Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mi értelme van...

Szerintetek mi értelme van gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Természetesen a kérdés nem hangulatkeltés,vagy provokálás. Nem szólok sem a gyerekvállalás mellett ,sem ellene , de szívesen meghallgatnék pro és kontra érveket.

Ez az élet rendje? Vagy a társadalmi nyomás miatt?


ápr. 8. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Fajfenntartás, semmi egyéb értelme nincs. Mármint biológiai szempontból. De társadalmi szempontból is az lenne, hogy ne haljon ki a magyar nép, ami felé megállíthatatlanul megyünk.
ápr. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Én mindig is anya akartam lenni. Vágytam erre a fajta kapcsolatra, ami a szülő és a gyerek között van.


Azt nem tudhattam előre, hogy mennyire be is fog válni nekem az anyaság. Persze, azt sem tudhattam előre, hogy milyen szerencsés személyiségű gyereket "dobott a gép". Előre nem voltam benne biztos, de utólag nagyon is volt értelme: egy csodálatos személyiségű emberrel gyarapodott a családunk. És most is ezt mondom, pedig már 2 éves, bőven benne vagyunk a dackorszakban.

ápr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
Én sosem voltam biztos benne, hogy majd akarok, de aztán amikor már régóta házasságban éltünk, jött az érzés, hogy szeretném, ha lenne egy kis családunk egy kisemberrel, aki belőlünk, kettőnkből van, és akinek szeretnék megtanítani mindent.
ápr. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát eggyes én nem azért vállaltam gyereket hogy ki ne haljon az emberség🤣🤷‍♀️ Meg hogy ne legyek magam öreg koromban, vagy hogy azért vállaljak 2.gyereket mert hát kell a tesó🤣

Bölcsődében dolgozom , imádom a gyerekeket, azt a kötött kapcsolatot, azt a szeretetet amit nyújtanak. Ezért is vállaltam gyereket. Nem azért, meg 3 at is ráadásul mert felkellett venni a babavárót/ csok-ot hogy legyen házam..Nevetséges.

ápr. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%

Én úgy éltem az életem egészen 19 héttel ezelőttig, hogy nem szeretnék gyermeket... vagy hogy maaaaaajd lehet hogy igen. Aztán mikor megtudtam hogy babát várok, abban a pillanatban átfogalmazódott bennem az egész gyermek téma, és azóta elsem tudom képzelni, hogy hogy nem akartam megtapasztalni ezt az érzést. Még tudom hogy nagyon pici, de már most érzem hogy a sok rossz ellenére, nem hiába mondják hogy ez a legszebb dolog az életben. :)

30 éves vagyok épp 19 hetes terhes. :)

ápr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Értelme? Talán semmi.


Sokat gondolkodom ezen mostanság. Régebben nagyon szerettem volna gyereket. Olyan jó kis nyüzsis családot, eleven kölkökkel. Akkor nem voltak hozzá jók a feltételek.

Most már kocsit jobb. De egyrészt fáradtabnak érzem magam mint 8-10 évvel ez előtt. (35vagyok) Másrészt... Nagyon nehéz az élet. Nehéz olyan minkát találni, ahonnan rendesen el lehet menni szülni. Későbbiekben is, ha beteg a gyerek (márpedig az ovis, bölcsis gyerekek sokat betegek) ki fogvotthon maradni vele akit nem rúgnak ki a sok táppénzes vagy anélküli hiányzások miatt? Aztán még sz*r az oktatás is.

Azért szüljek, hogy Én/Mi megéljünk egy álmot? Biztosan szeretném a gyerekem. De nem lenne könnyű. Na és a gyereknek?

Vagy hogy öreg koromra rámnyissa az ajtót? Lesz annak annyi saját baja. Nem szeretnék gond lenni neki.

Társadalmi nyomás? Én véletlenül fogantam. A tesóim meg társadalmi nyomásra. Bár inkább gyermektelenek lettek volna a szüleim!


Szóval, szeretnék gyereket, de már nem vagyok biztos benne, hogy igazán akarom. Meg abban sem hogy az jó lenne-e a gyereknek.

ápr. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi. Akinek ez minden álma, annak nyilván van oka rá, hogy szereti a gyerekeket, nincs hobbija és nem tudja máshogy eltölteni az idejét és egy gyerek legalább 18 évre leköti őket stb.
ápr. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7es

Én azért ezzel nem értek egyet. A terhesség utolsó 4 hónapját, plusz onnan 4 hónapot töltöttem csak hobbi nélkül. Utána folytattam a gyerekkel. 🤔 szerintem elég nagy hülyeség amit írtál...

ápr. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!