Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babalátogatóba illik előre...

Babalátogatóba illik előre bejelentkezni, vagy én gondolom rosszul?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Itthon vagyok/vagyunk egy 2 hónapos kis tündérrel.

A legközelebbi családtagok, legjobb barátaink már az első napokban jöttek, nekik nagyon örülünk bármikor, tényleg.


Viszont többedik alkalom volt, hogy valakik csak úgy felbukkantak nálunk, se telefon, se üzenet előtte, csak hallom, hogy csapódik a kocsiajtó a ház előtt és csengetnek... Itthon kupi van, mert két adagnyi száradt ruha várt elpakolásra, csináltam az ebédet, nekiálltam egy sütinek is, de közben felkelt a baba, akivel délelőtt egyedül voltam, így minden félbemaradt, tápszerkészítés, etetés, lebüfizett pólóban, csumpi hajjal, smink nélkül nézegettem kifelé, hogy kik azok.

Nagyszüleim és papám testvére... Hogy megmutatnák neki a babát, annyit meséltek már róla. Nekem ez a jéghegy csúcsa volt, mert tegnap nagybátyám próbálta meg szó szerint ránk törni az ajtót (csengetés helyett jönne be egyenesen, de mivel az utcaajtó elektromos záras, csak rángatja, utána meg veri az ablakokat, amitől zeng az egész ház). Aztán mikor beengedtük, elkezdett hőbörögni, hogy ő már múlthéten is volt itt háromszor, egyszer nem nyitottunk neki ajtót. Mondtam, hogy elutaztunk, de szóljon legközelebb, mert én sem állítok be hozzá hívatlanul soha. Már ezen is felhúztam magam, aztán ugye ma azon, hogy szaladt a ház, kis túlzással leülni sem lehetett, én is mint a mosott ..., olyan vagyok ma, baromira nem volt kedvem babamutogatáshoz, emberekhez. És kiakadtam picit, hogy legyenek kedvesek már legalább előtte szólni, hogy jönnének, ekkor és ekkor, mert mi is úgy készülünk, most pedig rosszkor jöttek.

Elmentek, aztán a nagyim felhívott, hogy mi volt ez a viselkedés, ő ide egy kezén megszámolja, hányszor jött, mióta beköltöztünk, nehogy leessen már a gyűrű az ujjamról, hogy ajtót kell neki nyitnom. Mondtam, hogy jöhet, nem ez a gond, de ha vendéget is hoznak, szóljanak már róla legalább. Továbbra is neki állt feljebb, hogy ő nem vendég lett volna, hanem papám testvére, mit érdekelte volna őt, hogy a hajam hogy áll, vagy hogy a ruhák nincsenek elpakolva, ő a gyerekre volt kíváncsi és kész.

Anyukámnak is elmeséltem, hogy mama kicsit bezakkant, annyit mondott, hogy "hát azért beengedhetted volna őket egy fél órára".


Kicsit úgy érzem már, hogy én vagyok a hülye és az illetlen... De basszus, itthon vagyunk egy kisbabával, attól még nekünk is van életünk. Nem az a kötelességem, hogy várjam, éppen kinek jutunk eszébe és ki toppanna be "csak egy félórára".


2023. aug. 10. 15:50
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem egy bizonyos rokonsági fokon túl illik. Ez függ attól is, hogy egyébként milyen a kapcsolatotok, gyakran jár-e amúgy felétek. Anyósnál, testvéreknél nem akadnék ki, bár szoktak előre szólni. Velük olyan a viszonyom, hogy megmondom, ha alkalmatlan, takarítani nem miattuk fogok, sütit sem állok neki sütni. Távolabbi rokonok a gyermekágy végéig nem jöttek, utána is csak egyeztetve.

Nem csak a takarítás miatt várnám el, hogy előtte szóljanak, hanem mert 2 gyerek napját kell összehangolnom. Ha a kicsit (szintén 2 hónapos) végre sikerült elaltatnom, akkor még meg is enném azt, ha valaki nekiállna dörömbölni az ajtón. A nagy (2,5 éves) már jól alszik, de nála sem örülnék, ha az ebédje és ezzel az alvás hívatlan látogatók miatt csúszna 2 órát.

