Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, vajon a cipő okozhatt...

Anyukák, vajon a cipő okozhatta? Esetleg a megterhelés?

Figyelt kérdés

Sziasztok kedves anyukák!


Ma reggel arra lettem figyelmes (soha előtte ilyen nem történt), hogy a kisfiam (20 hónapos) bokájánál, pontosabban a belső részen megvan kékülve, illetve piros is volt. Tegnap este fürdetéskor semmit sem tapasztaltam. Később, de még ma reggel, már nem volt kék neki, csak úgy néz ki jelenleg, mintha lábdagadása lenne. Amit tudni kell, hogy 18 hónapos volt, mire elindul, nagyon sokáig csak kapaszkodva sétálgatott. Nemrég kezdtük el a kinti sétákat, ugyanis én azt olvastam, hogy ameddig csak lehet (az elején) zokniban sétáljon a kicsi. Mezítláb a legalkalmasabb igazából, na de úgy nekem is hideg lenne, így értelemszerűen neki is húzok még zoknit. Tegnap több, mint fél órát sétált kint (szemben velünk a park körül), de nagyon imádta a dolgot, ezért hagytam, ügyesen is megy már neki. Viszont talán túl sok volt? Megerőltette talán? Vagy a cipő nem jó? Be tudom linkelni képen, ha esetleg segít. Egész nap amúgy mozog, nem fáj neki, viszont többször megbotlik, azt megfigyeltem. Ami még talán fontos lehet, hogy tegnap kicsit túlmelegítettem a szobáját. Elbambultam, hiszen jó idő volt, nem kellett volna annyira, de fürdetéskor mindig feljebb tekerem. Melege is volt szerintem, nem tudott rögtön elaludni, igaz ablakot nyitottam, amint észrevettem, hogy 22° volt.


Szerintetek mi okozza? Mint írtam, sosem fordult még elő ilyen... Egész nap ( azaz bent) is állandóan pörög, kint is nagyon boldogan sétált, csak cipőben, annyi a különbség.


Köszönök minden segítséget!


márc. 21. 13:37
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
#9 Hát igen, a kisfiúk gyakran később indulnak el, mint a kislányok. Megy úgy kb. mindent később. Persze van azért bőven kivétel. A miénk azért kivárta a 18 hónapot bőven. 😀
márc. 21. 20:59
 12/13 A kérdező kommentje:
#10 Köszönöm a válaszodat. Szerintem is nagyon jó kis cipő, a téli csizmája is ez a márka volt. De mint írtad is, talán neki nem jó, esetleg szélesebb modell megfelelőbb lenne. Igen, lehet ráparáztam kicsit, de más nem jut az eszembe, hogy okozhatta volna. Szerencsére megszűnt a probléma. A délutáni alvás után már nem látszott a lábdagadás.
márc. 21. 21:03
 13/13 anonim ***** válasza:

11, a mindent később viszont cafolnam. A beszéd pl nálunk túl hamar beindult.

Mondatokban beszel már, és egész nap mondja. Már a fejem zúg néha tőle 😆

A mozgasokkal sem volt elmaradva, de valahogy ez a járás később jött neki.

Kis bátortalan volt sokáig.


9

márc. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!