Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért a 18 éves kortól engedne...

Miért a 18 éves kortól engednek meg bizonyos dolgokat a szülők?

Figyelt kérdés
Az elején leszögezném, hogy nincs gyerekem, de van egy ismerősöm, aki így neveli a lányát, és egyszerűen ezt nem bírom felfogni, hogy mi a jó ebben. Nem engedi, hogy sminkeljen, hogy kivasalja a haját, hogy kifesse a körmeit, hogy egy csepp alkoholt elfogyasszon 18 éves kora előtt. A szexről meg ne is beszéljünk. Egy jó eszű, gondolkodó, okos lányról van szó, aki egyáltalán nem kirívó ruhákban jár, visszafogott, szolid a megjelenése. Egyszerűen nem értem, hogy miért nem engedi meg neki ezeket. Nem az a véleményem, hogy 15 évesen fel kell vinni egy kiló sminket, részegre kell inniuk magukat, aztán megk****ltetni magukat a fél várossal (elnézést a durva fogalmazásért). A szexet azért nem engedik meg neki 18 éves kora előtt, mert az előtt még nem érett. Vagyis nem tartják érettnek a szülei. És ezzel az a baj, hogy a lánynak nincs saját véleménye sem, és ő is azt mondja, hogy 18 évesen fogja magát érettnek tartani testileg és lelkileg is. De ez szerintem baromira nem így van, csak a szülei beleverték a fejébe (természetesen nem szó szerinti értelemben) a 18-at. Attól, hogy akkor válik az ember törvényesen felnőtté, az nem azt jelenti, hogy előtte nem tapasztalhat meg dolgokat. Azt még leírnám, hogy szerintem a szexuális élet elkezdése olyan 16-17 év körül van. Csak az a baj, hogy a lány idősödik, és lesznek igényei. És könnyen meglehet, hogy már 16 évesen erre is lesz igénye. És az elég gáz, amikor félpucéran azt mondja a srácnak, hogy "hú..figyi! A szüleim azt mondták, hogy csak 18 évesen kezdhetem el. Várjunk, jó?". Nem egy védekezési módszer van. Azt is hozzá kell tennem, hogy ő a legkisebb a gyerekek között, ezért igazából egy "aranykalitkában" van tartva. És 18 éves koráig azt a kalitkát nem nyitják ki neki, egyszerűen beszűkül. Miért jó ez? A véleményeteket szeretném kérni.

2017. jún. 12. 20:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem több ilyen szülő kéne. Hánynom kell az iszákos, nem szűz 18 év alatti lányoktól. Erkölcstelen lett a világ.
2017. jún. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
És ha 22 éves kortól kezdődne a törvényesen felnőtté válás (mint Amerikában), akkor addig nem engedné egy szülő sem szabadon a gyerekét?
2017. jún. 12. 20:36
 3/17 anonim ***** válasza:
42%

És akkor mi van?

Miért baj az, ha esetleg hallgat a szüleire?

Kevés tini teszi ezt.

Egyébként is nem erényövet tesznek rá erőszakkal, hanem csak közlik a véleményüket. Ha neki mégse tetszik, máshogy dönt, lázad, tiltakozik.


A te vélekedésed nekem unszimpatikusabb: "szerintem a szexuális élet elkezdése olyan 16-17 év körül van."

Ha a lányod más véleményen lenne, várna vele, akkor tán halálra cikiznéd?

2017. jún. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
73%
A lány akarná ezeket csinálni? Vagy mért vagy kibukva? Az a lány semmivel sem lesz kevesebb, sőt inkább több lesz ha később, érett fejjel kezd el saját véleményt formálni arról, hogy mit akar. Inkább 18 éves kora után kezdjen el ilyenekről gondolkodni, mint mondjuk 8. Láttál már ~10 éves kislányt kisminkelve? Én sajnos igen... Tudod mi lesz vele 5 év múlva? Ne akard!
2017. jún. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Hmm....lehet, hogy igazatok van. Én ezt a kérdést törlöm is, mert ahogy észrevettem, sokan vélekednek ez ellen. Makacsságomhoz híven nem fogok változtatni a véleményemen, de akkor ezt inkább nem teszem nyilvánosságra. Mondjuk már fent van az internetnek nevezett süllyesztőben, szóval már mindegy :D

A viccet félretéve, látom, hogy a többség máshogy látja, mint én. Lennének érveim, de őszintén szólva nincs kedvem netharcot indítani. Köszönöm az eddigi véleményeket!

