Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a második baba még a...

Akinek a második baba még a gyes lejárta előtt született meg (tehát kevesebb, mint 3év különbséggel), kivette a szabadságait mielőtt megszült?

Figyelt kérdés
Hogy éri meg jobban? Egyáltalán ki lehet venni a szabikat ilyen esetben? Illetve gyesről el lehet menni táppénzre?
2010. okt. 25. 19:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Van pár megoldás, de érdemes a neten egy szakértőt kereni pl szülőklapjaponthu és ott felvázolni mennyit kerestél, mert mindenkinek más. nálam az jött be, hogy anyukám kapja a gyesemet mi lemondtunk róla az ő javára, én meg kivettem a szabijaimat így 3 év múlva megint lesz ennyi szabim. Utána elmentem táppénzre és szülésig maradok is. Engem szivatott a főnököm, kirúgással fenyegetett és bár hiába védett egy kismama, rendesen beparáztatott, egy szaki azt mondta kis cég esetén a táppénz vagy a gyesen lévőség a legjobb. Halottam olyat is, hogy gyes alatt is kiveheted a szabit. Meg kell kérdezni!
2010. okt. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
ha a munkahelyed visszavesz, akkor szabadságon leszel - kiveszed a felhalmozodott szabikat, amellett lehet igényelni a gyest is. Csak akkor nem, ha a szabik után táppénzre mész, akkor nem lehet gyest igényleni, mert táppénzt és gyest egyszerre nem kaphatsz. akkor - ahogy az egyik válaszoló írta, apukának járhat a gyes- de neki is csak a kicsi születéséig.
2010. okt. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

OFF

mai 11.18-a válaszoló!

mikor szülsz? hogyhogy a tgyásod annyi lesz mint a fizetésed, ha előtte szabin+táppénzen leszel?

én nagyobbik gyerekem februárban volt 2éves, visszmentem- szabin voltam- szabiról mentem szülni a másodikat májusban. A tgyás-omat pedig az előző évi átlagkeresetből számítják. Az pedig csak gyed volt- tehát kb a gyed összegét kapom most is. (szülés előtt a családsegítőben persze ezt az infót kaptam, amit te leírtál, illetve, hogy nem tudják ponotsan, szülés után bezzeg rögtön tudták, hogy mennyi lesz a tgyás..... :)

2010. okt. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Kedves 12.25-ös válaszoló!

Lenne egy kérdésem. A szülést megelőző év mit jelent? Szülés előtti 365 nap vagy a szülést megelőző teljes naptári év?

Köszönöm!!!

2010. okt. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

off:

Kedves 14. 10-es válaszoló, a 11.18-as azt írta, hogy a fizetése lesz az alapja, nem azt, hogy annyi lesz, mint a fizetése.

Ha visszamégy dolgozni (vagy csak szabi+táppénz), és az igénylést közvetlenül megelőző naptári évben nem volt bérezett napod (tgyás, gyed nem az - így nem is számolhatnak az alapján), akkor az ellátások alapja az a pénz lesz, amit a szabi és a betegszabi alatt kapsz. Semmit nem számolnak a gyed alapján, mert egyik ellátás nem lehet alapja a másik ellátásnak.

A tgyásod meg azért volt kevesebb, mert nem volt 180 bérezett napod, és ilyenkor a tgyás maximuma megegyezik a gyed maximumával.


Utolsó válaszoló:

A szülést megelőző év a szülést megelőző teljes naptári évet jelenti.

Hivatalosan az ellátások igénylésénél nem a szülést megelőző naptári évet, hanem a jogosultság keletkezését megelőző évet kell nézni, így fordulhat elő, hogy a tgyás-nak és a gyednek nem ugyanaz az év az alapja.

2010. okt. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!