Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen gyerekekről?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek az olyan gyerekekről akik nehéz családban nőttek fel és a társaik is elítélték Őket?

Érettebbek a kortársaiknál ezek miatt, vagy "fenegyerek"

Mitől függ hogy melyik "fajtába" fog tartozni a gyermek ha ilyen környezetbe nő fel?



2019. máj. 5. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Leginkabb attol, hogy milyen tarsasagba keveredik.
2019. máj. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátnőm így nőtt fel... mélyszegénységben, alkesz szülőkkel, aztán 14 évesen eljött otthonról. Elment bentlakásos gimibe, és tanult, mint állat. Sokszor nem tesizett, mert nem volt tornacipője. Emiatt gyakran kinevették. Hazautazáskor ment a GYIVI-be, mert akkor már ki volt emelve a családból. Aztán bántalmazó nevelőszülőkhöz került. Utána leérettségizett, és sok évig 6-8 fős ócska albérletekben lakott, közben tanult és dolgozott. Mára ott van a neve előtt, hogy Dr.

Hogy érte el mindezt? Volt önbecsülése, szorgalma, kitartása.


De az ilyenből van kevesebb... Szerintem fontos, hogy egy normális felnőtt álljon a nehéz sorsú gyermek mellett, aki legalább felkarolja, tanácsolja. Egy tanár, edző, nagynéni, lelkész, akárki, aki motiválja, és biztatja, hogy van kitörés, még ha neki nehezebb is.


Szerintem egyrészt ettől függ, hogy lesz-e belőle valaki, másrészt a saját személyiségétől.

2019. máj. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is azt tapasztaltam, hogy akkor van ebből kitörés, ha van valaki, általában valami távolabbi rokon vagy tanár, aki meglát valamit a gyerekben és hisz benne, és akkor csodákra képesek még a fenegyerekeknek elkönyveltek is (akik attól még az osztályban sokszor jó darabig azok maradnak, de egy új közösségben már talán nem).
2019. máj. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jókat írtak előttem, csak egy dologgal egészíteném ki. Rezilienciának hívják az általad kérdezett „megküzdési képességet”, leegyszerűsítve azt, hogy egy egyénből milyen válaszreakciókat váltanak ki a negatív életesemények. Ezt igen sok minden befolyásolja, belső és külső „képességek”, lehetőségek is, és igen, ahogy írták, egy patronáló személy nagyon sokat segíthet, hogy a nehéz sorsú gyerek ki tudja bontakoztatni a képességeit – de nem minden gyerek lesz erre képes. Végső soron az a helyzet, hogy bár igen régóta kutatják a jelenséget, nem tudja senki, pontosan mitől függ, hogy kvázi ugyanolyan nehézségeket átélve valaki meg tudja találni magát, valaki pedig „elkallódik”.

Itt van egy elég jó cikk a témáról:

[link]

2019. máj. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyerek személyiségétől függ, hogy mi lesz belőle, azt pedig örökölte. Sok olyan gyerek is van, aki nagyon jó körülmények közt nőtt fel, és mégis bűnöző lett belőle, ez leginkább genetika.
2019. máj. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!