Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy 9 hónapos...

Normális, hogy 9 hónapos babánk éjszaka is 3 óránként ébred enni?

Figyelt kérdés

Egy hónapja elválasztotta magát, addig anyatejes volt, de akkor is ébredt legalább 2-szer enni éjszaka. Utána volt egy pár alkalom, amikor már tápszert kapott, hogy csak egyszer ébredt, de mostanában már pontosan 3 óránként jelez. Már mindent megpróbáltam, hogy visszaaltassam evés nélkül, de amint leteszem, sír. Ha túl sokáig húzom az időt és nem etetem meg, úgy felébred, hogy tápszer után sem tudom rögtön letenni. Éjszaka hiába próbáltam neki többet adni, amennyi a mennyisége "papírforma" szerint (200 millit), hátha akkor nem ébred ilyen sűrűn, 120 millinél bealszik. Tehát már csak annyit csinálok eleve, mert mindig kiöntöttem a többit.

Nappal rendesen eszik, húsos, gyümölcsös...ételt, darabosat, tejpépeset...este lefekvés előtt benyom 200 milli tápit, utána 3 órával ébred. Mondjuk elég korán lefekszik (7-kor). Tanács? Tapasztalat?

Nem vagyok lusta felkelni hozzá, ilyen véleményeket nem kérek, de azért aggasztó, hogy ennyire éhes lenne? Valamit elrontok vele?


2010. okt. 26. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Jól értem? Elkezdted a hozzátáplálást, de este még tápszert kap?

Hányszor eteted meg naponta és akkor mit adsz neki? Részletesen írj le egy napot!

2010. okt. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

és ha csak inni adnál neki éjjel?

Nem valószínű, hogy a pocija kelti fel.

2010. okt. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Reggel 6-7 között ébred, mivel éjszaka 2-szer 120-150 milli tápszert kap+ este 7 körül 200-at, reggel már gabonás, tejpépes gyümit szoktam adni.

10 körül joghurtos, túrós gyümölcsöt vagy biovajas kenyeret sajttal vagy biolekvárral

13 körül húsos főzeléket

16 körül gyümölcsöt pl. babakeksszel

és fél 6 körül orvosi javaslatra megint húsos főzeléket (azt mondta az orvos, hogy ha fürdés előtt húsos kajcsit kap, tuti nem fog ébredni éjszaka.

Nem jött be:( Este 7-kor tápi, utána éjszaka 10-11 között, meg 2-3 között ébred enni.

Már próbáltam neki vizet, teát adni, ringatni, magam mellé vettem...nem alszik vissza, csak ha megetetem.

2010. okt. 27. 07:27
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem a délutáni gyümölcs nem jó,az én fiam legalábbis mindig éhen akar halni a gyümölcs után.akkor adj neki valami tartalmasat.egyébként a fiam is majdnem 9 hónapos volt,mikor leszoktattam az éjszakai evésről.
2010. okt. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó: Mit értesz tartalmasabb kajcsin? Ha viszont 4-kor tartalmasat kap, akkor fürdés előtt ne adjak neki semmit?

Hogyan szoktattad le????

2010. okt. 27. 07:35
 6/8 anonim ***** válasza:
bocs a bekérdezésért, de hogy lehet leszoktatni a babát az éjszakai evésről????????
2010. okt. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is erre várom a választ:)A sírni hagyós módszerrel nem teljesen értek egyet, de valami egyéb jó ötletet szívesen vennék:)
2010. okt. 27. 10:55
 8/8 anonim ***** válasza:
hasonló képpen! :)
2010. okt. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!