Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek olyan nagy baj,...

Szerintetek olyan nagy baj, ha 4 hónapos babám nem gagyarászik egész nap?

Figyelt kérdés
A védőnő azt mondta vigyem egy gyerekneurológushoz. Szerintem semmi baj nincs vele. Járt már más is így?
2010. okt. 26. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A mi babánk sem gagyarászott 4 hónaposan, viszont 6-7 hós kora óta be sem áll az a kis aranyfalat szája:))
2010. okt. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy nekem is azt mondta a védőnő akkoriban, hogy már gagyognia kellene, de nem egyformák a babák. A miénk viszont már 6,5 hósan állt és lépkedett a bútorok mellett.
2010. okt. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
szia. az én kisfiam sem gagyarászik egész nap pedig már 5 hónapos. mikor milyen kedve van,van mikor abba sem hadja van olyan is hogy csak akkor ha beszélünk hozzá!! szerintem nincs velük gond.de kiváncsi vagyok a többi anyuka válaszára is!!
2010. okt. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
megnéztem neked a kedvenc könyvemben (az első 12 hónap) és mg egyáltalán nem kell gagyarászni. A 6. hónapra már muszáj mással és magánhangzó kombinációkat kiejteni
2010. okt. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Az enyém 7 hónapos. Rám is rám szólt multkor a védőnő, hogy egyátalán nem gagyog a gyerek. Mondtam neki, ha maradna még félórát, akkor szólna hozzá, de idegenekkel nem beszélget. Direkt megfigyeltem, hogy tényleg így van, van hogy órákig nincs hangja és van, hogy gagyog, meg röhögcsél hangosan, néha nem is kellek hozzá, csak a kis barátaihoz beszél a szobájában, de van, hogy velünk is.

Én sem jártatom a számat egész nap, úgyhogy szerintem ez teljesen normális.

2010. okt. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Dehogy baj. 4 hónaposan még nem baj, ha nem "beszél" egész nap. Nem értem az ilyen védőnőket, minek kell ijesztgetni az anyukákat...

Az egy dolog, hogy ilyenkor már el kell kezdenie, de nem feltétel, hogy egész nap csinálja.

2010. okt. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha semmit nem próbál mondani, az gond lehet. De előfordul, hogy 4 hónaposan annyit se "magyaráznak" mint előtte 1-2 hónappal. És persze egy baba se beszélget feleslegesen, csak ha van kedve, és van kinek/minek (pl. plüssállatkákkal jót tudnak beszélgetni kipihent állapotban).
2010. okt. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Szerintem is így van ahogy leírtátok. Nálunk főleg este indul be a duma, de most is olyan álmos szegénykém alig, hisz jön a kis foga és eléggé megviseli. Jó egészséget mindenkinek!
2010. okt. 26. 20:03
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jó ilyenről mások véleményét kikérni, mert lesznek akik azt írják hogy nekik sokat gagyarászik. Szerintem ne aggódj a babák nem egyformák. És semmi sem lehet gond csak mert nem könyvbaba. A normákat mindig a két véglet átlagából következtetik ki. Egyébként pedig hallottam, hogy amelyik baba sokat beszél az kevésbé fejlődik mozgásilag, és aki meg hamar feláll meg csinál ezt - azt, az meg beszédben kicsit későn érőbb.


Szóval sz@rd le a védőnőt! És ne feledd még csak négy hónap telt el hogy kibújt, ideje mint a tenger. :D

2010. okt. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nem lehet igy látatlanban tanácsot adni, de felmerült bennem hogy lehet hogy a védőnő egyebet is lát a gyerkőcön, ami miatt neurológushoz küldene. Csak nem akar ijesztgetni feleslegesen, ezért mondta a gagyarászást. Szerintem nem szokás ok nélkül neurológushoz küldeni egy 4 hónapost.
2010. okt. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!