Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek kicsi a 4 hónapos...

Szerintetek kicsi a 4 hónapos babám?

Figyelt kérdés

3300g volt születésénél, kislány.

Most 5800, még 6 napja van a 4.hós státuszig. Kicsit aggódom néha, mert a kisfiam 3570g volt születésénél és ennyi idősen már 6800g volt.

Nyilván se tömni se sürgetni nem lehet és nem is akarom. Csak izgulok picit. Amúgy tápszeres kislány, majdnem mindennap kisgámolom 700-750ml között eszik átlagban.


márc. 2. 20:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Kicsi, mint minden 4 hónapos, de korához és születési súlyához képest teljesen normális.
márc. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen jó, kb. hozza a tankönyvi 150 g/hetet is, amivel pl. az én védőnőm stresszelt.
márc. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mennyire számít kicsinek, de: a húgom ennél kisebb súllyal született, aztán az átlag-érték táblázatokban először az alsó határnál volt, aztán durván alatta, egészen 3-4 éves koráig. Most 12, és kutya baja. Talán kicsit kisebb, mint egy átlagos korabeli, de jó erőben van, és lehet, hogy simán alacsony felnőtt lesz belőle, bem lenne a családban egyedül vele. Ő is tápszeres volt. Ha egészséges a pici, akkor lehet, hogy csak kis termetű.

De beszélj a védőnővel és a gyerekorvossal, ha kicsinek találod, ők jobban fogják tudni, mint idegenek láttatlanban a gyakoriról.

márc. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
4 hosom 5180gr volt.
márc. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Töltsd le a child growth tracker appot, írd be az értékeit, és látni fogod, hogy követi-e a görbéit.
márc. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Normális.A babák nem egyformák és nem fejlődnek egyforma ütemben.Egészséges a babád no stressz.
márc. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igazából 2 hónaposan stresszelt be a gyerekorvos, mert akkor csak 4,5 kg körül volt asszem. Azóta meg néha néha megmérem, én is látom, hogy nem egy hurka gyurka..de azóta mindig azon izgulok, nehogy kicsinek tartsa, vagy rosszul fejlődőnek. Anno a kisfiamnál ez soha nem merült fel. És mikor olvasgatok kérdéseket, mindig ilyen 6-7 vagy akár nagyobb babákról írnak. Aztán megijedek, hogy az enyém meg olyan kicsike. Meg hogy tápszeres baba és ha jönnek a gyümölcsök, zöldségek, akkor talán még kevesebbet tud majd gyarapodni. Én amúgy mindenhol ilyen 200g/hét gyarapodásokat olvasok. De valóban a 150 megvan. De a 200 nincs🤷🏻‍♀️ persze ez vszeg már kukacoskodás😕 csak valahogy annyira nem kellett a nagyobbiknál ezzel foglalkozni és most picit frusztrál ez. De ha amugy rendben van vagy nem mondanak semmit, akkor nyilvan nem parázok rajta.
márc. 3. 17:54
 8/17 anonim ***** válasza:
Figyelj nekem a 6 hetes lányom 3500gr.Hát 3 hét mulva amikor 2 hós lesz szerintem nem lesz 4500gr. Az orvosom azt mondta hogy amig hízik és eszik kedvére 580ml naponta nem kell aggódnom.Oké aggaszt de attól nem lesz jobb és nem lesz hurka gyurka a lányom.
márc. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
2800grammal született #8
márc. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Tenni nem tudsz ellene semmit hogy hízzon, nem tudod tömni :( Elkell fogadni hogy nem 7kg a 4 hós babád. Nekem sem lesz annyi :(
márc. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!