Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakocsi rázástól kialakulhat...

Babakocsi rázástól kialakulhat megrázott baba szindróma?

Figyelt kérdés
márc. 16. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ahhoz erővel, lendülettel csapódni kellene a fejnek ide-oda.
márc. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem unod még ezt a megrázott baba szindrómát?!
márc. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez az első kérdésem. Ma ringattam a síró babám babakocsiban, és erőteljesen sírni kezdett, én pedig reflexből erőteljesebben kezdtem ringatni (rázni). Kb 2 másodpercen belül kapcsoltam is, és abbahagytam, inkább kivettem a gyereket a karomba. Azóta gyomoridegem van, hogy csak nem csináltam bajt. De a gyerek nyugodt, semmi baja, evett, alszik most.
márc. 16. 12:42
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

A gyerek azért ordított mert a közelségedre vágyott nem azért mert fájt neki a ringatas...

Néha már annyira túl van tolva ez az aggódás...

márc. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Félreértelmezted a kérdést. Nem gondolom, hogy azert orditott mert fajt neki a ringatas, hanem hogy nagyon orditott, es ezert rovid ideig annyira ringattam, hogy kárt tehettem benne.
márc. 16. 15:09
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennyitől nem.


Hallottam egy esetről, ahol az anya terepen futni járt egy rugózás nélküli sport babakocsival, és baja lett a babának (hogy konkrétan megrázott baba szindróma-e, azt nem tudom). Ezt a példát azért írtam, hogy érzékeld, mi kell ahhoz, hogy tényleg baja legyen. Egy kis vadabb tologatás vagy pár kátyú még nem veszélyes.


Gondolom nem csapódott a baba feje ide-oda a kocsiban. Akkor az agya se csapódhatott ide-oda olyan erősen a koponyán belül. Egy szó mint száz: nem lett baja ennyitől.

márc. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!