Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ne érezzem magam...

Szerintetek ne érezzem magam rosszul vagy ez normális, hogy így érzem?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kisfiam, ő jelenti számomra a világot. Minden percben csodálom, hogy az életem része, néha el is pityergek, hogy mennyire szerencsés vagyok, hogy a jó isten megáldott egy gyönyörű kisfiúval. Lassan már két éve, hogy nem ittam, mondjuk sose bírtam az alkoholt egy két pohár bor után már fejre álltam. Viszont ma este elmentem a barátnőmmel vacsorázni természetesen a kisfiam jött velem, mert jó idő is meg egy kicsit neki is jó este a jó időbe ( 7 ora ) volt szóval nem kell éjszakai időre gondolni :)

A lényeg, hogy kertem egy koktélt magamnak amitől egy úgy mond picit jól is éreztem magam viszont mikor haza jöttem és a kisfiam betettem az ágyba olyan bűntudat kapott el, hogy azt el nem tudom mondani. Rossz anya lennék, vagy egy ilyen bele fér? Nagyon jó volt vele sétálni, beszélgetni a barátnőmmel és tényleg hogy a kisfiam is velünk volt,de valahol nem érzem ezt helyesnek, hogy ittam ami tényleg csak egy koktél volt de akkor is. Szerintetek ez normális, hogy így érzek mivel anyuka lettem ? Ez el dög múlni? Vagy többet már ha esetleg oda jutok, hogy egy buliba el szeretnék menni akkor nem fogom magam jól érezni? Előre is köszönöm a választ.



ápr. 6. 01:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%

Jesszus. Csak a magyar ilyen begyepesedett meg semmit nem szabad stb.

Olaszországban már a pár hetes csecsemővel is mennek, akár éjfélkor és isszák az Aperolt és társait. Teljesen elfogadott itt :)

Ne legyen bűntudatod,

egészségedre 🥰

Nem ettől lesz valaki jó vagy rossz anya ha néha iszik egy koktélt.

ápr. 6. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
28%

Ha volt alkoholista a családodban, akkor légy bölcs, mert a hajlam benned van az alkoholizmusra.

Alapvetően nem baj az egyszem koktél. De, ha szoptatsz, akkor az az egy koktél is baj. Ha nem szoptatsz, akkor sem jó, ha iszol, amikor a fiad veled van.

Ne hidd, hogy ha az olaszok ezt csinálják, akkor ez neked is jó lesz.


Bennem örök kérdés, hogy miért kell az alkohol ahhoz, hogy jól érezzék magukat az emberek? Ha nincs alkohol, akkor nincs öröm, boldogság, nevetés? Csak alkohollal???

ápr. 6. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
19%

Vigyázz az alkohollal

Én múltkor a férjemmel mögöttem egy üveg pezsgőt itthon, másnap meg egyet és utána rájöttem, hogy Jézusom, rendesen kívánom a pezsgőt, meg tudnék inni nagyon sokat belőle.

(Alkoholista szüleim vannak, van két gyerekem, és megfogadtam, hogy soha nem fognak látni berugva engem.)

Rohadtul elszegyelltem magam, hiszen nem szeretem az alkoholt, nem tudom mi ütött belém...Azóta sem ittam egy szemet sem, nem is fogok.

ápr. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
34%

Mögöttem-megittam

Javított a telefon.

#3

ápr. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem szoptatok már sajnos nem volt sok tejem 2 hónapig sikerült de sajnos tovább nem. Jól éreztem volna magamat ha egy ásványvizet iszom, akkor is nevetgéltem volna, öröm is és boldogság is lett volna, de jól esett ebben a szép időben egy koktélt meginni. Hála istennek nekem elég ha ránézek a fiamra boldogság tolt el nem kell alkoholhoz nyúlni, szimplán csak a vacsora mellé kértem egy pohárral és mégegyszer hangsúlyozom nem azért, hogy attól érezzem magam jól. Úgyhogy kedves utolsó kommentelő félreértettél.
ápr. 6. 06:52
 6/18 A kérdező kommentje:
Mire leírtam jött másik komment is. A második hozzászólónak írtam az előzőt :)
ápr. 6. 06:54
 7/18 anonim ***** válasza:
34%
Nekem most 15 honapos a fiam, a terhessegem elso napja ota nem ittam egyetlen korty alkoholt sem, en pl. elkepzelni sem tudom, hogy a gyerek mellett alkoholt igyak. De a ferjem siman sorozik, es egyebkent nincs ezzel semmi gond. 🤷🏼‍♀️ Nyilvan nem ittad le magad a sarga foldig, egy koktel nem art.
ápr. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%
Hat igen, a ferjekkel semmi baj nincs, ok ihatnak akar egesz nap is, de ha egy nem szoptatos anyuka megiszik egy koktelt, jajj neki..
ápr. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Majd elmulik :D

Neha-neha en is iszom egyet, ha pl grillezunk a kertben nalunk vagy etterembe megyunk, buntudat nelkul. De tudom, hogy 1 froccs vagy koktel nalam a hatar, azt nem erzem meg, igy ha gyerekkel vagyunk, max ennyit iszom. De ezt se mindig, csak neha, ha kedvem van, foleg jo idoben, ha kiulunk valahova delutan. Pl ha elmegyunk ebedelni delben, biztos nem iszom, nem esik jol akkor.


Es siman elmegyek mar bulizni gyerek nelkul is, abszolut nem erzem magam rosszul emiatt, bar talan olyan 8 honapos volt, amikor eloszor elmentem este par orara, addig meg en sem ereztem magam ra kesznek, annak ellenere, hogy a kisfiam csodalatosan elvan az apukajaval is kezdettol fogva.

Viszont akkor is meggondolom ketszer, hogy mennyit iszom, mert masnaposanak lenni nem annyira buli gyerek mellett 😅😅

ápr. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%

2# Bennem meg mindig az az örök kérdés, hogy lehet ilyen fap.ncin karót nyelt életet élni? És nem azért, mert szerintem mindenkinek innia kellene, de attól, hogy valaki megiszik ritkán(!!) egy koktélt, nem lesz sem alkoholista, sem rossz ember. Ellenben azzal, aki bele ugat más életébe. Inkább az a gáz, hogy valaki utálja és valami miatt traumái vannak, mint nálad és emiatt értetlenkedsz. Semmi baj nincs ezzel, ahogy azzal se, hogy te nem iszol. Gondolom a napi cappucino vagy kávéd sincs, mert bizony rendesen függőséget okoz, én pl azt nem értem, aki nem bírja ki. Nem lehet anélkül indítani egy napot? A dohányzást már ide se veszem.:D Ehhez képest, hogy valaki évente egyszer megiszik egy koktélt lófing. Többet árt a kis migrénre bekapott gyógyszered. Szóval ez itt az örök rejtély nekem inkább, hogy milyen traumák húzódnak itt. Írom ezt úgy, hogy nem szoktam inni, 2 évente egyszer egy pohár bort.

Kérdező, ne legyen lelkiismereted. Én max annyit mondanék, hogy legyen azért másik személy felügyelet a gyereknek.

ápr. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!