Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit játszotok egy nap a...

Mennyit játszotok egy nap a babátokkal? Kiságyban kellene hagyni?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kislányom és mondta a védőnő, hogy nyugodtan hagyjam a kiságyban,amíg nem sír. Ha kiveszem játszani az is elég, ha 15-30perc.

Vélemény? Ti hogy csináljátok?


ápr. 9. 11:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
4 hónapost már véletlenül se kellene a kiságyban parkoltatni. Játszószőnyeg, habtapi, nagy tér mindig, ha nem alszik
ápr. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is inkább habtapi, hadd gyakorolja a fordulást, mozgásokat. Adj játékot a kezébe. Ha csendben elvan, addig nyugodtan hagyhatod egyedül játszani, ha már jelzi, hogy társaságra vágyik, akkor énekelj neki, mondókázz stb. Én nem hagynám a kiságyban.
ápr. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk a kiságy alvásra való, oda nem is pakolunk neki semmi játékot. Ha megébred, akkor peluscsere és kis karban levés után kerül a játszószőnyegre, ott egy pár percet bohóckodom neki, majd utána hagyom, hogy maga is nézegesse a lógó játékait. Ez össz időben kb. 20-30 perc, addig tudom a saját dolgomat csinálni,közben beszélek hozzá a lakásban, bárhol vagyok, amikre néha válaszolgat. Ezt követően szoktam etetni amikor már látom rajta a fáradtság jeleit (mert csak cicin alszik), kis büfiztetés félálomban és megy a kiságyba, vagy babakocsiba sétálni, vagy hordozó kendőbe (napszaktól függően). Így összesen nagyjából a két alvás között 1-1 5 óra az ébrenléti ideje.


Most lesz 3 hónapos

ápr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Semmiképp se az ágyban. A földre nyugodtan tedd le, ülj mellé vagy végezd a dolgod attól függően, hogy mennyire igényli a társaságodat (és persze csak biztonságos körülmények között menj el mellőle).
ápr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
1,5* vessző lemaradt, bocsi :)
ápr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Most le fognak pontozni de nálunk volt járóka. Ágyban csak alvás vokt, napközben meg NEM egész nap, de ga ke kellett tenbem akko jaróka. Lecelet, csomagot átvenni, wc-re menni, főzni így tudtam biztonságosan. 15 percet elnézegettek, eljátszottak benne, én meg csináltam a dolgom. Gyakorolták a forgást, felállást stb. Minden nap több órát sétáltunk. De ha kellett biztonságban ke tudtam tenni őket
ápr. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

6

Nálunk is volt mindkettő gyerekemnek.

Amerikai konyhás nappalink van. Nagyméretű járóka volt amiben amiben simán tudott forogni, mozogni, nem volt korlátozva.

Főzés, mosdó idejére használtam.

ápr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
6-os, nálunk is volt. szerintem ezen semmi lepontozandó nincs. egy akkora gyereknek, aki még nem tud kúszni se (mint a kérdésben szereplő), bőven elég egy-két négyzetméter felfedezendő terület.
ápr. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%
Amelyik nem tud még kúszni sem, annak ugyanolyan biztonságos a földön. Volt járókánk, egyszer nem használtam. De pakolni jól lehetett bele egy idő után míg el nem adtuk 😅
ápr. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

gurulva azért tudnak helyet változtatni...

#8 (és #4)

ápr. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!