Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Enyhe törzs hipotónia esetén...

Enyhe törzs hipotónia esetén mikor indult el önállóan a babád? Később hogy alakult?

Figyelt kérdés

18 hónapos lesz hamarosan a kisfiam. Már lépeget önállóan pár lépést, de a mászás a fő közlekedési forma egyelőre. 3 hónapos korától van tornáztatva. Eddig így alakult: 2-3 hónaposan hasalásnál nagyon sírt, fejét nem igazán tartotta. Ekkor kerestünk szakembert. Sokáig tenyerén nem támaszkodott, nem tolta ki magát. 6-7 hónapos kora között fordult mindkét irányba. 8-9 hónapos kora között kezdett kúszni, kezdetben szabálytalanul, majd szabályosan. Mászni és felülni 12-13 hónapos kora között. Ezzel egyidőben felállt, bútorok mentén lépegetni kezdett. Mostanra nagyon gyorsan mászik. Sokat áll. Felállt már kapaszkodás nélkül is és tesz pár lépést. Természetesen látom, hogy a vele egykorúak már szinte szaladnak, szóval képben vagyok. Nyártól mozgás szemléletű bölcsibe megy, külön szakember van, aki igényeiknek megfelelően tornáztatja őket. Folytatjuk majd a javasolt tornákat is. Volt valaki hasonló helyzetben, aki épp olvassa ezt? Később hogy alakult? Pl. 3-4-5 éves korra. Köszönöm!


Ui.: Ha valakit ingerel a kérdésem, vagy valamiért ellenszenves neki, csak hagyja figyelmen kívül. Semmi baj, ha hülyének tartasz, vagy neked ezek nem nagy dolgok. Csak ne kötekedjünk feleslegesen. Köszönöm!



márc. 18. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
"Felállt már kapaszkodás nélkül is és tesz pár lépést." Ennek 18 hónapos korig "kell" megtörténnie, és a kisfiad még nincs 18 hónapos. Nem késik a mozgásfejlődése. Mi a kérdés?
márc. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 Tudom, hogy mit ír a nagy könyv egy normál fejlődésű gyereknél. Alapvetően nem gond, ha 18 hónaposan indul el. De! Nála megállapított az enyhe törzsi hipotónia. Az a kérdés, hogy akinél szintén volt ilyen, ott később hogy alakultak a dolgok. (Jelentkezett-e később lemaradás, kellett-e külön torna, hatott-e bármi másra is stb.). Amúgy nem én találtam ki, hogy megkésett mozgásfejlődésű. Neurológus, konduktor, dévévényes is ezt mondta már akkor, amikor 9-10 hónaposan nem állt négykézláb és nem mászott. És azt mondták a 15 hónapos kor utáni járás is annak számít.
márc. 18. 20:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1, nem az utolsó állomás számít, hanem az odavezető út.

Fordítva, ha egy gyerek minden korábbi mozgásfejlődési mérföldkövet időben elér és csak az önálló elindulás késik, na az a gyerek nem megkésett.

A kérdező gyereke ellenben a mászásnál és a kapaszkodva felállásnál már megkésett. Előbbi 10-11, utóbbi 12 hónapos korra elvárt.

Kérdező!

Az én gyerekem tetőtől talpig hipotón. 10 hónaposan kezdett kúszni, tenyértámasz 11 hónaposan sikerült, 13 hónaposan kezdett mászni, ült ki és indult el kapaszkodva. 18 hónaposan tette meg az első lépéseit. Akkor sikerült önállóan felállni is. Páros lábbal ugrálni 3 éves kora után tudott, ahogy lépcsőzni is utánlépéssel. Futóbicikli sose ment. Pótkerékkel biciklizni 5 évesen tanult meg. Pótkerék nélkül a mai napig nem megy, 8 éves. 3 hónaposan kezdtük a gyógytornát. Az évek során többféle terápiára jártunk. Vojta, Katona, hrg, tsmt. Volt hogy heti hétszer. Most heti kettőre jár, plusz az iskolai tesire, amiből 1 úszás, 4 tornatermi.

márc. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

2, ne magyarazkodj, itt a gyik-en csupa orvos van, nem a kérdésre válaszolnak hanem elkezdik az okoskodast..