2023. aug. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
94%
Mert az embereket, rokonokat, barátok rohadtul nem érdekli, hogy anyuka hogy érzi magát, fáradt-e, akar-e vendégeket, van-e valami dolga stb. Egyedül a gyerek érdekli őket, de az bármi áron. Ha a családra rá kell törni az ajtót, akkor úgy. Ez mindenhol így van. Nekem is van egy kéthónaposom és ide is hívatlanul jönnek. Mondjuk már készültem rá, mert nekem van egy 5 évesem is és nála is így volt, de ne aggódj, csak addig lesz ez így, amíg a gyerek el nem kezdi érvényesíteni a saját akarát és nyom le napi szinten 10szer hisztirohamot. Na akkor már senki se lesz rá kíváncsi
2023. aug. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy rokon vagy sem, babával vagy anélkül vagy, minden esetben illik megkérdezni alkalmas e.
2023. aug. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

A legközelebbi rokonnak is illik telefonálnia előtte. És nem 5 perccel előtte, hanem megkérdezni, hogy ha holnap de.10-kor odamenne, akkor az jó lenne-e. Vagy még inkább, megkérdezni, hogy neked mikor lenne alkalmas, majd utána megbeszélni egy konkrét időpontot, ami mindkét félnek jó.


Én a helyedben az összes rokon felé jelezném, hogy ezután senkinek nem nyitok ajtót, aki előtte nem beszél meg velem időpontot. A lóf....nak is van vége.

2023. aug. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
95%
Nem nyitnék ajtót.
2023. aug. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
89%
Ez gáz, totálisan egyetértek veled. Senki nem jöhet hozzánk se anélkül, hogy megbeszélnénk előtte, ez gyerekek előtt is így volt, de azóta meg főleg. Nem azt az időt éljük már, amikor nem volt telefon, és nem lehetett előre szólni, csak menni. Sokan hiszik azt, hogy mivel “egész nap otthon vagy a babával”, ezért neked mindegy, de egyáltalán nem, mert nekem pl nagyon nehéz még azt is figyelnem, hogy éppen mikorra ki akar jönni, ezt összeegyeztetni a gyerekek (ikreim vannak) napirendjével, plusz rendet is rakni valamilyen szinten. Nyugodtan megsértődhetnek szerintem, de ez a ti otthonotok, és igenis kérdezzék meg, hogy nektek mikor alkalmas.
2023. aug. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Őszinte leszek, napirendnek még mi a közelében sem vagyunk, így ha valaki be is jelentkezik előre, lutri, hogy éppen a baba ébren lesz-e. :D


De ettől függetlenül én azért olyankor szeretek kedveskedni sütivel, különlegesebb kávékkal stb. Meg nem úgy kinézni, mint akit most szedtek elő a kutyaházból...

2023. aug. 10. 16:31
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

7-re:

Ha nem pont akkor leszel a teregetés vagy főzés kellős közepén, már akkor is előrébb vagy. A gyerek ébredése-alvása az természetesen lutri egy 2 hónaposnál.

2023. aug. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Persze, 2 hónapos babánál még nincs napirend, de ha nagyjából be tudod lőni előre, hogy hogy tervezz, az már sokkal jobb, mintha csak beállítanak.
2023. aug. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ritka bunkó rokonaid vannak.

Nekem sajnos még nincs tündérkém, de így se engedek be SENKIT váratlanul. Nem veszek fel kaputelefont, mert vannak páran, akit a hátam közepére se, és ugye, ha felveszem már késő lenne. Beletelt egy kis időmbe, de már szépen megtanulta mindenki, vagy telefonál, vagy kint marad.

Tesóm 2 utcára lakott tőlem, amikor unokahúgom született, de sose jutott volna eszembe csak úgy beállítani, pedig külföldre készültek, tudtuk, hogy utána évekig nem találkozunk.

Egyszer voltam nála váratlanul, mert vészhelyzet volt. Hirtelen bedöglött a telefonom és sürgős hívásom lett volna. De így se sértődtem volna meg, ha nem enged be. Honnan kéne tudnia, hogy mi a nyűgöm?

2023. aug. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!