Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lehet ingerült egy 4...

Miért lehet ingerült egy 4 hónapos baba?

Figyelt kérdés

Csapkod, tépi a felakasztott csörgőit, közben idegesen néz, belénk csíp, üt minket is, van hogy kiabál is. Ez normáis? Már egy pár napja így van.

A fogára gyanakszom, mert nagyon nyáladzik és az ujjai állandóan a szájában vannak, még ha etetem cumisüvegből, akkor is bedugja egy ujját folyton a szájába.

A másik dolog amire gyanakszom, tejfehérje érzékenység. 3 hónapig nem ettem tejes ételeket, a baba jó alvó volt. Mióta elkezdtem enni, kb azóta 6-8x kel éjszaka, reggelre sokat pukizik, evés közben csapdos. Anyatejes amúgy, alvás előtt kap tápszert, de egyfolytában csapdossa az üveget, és általában 60 ml után elkezd sírni, akkor nem is adom neki tovább. Van nap, hogy alig eszik. De szépen hízik, 1 kg volt az utóbbi hónapban.

Nappal nem alszik csak 2-3x 20 percet kb, és egész nap nyűgös.


márc. 24. 09:48
 1/1 anonim ***** válasza:
89%

Meg is válaszoltad magadnak a kérdést: fogzás, hasfájás, fáradtság

Ezek miatt lehet ingerült :D


Fogzás: dintinox, dologel, hűthető rágóka, rágómaki, ha nagyon gáz a helyzet akkor nurofen vagy panadol


Hasfájás: lactase comfort csepp, espumisan, biogaia segíthet


Altatás: fehérzaj, nappal babakocsi, babahordozó, adamo hinta, sötétítés mértékén változtatni


Etetés: több részletben etesd, büfiztesd többször, esetleg etetés előtt negyed órával kend be az ínyét dentinoxal

márc. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!