Inkább face csoportban kérdezz, név nélkül is akár.

Ott névvel válaszolnak és nem kezdenek okoskodni, meg kioktatni mint itt.


Igaz a témához én sem tudok hozzászólni, csak ezt a tanácsot tudom adni neked mindenféle rosszindulat nélkül.

márc. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
*igen, volt egyéb megkésettség, a beszéd is csúszott és a szobatisztaság is. Beszédre 18 hónapos kortól kapott többféle terápiát és 3 évesen indult be. 2,5 évesen még 6 szava volt mindent beleszámítva. Értelmi elmaradása nincs, normális osztályban kiváló-jó.
márc. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#3 Köszönöm az érdemi választ! Én is számítok rá, hogy nem lesz vége azzal, hogy beindul a járás. Le a kalappal előttetek. Biztos sok energia és aggodalom van az elmúlt években. Büszke lehetsz magatokra és a gyerekedre is. ❤️


#4 Köszi a tippet, keresni fogok csoportot 🙂.


#5 A beszéddel még eddig nem is foglalkozott senki, mert ugye most tölti majd a 18 hónapot. Pár szó van, amit használ napi szinten. Mama, papa, baba (Ezeket a nagyszüleire és magára). Nem minden nap, de mondja, hogy apa és nekem néha, hogy nyanya 🙂. Ezen kívül egy mese miatt, amit olvasunk mondja, hogy “poh”, ez pók akar lenni. Evéskor a nyamnyam is megy. Meg ha nagyon nem akar valamit, akkor mondja, hogy nem, de ezt sem minden nap. Autó berregést tud utánozni meg puszit próbál. Volt, hogy elismételte, hogy gyere (deje), de ezt nem számolom, mert nem mondja, ha hívni akar. Ennyit tud jelenleg. Nem tudom, higy mennyire számít kevésnek. Nem egy beszédes az biztos. Inkább mutogat és nyafog, ha kér valamit. Megyünk majd a 18 hónapos státuszra, ott úgyis ez is téma lesz. Köszi neked is a választ!

márc. 18. 23:26
 7/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Most hirtelen nagyon beindultak a dolgok. Két hete töltötte a 18. hónapot. Aznap elkezdett lépegetni. Azóta már szinte alig mászik, járással közlekedik és néha szinte szalad. Nem esik sokat. Ha valamit leejt a földre, akkor leguggol, felveszi és kapaszkodás nélkül fel is áll. Őszintén szólva meglepődtem, de nagyon örülök. Meglátjuk a továbbiakat, ez most minden esetre boldoggá tesz. A beszéd még nem igazán indul, ott tartunk, amit fentebb leírtam.
ápr. 19. 23:08
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A beszéddel leírás alapján nincs megkésve, teljesen rendben van. Valószínűleg azzal így nem lesz gond.

Akkor szokott, ha a száj körüli izmokra is kiterjed az izomtónuszavar és túl feszes, vagy túl laza. A túl laza (hipotón) itt is rosszabb. De annak más tünetei is lennének: szoptatás nehézsége, rágás-/nyelés nehézsége, állandó nyitott száj, nyálcsorgás.

ápr. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8 Szerencsére ezek a jelek nincsenek. Illetve volt szoptatási nehézsége, de az nyaki torticollis miatt, amit akkor kiropraktőr kezelt. A rágással, nyeléssel szerencsére nincs gondunk. Nagyon szépen eszik. Nyál csorgást pedig fogzáskor vettem észre meg épp most, mert náthás és fáj a torka is 🫤. Nagyon bízom benne, hogy nem lesz sok nehézsége ezentúl sem. Figyelni fogok és időben lépek, ha valamilyen szempontból lemaradást vagy megrekedést látok. Köszönöm a válaszaidat!
ápr. 24. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!