Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásnál mi legyen a...

Hozzátáplálásnál mi legyen a következő lépés?

Figyelt kérdés
7 hónapos a kisfiam, 1 hónapja kezdtük el a hozzátáplálást. A tízórait már teljesen kiváltottuk, akkor mindig 2 almát eszik reszelve. Eddig kapott már almát, barackot, répát, krumplit, húslevest és ma sütőtököt. Egyiktől sem fájt a hasa. Mi legyen a következő lépés? Melyik étkezést váltsuk ki és mivel? Miket kombináljak Neki és melyik étkezésre?
2011. dec. 2. 20:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Anyatejes baba
2011. dec. 2. 20:34
 2/7 anonim ***** válasza:

Céklát is adhatnál neki, nagyon egészséges.

Jöhet most már a banán, körte, cukkini, brokkoli, meggy, szilva, gesztenye, szőlő, spárga, tökfélék és a húsok közül a csirkemell, pulykamell.

Ebédre most már adhatsz neki zöldségeket (főzelékeket) hússal. S a különféle gyümiket is összekeverheted (pl. alma-banán, banán-körte, alma-gesztenye) és a zöldségeket is lehet keverni (krumpli-sárgarépa, sütőtök-cékla).

2011. dec. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a tízórai után az uzsonnát váltottam ki,azt tejpéppel.utána az ebédet.

ebédre ezeket keverem.:sütőtök krupli,répa krumpli alma...szinte mindent lehet keverni.nálunk az volt a baj,h a tízórai kiváltása után már egyáltalán nem akarta a tápszert elfogadni,csak este.úgyhogy most ott tartunk,hogy minden étkezés ,kivéve reggeli-vacsora ,kanalas.ezért bevezettem a húst is,bár még csak bébiételben és a rizst is,hogy táplálóbb legyen.nekem nagyon össze-vissza sikerült sajnos,de ha egyszer nem akarja a tápszert enni,csak a pépeket,akkor ez van..

csak azért írtam ezt le,mert hiába nagyon korán sikeredett így a kaja,semmi baja nincs a picimnek.én nagyon görcsösen csináltam eleinte ,de mostmár inkább a babámat figyelem,mit hogy szeretne.

még csak 5 hós(tápszeres)

2011. dec. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor most már adhatok Neki csirkehúst is? Azt milyen formában, hogy csináljam? Kezdjem el Neki ebédre adni, és akkor az ebédet váltsuk ki? Vacsira a cicizés előtt Sinlacot kap almával, mert cicin nagyon hamar bealszik és nem lakik jól, illetve lehet, hogy már nem is elég estére a tej.
2011. dec. 2. 20:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Én megfőztem a csirkemellet és összeturmixoltam zöldséggel. A sütőtökös csirkemellet nagyon szerette a lányom. Mikor bevezettem neki, akkor csak egy kávéskanálnyi mennyiséggel kezdtem, de aztán kb. egy laposabb evőkanálnyi husit tettem bele a főzelékbe. (Vagy egy jégkockatartónyi adagot, ugyanis volt, hogy lefagyasztottam a turmixolt húst jégkockatartóban, és egy-egy alkalomra egy kockányit vettem elő.)
2011. dec. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Adhatsz,egy picike csirkemellet megfőzöl,leturmixolsz mondjuk sütőtökkel,vagy krumplival.bármivel keverheted szerintem.annyit adj ebédre,amennyit szívesen elfogad,utána pedig ciciztesd,ha nem lakott jól.
2011. dec. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szia! Én az ebédet váltottam ki másodiknak. A husi simán mehet. A csirkemellet megfőztem (nagyobb adagot) leturmixoltam, és jégkocka tartóba adagoltam. A főzelékhez így hozzá tudsz dobni 1-2 kockát. Adhatsz neki: alma, őszibarack, meggy, gesztenye,

burgonya, sárgarépa, sütőtök, cékla,banán,körte,paradicsom, cukkini, saláta (főzeléknek elkészítve), brokkoli,

fehérrépa, pasztinák, zeller, spárga, tök, uborka (sütve vagy főzve),

passzírozott zöldborsó (héj nélkül), tökfélék

hús: csirke, pulyka

étolaj : 1 kávés- kanál / 1 dl főzelék petrezselyem, zellerlevél, kapor, metélőhagyma.

A főzelék alapja krumpli legyen, ehhez keverj másféle zöldséget. Én gyümölcsöt is kevertem neki bele. Már amelyikhez megy, pl. alma-krumpli.

2011. dec. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!