Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tizenegyhós babának, mit...

Tizenegyhós babának, mit szoktatok adni vacsira? Az enyém tápszert kap de már nem tűr vele. Milyen egy napi étrend ebben a korban?

Figyelt kérdés
2010. okt. 27. 09:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia, az én lányom még csak 9 hónapos, de mostanában mi is vacsizunk, mert sokszor ébredt éjszaka. (bár már csak vizet adok neki olyankor) Szóval a sima tápis vacsora helyett a kicsim 6kor eszik egy üveges főzeléket (húsmenteset, hogy ne terhelje a gyomrát) vagy ha otthon leves van,abból turmixolok neki. Esetleg tejpépet. Aztán fél nyolc, nyolc körül megyünk aludni, de még egy fél adag tápit megiszik. Kell neki a komfort érzés alvás előtt. Így szépen, nyugodtan alszik.
2010. okt. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A lányom 11 hós. Este 6-7 között még jól bevacsorázik ( a nagytesóval ül egy asztalhoz) és 8 körüli fürdés után issza meg a tápit még. Így eltűr reggelig.

Egyébként így van az étrendje : reggel 6kor kicsit cicizik, (minimálisat már sajnos, nem ér rá..) aztán megiszik olyan 150 ml tápit. Olyan délelőtt 9-10 felé gyümölcsöt eszeget (egyedül) kockára vágva banán, alma, kivi mandarin ilyesmit. Még van hogy eszik hozzá babapiskótát, vagy teljes kiőrlésű kekszet, vagy bulátát. Ezután általában alszik egy nagyot, olyan 1-ig fél2-ig. Ekkor van ebéd, főzelék vmi feltéttel, sokszor ilyenkor is elé teszek vmit amit közben majszolhat mert eléggé nehezen tűri hogy kanalazzam belé az ételt :)Jobban szeret egyedül enni. Ezután a köv. étkezés olyan 4-5felé van de mondjuk csak egy joghurt.

Este pedig vacsizik (7kor) kenyeret,vmi saját készítésű krémmel, májkrémmel, sajttal,vagy felvágottal, vagy virslit szóval ilyesmit.

Van hogy ha később ébred akkor csak 4szer eszik pl. Vagy nem aldut egész nap és nyűgös nagyon akkor is csak 4szer eszik, mert hamarabb viszem fürdeni.

2010. okt. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én babám 10-én lesz 1 éves, de már pár hete velünk vacsizik fürdés előtt, kb. 6-7 körül.

Vajas kenyeret kap jó minőségű sonkával, sajttal, zöldséggel, imádja csipegetni a kis falatkákat, ilyenkor már nem is lehet etetni, mert kiveszi a szájából, kicsit gyűrögeti és csak úgy kapja be és nyeli le :))

Előtte húsos főzeléket kapott, de azt már nem győztük neki, meg állandóan kinézte a szánkból a kaját :)

A védőnő szerint virslit is kaphat már (Füstlit említette), de abban még bizonytalan vagyok.

2010. okt. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,hasznosak voltak.
2010. okt. 29. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!