2017. jún. 12. 21:04
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

Én szeretnék válaszolni, hátha van értelme valaki számára. Próbálok nem ellenségesen válaszolni, de én is egy ilyen "aranykalitkás" madár vagyok/voltam.


Tehát, ha jól gondolom (nem tudom, mert csak egy mondatból következtetek a korára) 15 éves. Nem volt annyira régen, amikor én 15 voltam ( 10 éve), én sem sminkeltem magam, nem jártam szexi ruhákban, körmömet nem festettem, alkoholt életemben nem ittam, hajamat sem vasaltam. Mert nem is akartam. A szüleim egy olyan értéket közvetítettek felém, hogy nincsen rá szükségem, főleg nem 15 évesen. 15 évesen engem ez teljesen nem érdekelt. Fejlett voltam fizikálisan, mégsem jutott eszembe például a hajamat vasalni rendszeresen. Mert nekem otthon azt mondták, hogy szükségtelen. Nem tiltották, hanem azt mondták, hogy anélkül is nagyon szép a hajam, minek rongálnám. Kitűnő tanuló voltam, nyelvvizsgával ballagtam az általánosból, 2 hangszeren játszottam (eggyel versenyszerűen). Egyszerűen nem is érdekelt a körmöm vagy a hajam, vagy a nagyon csini ruhák (egyáltalán nem egy bányarém voltam, de ezek nem érdekeltek, csak alapszinten).

Barátom 19 éves koromig nem volt. 18 éves elmúltam amikor a képbe került egy fiú. Vele randiztam is (mert elengedtek, nem tiltották, de annyira nem is örültek neki, mégis engedtek), de hamar rájöttem, hogy nem illünk össze. A következő barátomat, a lányom apját majdnem egy évvel később ismertem meg, tehát 19 elmúltam és még szűz voltam. Mégsem éreztem azt, hogy lekéstem volna bármit is. Tudtam, hogy akárki nem illik hozzám, mert már akkor is hasonló világot éltünk.


Az a véleményem, hogy az említett lány olyan, mint én voltam. Elfogadta és egyetértett a szülei nézeteivel. Szerintem ez nem gond. Egy diplomás férjem lett és én is diplomás vagyok. Ennek az esetemben ára volt, lemondásokkal járt, mert konkrét emlékeim vannak, hogy tudtam, hogy egyes "barátnőim" éppen részegre isszák magukat, én meg készültem a második nyelvvizsgámra. Nem bántam meg. Hálás vagyok ezért.

Nem kell feltétlenül azt képzelni, hogy erőszakkal érik el ezt a szülők. Elég ha alátámasztják érvekkel a véleményüket.

Szerintem egyébként eleve nem jut el addig egy ilyen lány, hogy majdnem szexeljen, csak ha már késznek érzi magát rá. Tehát a leírásod a lányról, pont nem illik arra a félmeztelenkedős példára, mivel nem hiszem, hogy valóban kerülne ilyen helyzetbe, ha komolyan egyetért a szüleivel.

A 18 egy szám. Nem hiszem, hogy napra pontosan kellene magunkat tartani hozzá. Szerintem viszont egy 16-17 évesnek még nem kell szexelnie, és érthető, ha próbálják magukat tartani a 18-hoz. Inkább több legyen a lány 18-nál. Hogy miért? Mert nagyobb valószínűséggel addigra többet fog látni a világból, érik lelkileg és rengeteg mindentől megkíméli magát.


