Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez a rezsi korlát nem veszi...

Ez a rezsi korlát nem veszi figyelembe ha valakinek most születik gyereke vagy télen és az ujjszülöttnek 25 fokra be kell fűteni, nem igazságtalan ez?

Figyelt kérdés
ápr. 3. 10:49
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
95%

#29-es, köszönöm ezt a kommentet, eddig akárhányszor említettem ezt, mindig nekem estek néhányan.


Kérdező, csak azt tudom ismételni, amit a többiek is leírtak már: 25 fok az nagyon sok, megfőzöd azt a gyereket. Talán épp tegnap volt itt egy anyuka, aki overálban, sapkában, takaróval autóztatta a gyereket. A baba csurom víz volt az izzadtságtól, de anyuka még bent a lakásban sem vetkőztette le,mert jaj, megfázik. Ne kínozzátok már ezeket a szegény babákat :(


Ja, egyébként akkor már hadd kérdezzem meg: velünk él a 95 éves dédmama is, neki meg annyira rossz már a vérkeringése, hogy állandóan nagyon fázik. Nála is kell fűteni, rendesen. Vajon ez akkor nem igazságtalan, ilyen alapon? Na, ugye.

ápr. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%

#23


Aha, nálunk úgy kezdték reggel, hogy a takarítónő kinyitotta a kórteremben az ablakot. Igen, az újszülöttekre.

Így mikor itthon a második napunkon jött a védőnő, és magyarázta, hogy először úgy kell szellőztetni, hogy a babát ki kell vinni a szobából, szoktatni fokozatosan a friss, csak magamban röhögtem.


Nálunk ugyan a távhő miatt tényleg 25-26 fokok vannak itthon (sajnos nem tudok mit csinálni ezzel, szellőztetek eleget), de ehhez a fiam télen-nyáron 1 szál bodyban van, mezítláb. Egy vékony pizsirugit kap éjjelre a pelus fölé, hálózsákot sosem...

Most is egy szál pelusban flangál.

ápr. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
94%
Jó, hát te figyelembe vetted a tervezéskor, hogy bizony több víz, villany, gáz, akármi fog fogyni? Vagy csak meglepődsz most hirtelen...
ápr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell 25 fok. Már leírták előttem többen. 22 maximum. Nem tudom őskövület írta le neked a 25 fokot. Veszélyes konkrétan! Minden tanulmány ezt írja.
ápr. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
91%

22,5 fokban is túlélte mindkét gyerekem. Fürdésnél öltözéshez kapcsoltunk egy plusz kis fűtő ventit és ennyi. Kb. gombokban mérhető ennek a napi plusz fogyasztása.

Kapsz alanyi jogon adókedvezményt és családi pótlékot, ami egy gyerek után összesen havi 22 ezer forint. Szerintem ez kifutja a többletfogyasztást...

Nem mondom, hogy ez a rezsicsökkentéses f*szság nem hülyeség úgy ahogy van, de azt igen, hogy a lóf*sznak is két vége van. Én már alapból alanyi jogon járó csp-t sem osztogatnék, nem is szoktam népszerű lenni ilyen témáknál. :D

ápr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsétlen baba ...jó hogy 40 fokra benem fűtesz.Fürdéshez melegebb kell,ennyi.Nem egészséges a nagyon meleg.Amugy a rezsid a kutyàt nem érdekli.Így a vàlaszom nem számít,hogy újszülött van.
ápr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
94%
20-22 fok maximum, egy réteggel több a babára, mint ami rajtad van azt kalap. Éjszakára hálózsák. A bölcsőhalál kockázata amúgy magasabb olyan újszülötteknél/csecsemőknél, akik túl meleg és levegőtlen szobában alszanak. Amikor fürdeted, a fürdőben lehet egy kicsit melegebb de amúgy nemhogy felesleges, hanem kifejezetten ártalmas a gyermekorvosok szerint is!
ápr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk én igénylem a 25 fokot, de senki nem támogatja🤷🏼‍♀️

A gyerekem nyáron születik. 40fölötti egyedülállóként pont semmi pluszt nem kapok rá. Ja, de bocs, kb.egy ezressel több az amúgy is magas családi.

Pedig ő is ér annyit, mint a tiéd, ő is adófizető állampolgár lesz. Akkor ez most igazságos? Egyedül az otthontámogatási felújítást szerettem volna igénybe venni, de azt is eltörölték. Nyilván akkor lesz hasonló, amikor már nem lesz aktuális. Az élet nem igazságos, sajnálom, hogy most kell megtudnod.

ápr. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
93%

Ne haragudjatok de a korhazban bent is 27 fok van


Igen, pont ezért izzadt szanaszét a gyerekem amíg bent voltunk.

Meg lehetett dogleni bent konkrétan

ápr. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

Első gyereknél mi is tultoltuk a fűtést .

Nálunk a gyerekorvos jött látogatóba pár napos korában(Szlovákia)

Lecseszett rendesen, hogy azonnal vegyük le a fűtést, elég annak a gyereknek 21-22 fok.

Ahogy lejjebb vettük a fűtést a gyerek sokkal nyugodtabb lett.

ápr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!