Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 éves gyermek egyáltalán nem...

3 éves gyermek egyáltalán nem beszél, babanyelven gagyarászik, ez nem baj?

Figyelt kérdés

Sógornőm kisfia majdhogynem semit nem mond. Esetleg ha nagyon kéregetik, vagy ha nem figyel oda mondja hogy apa,stb..de ami egy kicsit is hosszabb szó azt még olyan babásan mondja, inkább csak hasonlít arra mit akar mondani.

Ez nekem furcsa, mert az egy éves kislányom is kb hasonlóan gagyarászik, de hát a gyermekek nem egyformák...


Kell már orvoshoz menni a 3 évessel, vagy még ráér?


2010. máj. 2. 22:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
44%

Én elvinném...

Lányom 22 hós, folyékonyan és választékosan, mindenki számára érthetően beszél (bár tudom, ez meg még korai..)

2010. máj. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
56%

Amennyiben egy gyereke 2 éves koráig nem beszél ott baj van!

azonnal fel kell méretni szakemberrel... lehet,ohgy nem hall jól, valami baja van a beszédértéssel észleléssel azért nem beszél. De igen itt gond van.

nem akarok ijesztgetni:(

2010. máj. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
El lehet vinni dokihoz, de átlagba megered a nyelvük,az otthoni helyzet anya apa- viszony közösség és egyéb ingerek is befolyásolhatják a beszédfejlődést, de ezt nem lehet kategorizálni, lehet, hogy lusta és a már kialakult "beszéddel" neki igy kényelmes...
2010. máj. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem megírni, hogy fél éve jár bölcsibe is mr, azért vártak az orvoshoz vitellel, mert azt remélték, hogy majd a bölcsiben ha hallja a többi gyermeket akkor ő is elkezd beszélni (meg hát mindenki próbálta nyugtatni őket,hogy nincs baj).

Mostanra már annyira megnyugodtak, hogy azt hogy ki tudja mondani a gyerek hogy apa meg még egy pár szót (de azt sem tisztán és érthetően), úgy emlegetik, hogy "végre már kezd beszélni". Pedig szerintem ha igazán kritikus akarok lenni, akkor semmit sem beszél, csak gagyog.

Nem is értek hozzá, és sógornőmet sem akartam elkeseríteni, ezért tettem fel a kérdést.

2010. máj. 2. 22:37
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
nekem két ismerősöm kisfia is elmúlt már 2,5 amikor elkezdtek beszélni, már ők is aggódtak, de a 3 év nekem is kicsit soknak tűnik, én biztos hogy megnézetném
2010. máj. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
50%

Nekem a nagy 20 hónaposan már mondatokban, összefüggően beszélt (visszanéztem ilyen mondtaokat: Apa elment Dunába autóval.)ja és verset mondott locsoláskor. A kicsi most már közelíti a 24 hónapot és csak annyit mond apa, anya, mama, torta, nem, igen, autó. Döbbenet.

De nem tudom most a nagy járt előbbre a koránál vagy a kicsi van nagyon lemaradva. De aggódom (jobban mint a nagynál)

Ja és 3 évesen már oviskorú és nem mehet oviba ha nem beszél. Tehát erre a korra elvárható dolog, hogy beszéljen. Úgyhogy én elvinném orvoshoz.

2010. máj. 3. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%

Nos. Az én fiam 2 és féléves. Mi megjártuk a gyerekorvost, a gyógypedagógust, a füll orr gégészetet és a logopédust is, mivel ugyanez volt 2 hónappal ezelőttig hogy babanyelven gagyarászott. Semmi szava nem volt. Most jár hozzánk a logopédus heti 2 szer plusz én is csinálom itthon a feladatokat vele, és felszedtünk 30 szót kb. De ezeket se mindig használja rendeltetésszerűen, illetve egy része hangutánzó, más részét csak én értem.

Így nekünk is most azt javasolták hogy közösségbe kerüljön. Járunk 3 hete bölcsibe, készségekből már most nagyon sok ragadt rá a többiektől amiket nekem itthon nem csinál, de beszélni nem kezdett el ugrásszerűen.

3 éves koráig még ez az egyéni logopédiai fejlesztés kell neki, aztán ha jön az ovi akkor megkésett beszédfejlődésű csoportba fog járni (ahol kifejezetten a beszéd fejlesztésére mennek rá, nyilván játékos formában és picike adagokban).

Ja és semmi szervi baja nincs a gyerekünknek, egészséges, szellemileg ép, érteni mindent ért, de nem hajlandó beszélni.

Én is nagyon aggódom/aggódtam ezért is mentem utána minden orvosi szinten (nem süket e vagy nagyothalló véletlenül).

Ja és el kellett hagynunk a cumisüveget ill.csőrös poharat.( a száj körüli izmok fejlődése miatt).

És még vmi: egy fiúnál ez amit írsz 2.5 éves korig lehet elfogadott, egy lánynál pedig 2 éves korig, utána már vmit kezdeni kellene vele...

2010. máj. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönök minden választ, a legutolsót különösen,már most nagyon sok ötlet van benne, ami segíthet neki, pl ez a cumisüveg elhagyás. Eszembe se jutott volna hogy ez is zavart okozhat.
2010. máj. 3. 08:51
 9/21 anonim ***** válasza:
77%
A fiam most 25 hónapos.21 hónapos korától folyékonyan,mondatokban beszél.Még mindig használja a cumisüveget,úgyhogy nem hiszem,hogy ez zavaró tényező lenne.Én az ő helyében már rég elvittem volna dokihoz.
2010. máj. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

A gyermekorvos szerint még mindig nem késett el, látott már ilyet, még 3,5 éves koráig megszólalhat, de akkor valószínűleg rögtön mondtaokat fog mondani.


De mivan,ha beskatulyázzák őt ebbe a ritka "kategóriába", és közben pedig valami más áll a háttérben?

2010. máj. 4. 14:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!