Én is egyetértek a szüleivel és csak azért válaszoltam, hogy lásd, ez egy lánynak nem feltétlenül tragédia. Remélem az én lányom is lesz annyira értelmes, hogy ezt megértse és nem akar majd szándékosan szembemenni azzal, amit próbálok neki értékként átadni. Mert számomra ez egy érték.

2017. jún. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
44%
Miért nem olyanok után futsz akik beadják a derekukat? Joval könnyebb találni
2017. jún. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
72%

Ezen mit kell ennyit lovagolni?

JELENLEG 15 éves. Az a normális, ha nem iszik, nem bulizik, nem szexel. No problem.

Te meg azon kifeszülsz, hogy 18 évesen mit lehet majd csinálnia. Hol van az még...!

Figyelj, ha a szülők látják, hogy megbízható, nem fog hülyeséget csinálni, és a lány 16 évesen el akar menni házibuliba, akkor úgy is elengedik.

Ha 15 évesen kiveri a hisztit, mert olyan ruhákban akar járni, amiből mindene kilóg, kergeti a fiúkat, iszik, cigizik, lázadozik, akkor dafke nem engedik el 18 évesen se.


Azt meg az itteni "lehetek terhes, ha" kérdésekből nagyon jól látjuk, milyen naaaagyon érettek a 16 évesek a szexhez és a piáláshoz. ;)


Nem tudom, ki vagy te a történetben, de hagyd azt a kislányt békén! Semmi jót nem teszel vele ezzel a mentalitással.

2017. jún. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
31%
A "terhesvagyok" tipusú provokációkkal nem kell foglalkozni.
2017. jún. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
71%

Én félig meddig egyet értek veled de nem teljeden. Igen ,sokan tényleg egy számhoz ,adott esetben a 18-hoz kötnek mindent. Például anyukám olyan volt hogy 18 éves koromig nem ihatok alkoholt (nyilvan nem ilyen egy-egy kortyokról van szó) ,mert hogy gyerekeknek roncsolja az agysejteit (hogy ez mennyire igaz vagy sem ,az vitatott ,de nyilván nem ajánlatos túl hamar féktelen piálásba kezdeni) , de szerintem ez annyiban baromság hogy ha roncsolja is akkor 17 évesen is ugyanúgy roncsolja mint 18 évesen vagy 19 évesen.

Szerintem elsősorban a nevelésen múlik az hogy valaki részegre issza magát vagy nem. Azonban ebben az esetben amit leírtál nem úgy tűnik mintha a lánynak igénye lenne ilyenekre. Akkor meg minek erőltetni? És egy 15 évesnek még tényleg korai az ivás.

Egyébként semmi baj azzal ha erkölcsösségre nevelik ,bár szerintem egy körömlakknak semmi köze az erkölcsösséghez.

De erre azt mondom hogy ha a lány ki akarja festeni a körmeit úgyis ki fogja.


Szóval nincs értelme csak egy számhoz kötni mindent szerintem ezt sokan belatják ,ugyanakkor megértem hogy próbálják kitolni a dolgokat ,mert manapság a kamaszok mindent elég korán kezdenek.

Csak sajnos gyakran előfordul hogy valakit túl sokáig rövid pórázon tartnak ,túlságosan is és bekerül egy más közösségbe (pl egyetem) és majd akkor akar mindent kipróbálni ,mert lesz egy bekattanasa hogy hoppá neki még minden új.

És személyszerint nem tartom jó dolognak hogy valaki ne élje ki magát (NEM féktelen bulizásra és ivasra gondolok és nem is 15 évesen kell ezt megélni) ,mert később bánja meg és akkor akar nekiállni amikor már családot kene tervezni és hasonlók.

De ez is személyfüggő.

Minden esetre nem a te dolgod ,megvan az okuk hogy miért így nevelik és nincs azzal semmi baj ha nem lesz belőle r**banc aki mindenkivel összefekszik. Ha meg majd ki akar törni és lazadni (esetleg jellemből fakadóan) akkor meg kifog.

2017. jún. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!