Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor "dobjam a kukába"...

Most akkor "dobjam a kukába" az ajándék pihenő széket?

Figyelt kérdés
Barátnőmtől kaptunk egy pihenő széket. A kislányom 12 hetes és imád benne lenni, kb 15-20 percet bírja benne ,addig köti le,de nem minden nap van benne, csak heti pár alkalommal. Aztán jött valamelyik nap a védőnő és mondta, hogy tönkreteszi a gerincét és gerincferdülése lesz és jobb is inkább ha kidobjuk, de bele semmiképpen nem ültessük a babát. Nyilván nem fogom kidobni, de tényleg ennyire ártalmas ha néhányszor 15-20 perce bele van rakva?

ápr. 25. 08:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Én is használtam pihenőszéket és volt, hogy abban aludt el. Semmi baja nem lett a gyereknek. A hordozóban se fekszik másképp mint ebben, akkor azt is dobjátok ki? Sajnos vannak védőnők akik nem tudnak haladni a korral. Ne hallgass rá, tedd bele nyugodtan a babát. 15-20 perc nem fog ártani neki. Nekünk az első védőnő még azt is mondta, hogy minek veszek csörgőt a gyereknek csak tegyek rízsszemeket egy üvegbe és játszon azzal. Néztem nagyokat, hogy mi baja van.
ápr. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Kb már az egyedfejlődés miatt mindenkinek gericferdülése van

Csak gondolj bele h mennyit ülnek a suliban a gyerekek. Nyilván ha még az első 1-3 órában ha figyelnének is a testtartásukra, már utána tuti nem.

Nem gondolnám hogy a heti összesen 1,5 óra pihenőszék miatt lesz gericferdülése

ápr. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Dehogy dobd 😅

Mind a 2 gyerekkel használtuk. Szerettem, mert pl míg főztem, elnézelődtek benne.

Vagy míg fürödtem, gyors csak beledobtam és vittem magammal.


Az a lényeg, hogy ne 0-24be abba üljön. Tedd sokat mellette a földre is pl.

ápr. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
87%
A védőnőd egyben ortopéd szakorvos?
ápr. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Melyik tipus? Ha dontheto es hanyatt fekszik benne semmi baja, ultetni en sem ultetnek egy 3 honapos babat, de hsnyatt fekve puha szekben bekotve semmi baja. Kb mindenki abban etet,illetve kezdi a hozzataplalast.
ápr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Milyen védőnők vannak... Istenem. Dehogy dobd ki. Mindenkinek van pihenőszéke, egyik gyerek se lett gerincferdüléses..
ápr. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

Dehogy dobd ki 🙂

Nem kell mindent elhinni amit az artono mond, csak okoskodik.

ápr. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
Letudnák írni a lepontozók, hogy mi nem tetszik nekik a válaszokban? Vagy csak unatkoznak?
ápr. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem egészséges a kisbaba gerincének, nekünk több orvos, gyógytornász mondta. Viszont! Hozzátáplálás megkezdésekor nagyon hasznos mert akkor még nem tud ülni magától a babád, nem is szabad ültetni, szóval a pihenőszéket 45 fokban megdöntve abban tudod etetni.
ápr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Megdöntve nem okoz kárt.
ápr. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!