hónaposan 42. A tracker szerint óriási feje van, én is láttam, de a nagyobbik gyerek ugyanez volt, és "kiegyenlítődött", tehát neki jó ideje nem nőtt a feje, a teste igen, és most a normál tartományban van.

Nem tudom mitől függ, nem követi a görbét. Nincs semmi baja, sose tette szóvá senki, csak sapka vásárlásnál figyelni kellett, hogy nem a ruhájához passzoló méret kell, hanem nagyobb.

márc. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne aggódj. Az én fiam meg nő mintha húznák. 5 hónapos, de 70 centi. Nálunk is megjegyezték, hogy nagyon hosszú baba, de megkerdeztem mit szeretne vágjak le belőle? Akkor észrevették hülyeséget mondanak. A fejével sem tudsz mit csinálni. Valószinűleg picit jobban nőtt. Majd a teste is hozzánő. Ha van szabócentid te is le tudod mérni, de szerintem előre ne aggódj. A fiamnál se jó a görbe ez van. Én önmagához viszonyítva nézem minden gyarapodasát és növekedését.
márc. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Annyira felesleges ezzel stresszelni az anyukákat. Ha baj van azt észreveszed, mert biztos nem csak az lesz a tünete, hogy gyorsabban nő a feje, ha meg csak ilyen a gyerek genetikája, úgysem tehetsz ellene semmit. Nem fogják összenyomni, mert túl nagy vagy felfújni ha túl kicsi. Nyilván van egy norma, amit szeretnek mindenkire ráhúzni, de ez lehetetlen, hisz sokan vagyunk sokfélék. Ha annyira aggódsz, vidd el neurológushoz esetleg egy ultrahangra magánban, a nyitott kutacson át könnyen megnézik minden oké-e.
márc. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igaz az én kisfiam alapból nagy fejjel és nagy súllyal született, de 2 hónaposan 40 centi volt a fejkorfagata, 6200 gramm volt és 63 centi, 3 hónaposan 42 cm fejkörfogat, 6930 gramm és 65 centi. Barátnőm kislánya 6 hónapos és ugyanakkora mint az én 3 hónapos fiam. Nem egyformák a babák.
márc. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Anyja, apja mennyire nagy fejjel rendelkezik? Lehet ám hogy ez genetikai adottság nálatok
márc. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!