Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, vajon a cipő okozhatt...

Anyukák, vajon a cipő okozhatta? Esetleg a megterhelés?

Figyelt kérdés

Sziasztok kedves anyukák!


Ma reggel arra lettem figyelmes (soha előtte ilyen nem történt), hogy a kisfiam (20 hónapos) bokájánál, pontosabban a belső részen megvan kékülve, illetve piros is volt. Tegnap este fürdetéskor semmit sem tapasztaltam. Később, de még ma reggel, már nem volt kék neki, csak úgy néz ki jelenleg, mintha lábdagadása lenne. Amit tudni kell, hogy 18 hónapos volt, mire elindul, nagyon sokáig csak kapaszkodva sétálgatott. Nemrég kezdtük el a kinti sétákat, ugyanis én azt olvastam, hogy ameddig csak lehet (az elején) zokniban sétáljon a kicsi. Mezítláb a legalkalmasabb igazából, na de úgy nekem is hideg lenne, így értelemszerűen neki is húzok még zoknit. Tegnap több, mint fél órát sétált kint (szemben velünk a park körül), de nagyon imádta a dolgot, ezért hagytam, ügyesen is megy már neki. Viszont talán túl sok volt? Megerőltette talán? Vagy a cipő nem jó? Be tudom linkelni képen, ha esetleg segít. Egész nap amúgy mozog, nem fáj neki, viszont többször megbotlik, azt megfigyeltem. Ami még talán fontos lehet, hogy tegnap kicsit túlmelegítettem a szobáját. Elbambultam, hiszen jó idő volt, nem kellett volna annyira, de fürdetéskor mindig feljebb tekerem. Melege is volt szerintem, nem tudott rögtön elaludni, igaz ablakot nyitottam, amint észrevettem, hogy 22° volt.


Szerintetek mi okozza? Mint írtam, sosem fordult még elő ilyen... Egész nap ( azaz bent) is állandóan pörög, kint is nagyon boldogan sétált, csak cipőben, annyi a különbség.


Köszönök minden segítséget!


márc. 21. 13:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Feltehetöenb a cipö volt rossz, gondolom, a "fogja a bokáját" tipusú lehetett.

A gyereknek az a legjobb fajta cipö. ami nem merevebb, mint egy zokni

márc. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm szépen!

[link]


Akkor ez rossz? Ilyet vettem

márc. 21. 13:47
 3/13 A kérdező kommentje:
#1 Lemaradt: S igen, észrevettem, hogy merev a bokájánál, mikor felhúzom neki.
márc. 21. 13:48
 4/13 babyboom567 ***** válasza:
70%
Túlreagálod.Nagyon.
márc. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Azt nem tudom, hogy rossz e, én is ilyesmi cipőket adok a gyerekekre. De a bokája szerintem csak séta közben vagy már otthon sérült meg. Beütötte. Az is lehet, hogy az ágyba beszorult, megnyomódott vagy kirántotta(gondolom még rácsos).
márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen cipok vannak a fiamnak is, 20 hónapos.Sosem kekul be a lába, pedig sokat sétálunk kint.

Bent mezítláb jár, úgy is tanult meg járni.

márc. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#5 Alvózsákban alszik, így nem hiszem, hogy amiatt, mert beszorult volna. Illetve mind a kettő? Jó, totyogó, minden lehetséges, ha azt vesszük. Viszont Szerencs nagyon hamar elmúlt, legalábbis a bekékülés. Viszont a lábdagadás nem. Én már arra gondolok, hogy nem kényelmes neki, mármint az ő lábfejéhez. Egyébként egy picit még nagy (az orr rész), viszont minden máshol ráfeszül szépen. 22-es méretű.
márc. 21. 15:04
 8/13 A kérdező kommentje:
#6 Valószínűleg a te fiad hamarabb elindult. A miénk pont határeset volt. 😀 Szóval még elég kezdő, legalábbis kinti terepen. Csak párszor vittem ki. Mikor először felhúztam neki a cipőt, nem is lépkedett benne. Volt persze előtte is csizmája télen, de az csak a hideg miatt adtam rá.
márc. 21. 15:08
 9/13 anonim ***** válasza:
6, nem, az én fiam 17 hónaposan indult el.
márc. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit rá vagy feszülve a cipő kérdésre. Szakemberek, pl. Konduktor vagy ortopéd orvos szívesen ad tanácsot a cipő kérdésben. Fontos a gyerek labfejenek alakja, nálunk a fiamnak nagy, széles, magas boltozatú lába van, csak néhány márka jó rá. Lehet hogy ez a márka pont nem a legmegfelelőbb nektek, de ettől függetlenül egy nagyon jó cipő.
márc. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!