Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 pici gyerekkel otthon más...

2 pici gyerekkel otthon más is leamortizálódik?

Figyelt kérdés

A pici majdnem 2 hónapos, a nagyobb kiscsoportos ovis. Mióta megszületett a kistesó alig járt oviba. Sokáig itthon tartottam, hogy ne hozzon haza semmit a kicsinek, aztán meg ugye beteg lett. 8 hete majdnem 3-asban vagyunk itthon állandóan. A férjem este jön haza, a nagyobbikkal hétvégén és esténként sokat játszik, besegít itthon, más segítségünk nincsen, vagyis lenne, de messzebb laknak.


A nagy nem fogad szót, állandóan kupit csinál, nyúzná a hugát és nem akar önállóan enni/öltözni. A kicsi az elején nagyon jól aludt napközben, de màr nem, állandóan cicit kér, de félbehagyja és sír ha leteszem.


Úgy érzem nagyon elfáradtam. (Senki ne jöjjön a "Minek ilyennek gyerek?"-kel, mert sejtettem, hogy ilyen lesz és imádom őket, csak reménykedtem, hogy a nagyobbik önállóbb és szófogadóbb lesz 11 hónap alatt + sajnos anyósom, aki alig várta, hogy segíthessen a gyerekek körül meghalt.)


Másnak könnyen megy otthon 2 kicsivel? Csak én vagyok ilyen béna?



ápr. 29. 14:03
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Jaa, neem tartottam itthon 8 hétig. Volt màr oviban egy keveset, csak úgy összeszedett valamit, hogy 3. hete ezzel kínlódunk, mert visszaesett.🫤
ápr. 29. 15:29
 12/18 anonim ***** válasza:

Nálunk 1 hónapos a kicsi, 2,5 a nagy. Annyi könnyebbségem van, hogy anyósom küld kaját, ami azért nagy dolog, hogy nem kell főzni.

Az enyém nem ovis, nem is lesz, csak jövőre. Most még egész jól bírom, főleg, hogy jön a meleg, kint lehet lenni egész nap. De biztos vagyok benne, hogy én is hasonlóan leszek. Kitartást :)

ápr. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Minden tiszteletem a tiéd,teljesen normális vagy,csakmkovagy mint a kutya. 36 vagyok, két éves a lányom,bele kellene húzni a kisteso témába,de olyan szinten keamortizal minden egyes nap,hogy nem merem. Nekem sosem volt egy eszik alszik baba,segitsegem csak a férjem,de ő egész nap dolgozik. Nem merek még egy gyereket vállalni,félek,nem bírném idegekkel,de ugyanakkor azt is félek,hogy megbanom.
ápr. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Hú, én néha úgy is hulla vagyok, hogy van segítségem, a férjem mellett a nagyszülőkre is számíthatok. És van kert. Ott valahogy kevésbé zavarják egymás köreit. Nálunk annyiból más a felállás, hogy a "nagy" még nem ovis. Annyiból nagy szerencsénk volt, hogy pont akkor volt jobb időszaka, amikor a kicsi született és addig tartott, amíg a babának az éjjel-nappal sírós időszaka. De ezt nem lehet előre kiszámítani. Ráadásul olyan apróságokon is sok múlhat, hogy ki ébred előtt. Ha a hajnali szoptatás után a kicsi még visszaalszik és így nyugodtan elő tudom készíteni a reggelit és a naggyal foglalkozni, akkor már sokkal jobban indul a nap. Kitartást! A kis korkülönbségnek lehet, hogy most inkább a hátrányát látod, de van előnye is!
ápr. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ha a nagy kiscsoportos akkor 3 éves. Milyen önállóságot vársz el tőle? Még ő is kb most született.
ápr. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a "nagy" 2,5 éves, a kicsi 5 hónapos. És nálunk a nagy volt mindig is a többemberes hardcore gyerek, a kicsi reggeltől estig csak vigyorog, alszik, nagyon könnyű lenne vele. Én már mondtam férjemnek, hogy sejtettem, hogy nem lesz könnyű, de erre nem számítottam. Mi egyébként hamar áttértünk arra, hogy rendelünk ilyen teletálas menüt, és jár hozzánk takarító is. És így is érzem magamon, hogy szellemileg és fizikailag is teljesen kikészülök a nap végére. Nekem amúgy sokat segített a testvérek féltékenység nélkül c. könyv, csodát nem tesz, de 1-2 felesleges hisztit megúszol vele. Meg akármennyire is nehéz, a 2 gyerekre külön-külön is fordítok időt, és a nagyobbik idejében nem a teendőket pörgetem, bármennyire is praktikus lenne, hanem rá figyelek, ha kva unalmas, akkor is. Tehát ha építeni akar duploból, akkor rakosgatom vele a kockákat, és nem csak hümmögök neki teregetés közben, mert akkor tudja, hogy az nem az ő ideje. Viszont így jobban kivárja, ha nem tudok figyelni rá. És rohadt sokat vagyunk kint, mert mindkét gyerek ezerszer kezelhetőbb a szabadban, mint a lakásban. De nehéz, rohadtul.
ápr. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Kitartó vagy ilyen pici gyerek mellé óvodás 3-4 éves mellé kistesót vállalni.Nekem egy van, és nem vállalok másodikat, mert irtó nehéz akár eggyel is. Megértelek teljes mértékben :( Kitartást
ápr. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Egy gyerekkel is így leamortizalodik,mint a pi***.

Elég egy két napi alig alvás,és teljesen kifeszulok. A férjem ot-hat között ér haza.

Ha sikerül is aludtunk,baromi nehéz

Húsz hónapos,eleven,jön megy dönt rombol,minden pillanatban figyelni kell. Sosem volt egy elvagyok magamnak gyerek, kanyarba nem volt sosem,hogy nyugton tudtam volna mellette valamit csinálni. Ehhez jön még,hogy baromi rosszul viselem a felnőtt társaság hiányát (anyuka csoportok,nem ugyanazok,engem pelenkakrol való diskurzus nem elégít ki),a szabadságom beszukuleset. Imádom a gyerekem, de nincs az az isten,hogy még egyet szuljek. Most ezt megint egy dilinyosabbnapomon írom,az elmúlt három napban aludtam annyit,amennyit egy nap kellene,már megorulni készülök megint. Segítség nincs

Hála isten holnap május 1, nem egyedül leszek rá egész álló nap.

Szó al a szememben egy hős,vagy egy őrült..(igazából kicsit az átmenet) aki több gyereket vállal bárminemű segítség nélkül.


Hogy ne legyek teljesen off,több ismerősöm van akinek kisgyereki vannak,kis korkülönbséggel. Senkit nem láttam hogy ne roggyantott volna meg,kivéve azt az ismerősöm,aki alaposan körül van bastyazva segítséggel (bármikor hadra fogható nagyi,az anyja,a szomszédban,takarítónő,évente két három nyaralás,havonta wellness sokszor a gyerekek nélkül. Így azért ki lehet bírni de nem ez az átlag)

Bocs,ha negatív lett,ki kellett ventillalnom magam.

ápr. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!