Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altatjátok a babátokat...

Hogyan altatjátok a babátokat és az mióta válik be?

Figyelt kérdés
márc. 22. 12:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
Cicin aludt el kb. 1,5 eves koraig. Utana leraktam az agyba, es magatol elaludt 5-10 percen belul. Nem szoktattam ra ostobasagokra mint hatsimogatas es hasonlok, csak magaddal cseszel ki hosszutavon.
márc. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Hát 1-es, ha te normálisabbnak tartod azt, hogy egy másfél éves gyerek cicin alszik, minthogy egy anya más módszereket nyújtson az elalváshoz... akkor egészségedre...
márc. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az enyém is cicin aludt el. Sose volt babakoràban gond az altatàssal. Aztàn túl hamar akrtam elhagyni az esti szoptatàst. (Pedig màr akkor sem baba volt) Hamar ràjöttem , hogy jobb nekem, ha 5 perc alatt mellen alszik el, mintha òràkon àt pròbàlom elelatatni màshogy. Vègül kb. fél èvvel azutàn, hogy le akartam szoktatni a mellen elalvàsròl, egyik napròl a màsikra elhagyta.

De babàt legegyszerűbb és legcélszerűbb mellen altatni.

márc. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%
Mi nem normális abban, ha egy másfél éves gyerek mellen alszik el? Az enyém 22 hónapos koráig szopizott és úgy aludt el, azóta pedig mesehallgatas este és alszik magától egész éjszaka.
márc. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Cicin 10 hónapos koráig, utána cumival ágyban fekve, ez a módszer így két évesen is működik.
márc. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%
En sosem hagytam cicin elaludni megmondom oszinten, de teljesen megertem azt, aki igen. Nalunk az esti altatas 3 napos koratol a ferjeme volt, ringatva aludt el 1 eves koraig, azota viszont csak melle kell fekudni es 5-10 percen belul elalszik.
márc. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is cicin altatás a módszer. A nagynál 2 éves koráig volt így, akkor vettem el tőle, és tértünk át estére is a bölcsiben megszokott hátsimogatós módszerhez. Most már ügyes 4 éves, meseolvasás és lámpaoltás után fogom a kezét, amíg el nem alszik. A kicsi még mindig cicin alszik el, 16 hónapos. Nem mondom, hogy ideális, de percek alatt elalszik így, és a nagynál is ez volt. F@szomnak van energiája ringatni meg énekelni meg simogatni meg tudomisénmi két gyereket, főleg külön. Így legalább egyszerre lehet altatni őket, a kicsi rám cuppan, addig tudok mesét olvasni, fél kézzel meg utána simogatni a nagy kezét is.
márc. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
6 hetes kora óta voltak normálisabb éjszakáink, amikor átszoktunk arra, hogy egy sima ágyon mellen elaludt, én meg elosontam onnan. A kiságyat szét is szedtük
márc. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Eleinte ringatva altattam, aztán egy éves kora körül ezt magától elutasította. Onnantól nap közben babakocsiban altattam , este meg a mi ágyunkban. Csak feküdni kellett mellette meg beszélni hozzá halkan. Aztán ha elaludt akkor a babakocsiból meg az ágyból is ment a saját kiságyába.
márc. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A nagyobbiknál nap közben néha elég hosszú menet volt, többnyire paskolgattam vagy simogattam és közben énekeltem, ez tartott 1 éves koráig, később mesét olvastam. Az estével oltári mázlink volt, mert onnantól kezdve, hogy lett kedvenc játéka (6 hónapos kora után), azokat ölelgetve álomba dumálja magát. 2 éves korától -jó esetben - délután is. Bár ez néha 30-40 perc. Délután a mellen altatás a napirend miatt nem játszott és nem is akartam rászoktatni, hogy még ezzel is mindenképp hozzám legyen kötve. Így is volt egy csomó dolog, amit csak én csinálhattam, majdnem 2 éves volt, amikor abbahagyta a szopást.

Mert jött a kistesó. Na ő sokat sír, kézben is. Ettől jól elfárad, na meg alapból rosszul alszik, belealszik a szopásba, hiába ébresztgetem. Kb. 5 hónapos koráig ha letettem az ágyba, egyből felébredt, vállon altatva több esélyünk volt, de a legbiztosabb az volt, ha úgy tettük be az ágyba, hogy már ásítozott és elkezdtünk mellette beszélgetni. Most 9 hónapos. Vagy elalszik mellen, talán nem ébred fel, ha lerakom, vagy a vállamon alszik el vagy berakom az ágyba, amikor ásítozik és énekelek, simogatom, ütögetem a popsiját (háton újszülött korától nem alszik el). Kedvenc játék nincs, magát álomba csak 5 hónapos kora körül szórakoztatta reggel és délelőtt és csak 1-2 hónapig. Akkor nagyjából az éjszakákat is átaludta (azóta későn alszik el és 2-3 alkalommal sír).

márc. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!